Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem fotografie vašeho větrání

Zdravím vás lidičky.Během příštího víkendu se pustím do výroby terária ,100x60x60 z OSB desek,pro krajtu královskou a dodnes mám je můj největší problém jak vyřešit větrání.Četl jsem zde toho dost a dostal jsem taky pár rad ale pořád se neumím rozhodnout.Proto vás žádám aby jste sem šoupli FOTO jak máte vyřešené větrání.Chci mít pro svého hada dobrý domov ve kterém udržím vlhkost i teplotu jakou potřebuje.Nejspíš jsem i pořádný puntičkář,ale doufám že toto vlákno bude užitečné nejen pro mě ale i pro spoustu dalších lidí kterým nestačí,jako mě,si přečíst pár rad co se týče rozměrů a zvlášt když je každá rada jiná.Pokud tu budete psát:hledej je toho napsáno zde dost,, atd tak pište ale já bych radši foto;-).Děkuji.S pozdravem Michal

Jestli mohu být tak smělý a něco doporučit, tak bych radil dát tyto nebo podobné mřížky do spodní části třeba pod dvířka (pak to chce vyšší "sokl") nebo na boční, případně (nízký sokl nebo terárium z boků nalepené na skříňky nebo jiná terária) i na spodek zadní stěny. A druhou sadu větracích mřížek do horní části. Tak dochází k lepší výměně vzduchu a zachovává se větší rozptyl teplot (celý prostor se neohřívá tolik na podobnou jednotnou teplotu) ode dna ke stropu, zvíře má více možností najít optimální teplotu. Doporučuji to hlavně, když jsou dvířka hodně dokonale "těsná" a mají minimální "fuky", ale i v případě větší netěsnosti je kvalitní cirkulace zárukou menší náchylnosti vnitřního zařízení k plísni, zvlášť u vlhčích terárií.

Krokodýle díky ale zepředu to neklapne..z práce budu mít pěkné hliníkové mřížky cca 15x10cm ,možná budou menší.Koukal jsem v POCHLUBTE SE TERARIA na terárium od VOJTASE.Stačilo by to takto jen zhora?Tohle bych fakt ocenil...stačí aby jste napsali:ano takhle to stačí,nebo třeba:dej ty mřížky vedle sebe a ty samé dvě dej na bok či dozadu terária do horní či spodní části atd.Děkuji děkuji děkuji