Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svlek

Dobrý den,
Měl bych otázku mám mládě hroznýše duhového a nyní se mi poprvé svlékl. Svlek proběhl uplne silene svlekl si sám akorát hlavu a na zbytku těla mu to zůstalo. Já vím co s tím odmočit a pak opatrně svléknout dolu. Ale mě by spíš zajímalo čím to je? Teplota přes den kolem 28 - 30 v noci kolem 22 v období svleku jsem rosil jak jen to šlo. Jsem z toho docela smutnej, protože jsem se fakt snažil, aby se svlékl v pořádku. díky za rady

jak zpracovat svlečku

Jak to myslíš, zpracovat svlečku? Normálně ji vem a vyhoď do koše, nebo spláchni do záchodu. Co bys s ní chtěl dělat? Za čas ti stejně vyschne a úplně se rozpadne, to není kůže jako je třeba z králíka, kterou vyčiníš a vydrží ti napořád...

Ze svlečky mého prvního hada jsem si udělala na památku obrázek. Na černý podklad a picla jsem ji do rámečku, ale ještě čerstvou vlhkou, aby se mi s ní dobře manipulovalo. Takže ji tam mám zarámovanou 15 let a ještě se nerozpadla. Zato chudák boaedonka stářím odešla do věčných lovišť.

Když už tu probíráte podestýlku a vlhkost mám problém a nevím co s ním.Už jsem to na chatu řešil s Přemkem Hálou a k ničemu jsme nedošli.Tady jsou fota terárka.Je to 100/60/60 a mám tam problém s vlhkostí..desky jsou lakované..otvor na větrání je 90/7 cm.Ale v noci tam mám vlhkost 54 a během dne je tam 40 a méně..podklad je rašelina..mám tam 40w žárovku..a taky tam mám Regiusku kterou jsem tam musel přestěhovat.Dále musím uvést že vlhkoměr je v pořádku.
Nějaké nápady lidi??????????POMOOOOOOOOC
http://img221.imageshack.us/img221/9995/obraz015nb9 .jpg
http://img354.imageshack.us/img354/8141/obraz016be1 .jpg
http://img228.imageshack.us/img228/6753/obraz017uz8 .jpg

To bílý na těch fotkách je jemný písek? Ten písek bych vyhodil a dal bych po celým teráriu rašelinu nebo rašelinu smíchanou s pískem, ale normálním, ne jemným! Ta rašelina taky vypadá dost suchá, takže více rosit a pokud ani to nepomůže k udržení vlkosti, tak zkus zakrýt část větrání.

Ahoj..tak to bílé je písek do terárií.Rašelina je vlhká dost.Měl jsem tam přes noc čerstvě udělaný lignocel a vlhkost asi 45 procent.A zakrývat větrání jsem také zkoušel a nic/zkoušel jsem půlku/:nevím co by bylo platné zakrývat celé když bych ho pak stejně musel odkrýt a ta vlhkost by šla dolů.Díky