Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pozadi

mohl by mi nekdo zkuseny poradit. udelal jsem si z polystyrenu pozadi ruzne vytvaroval a ted premyslim co na to nanest.vim ze se to tu resilo ale me napadla sadra s piskem. Mohl bych teda pouzit sadru s pískem mozna nejake barvivo k tomu?? diky za kazdou radu :)

Zadáš-li do magického okénka Hledání vpravo výraz "pozadí", vyjede ti celkem slušná řádka příspěvků ve kterých se docela dost o problematice dočteš, případně uvidíš i fotky, z kterých je patrno osobité řešení jednotlivých teraristů.

Každopádně, dle mého, je sádra nejméně vhodná. Otěr, nasákavost, malá pevnost, křehkost atd...

Ahoj,

já bych sádru moc nedoporučoval...už jen kvůli tomu jak rychle schne, špatně na ní pak budeš lepit písek nebo kameny. Já osobně dělám pozadí z montážní pěny (v Tvém případě polystiren), kterou poté natřu lepidlem na dlaždice. Nejlepší je k aplikaci použít štětec...když budeš mít lepidlo pěkně husté samo Ti to vytvoří jakousi variaci skály. Je výhoda, že lepidlo neschne tak rychle jako sádra a máš pak delší čas na to posypat ho pískem nebo štěrkem. Jestli chceš mrkni na moje stránky www.bazilisek.estranky.cz ještě nejsou sice hotové ale v jedné galerii je tam zrovna tohle o čem se tady bavíme docela dobře vidět.
Jinak v teráriu pro Bazilišky zelené jsem použil jako posyp na lepidlo obyčejný písek, v teráriu pro hrozny mám černý akvarijní štěrk....obojí vypadá docela pěkně.

Hodně zdaru v budování
Honza

Já pozadí v jednom z terárií udělal z vodovzdorné OSB desky, kterou jsem jednoduše namazal transparentním silikonem a polepil štěrkem, kůrou, prostě přírodními materiály. Celé pozadí je vyjímatelné, poměrně lehké a snad ani nevypadá tak špatně ;-) Dělal jsem to sice pro hada, ale kouknout se můžete...

http://www.volny.cz/richardhorcic/clanky/Terarium%2 0ze%20steny/terarium%20ze%20steny.htm