Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teraristé,umíte i něco jiného?

Ahoj všem. Tak vás nějakou dobu čtu a dnes mne něco napadlo. Zajímalo by mne, zda lidé, kteří se věnují zvířátkům umí např.také vařit? :-D Já zrovna před chvílí dělala jáhly a zjistila jsem, že ač jsem postupovala dle postupu,tak jsou hořké.:-( Vítě někdo,jak se té hořkosti vyvarovat?
A druhá otázečka. Nemáte někdo nějaké fajnové recepty na odlehčená jídla? Nemyslím dietní,ale prostě nějaká vhodně tepelné upravená, zároveň výživná a hlavně lehko stravitelná? Miluji kuskus, jáhly a tyhlety "srajdy". Tak poraďte, prosím.

Snad se to aspon trochu uchytí. ;-)

Mno tak já teda ani nevím, co to jáhly jsou, ale jinak umím vařit spoustu jídel. Svýho času jsem dokázal připravit i guláš, svíčkovou apod.
Apropo, každej chlap umí vařit, jen někteří o tom ještě neví :) (to je spíš fórek) - připomíná mi to situace s jedním mým kamarádem, který si vařil párky v rychlovar. konvici, pekl kuře v troubě v hrnci spolu se sáčkama rýže a když jsme mu na horách řekli ať si osmahne cibuli na pánvi, dal na tu pánev celou nerozkrájenou cibuli a čekal na další instrukce ::)
Jinak např. Pepé umí minimálně dělat zeleninový saláty - dyť je dělá denně svýmu legoušovi :-p

Spařit , ano spařit. Jinak jsem na tom jako ty. Miluji tyhle "srajdy", hlavně kuskus.
Já si často dělám tohle:
Uvař si kuskus, hrách, kukuřici (může být mražená) a mořské mlody. Co ti chutná. Smíchej to dohromady, dej do zapékací mísy , posyp nastrouhaným sýrem , někdy si tam dám i jádel nebo nivu (většinou co najdu v ledničce) a zapeču to v troubě. Je to vlastně takové rizoto a paella dohromady. A používám hodně estragon a sůl. Na ostatní koření se nějak nedostává. ;-)
Dobrou chuť.

Zkus, je to fakt dobré, máš-li rád všechny tyto ingredience. Dá se to kombinovat s čím koliv. Když nejsou peníze na dary moře :-D, tak tam uvařím kuře a dám ho tam. Myslím si,že nic nového jsem nenapsala. Je to prostě rizoto "co dům dá". Vše dle vlastní chuti.

V Tunisku jsem kuskus měla a můžu říci, že i kdybych se na hlavu postavila, tu chuť netrefím. :-(

pro ty co netuší co to je-jáhly jsou loupané proso-brrr z mého pohledu dobré akorát pro kanára s trávicími problémy ;-) jinak každému co jeho jest...
Jinak abych se připojil k tématu,vařit umím a troufnu si říct že slušně,ale jelikož jsem jak ti mí hadi tj.výhradně karnivorní,zelenina a ovoce mi smí do kuchyně jen v menším než malém množství.Různé "zrní" jsem doma viděl naposled než mi umřel papoušek :-D

Říkáte si z čeho vlastně jsou ta malinká drobná zrníčka? Ač by to člověk na první pohled určitě netipnul, jedná se o druh těstovin. Je vyroben z tvrdozrnné pšenice, která se nejdříve zpracovává na krupici a poté se zpracovaná do drobných kuliček. Ty jsou poté napařovány a vysušeny.

Kuskus se získá obalením zvlhčených zrníček hrubší krupice v drobnější krupici či mouce a vaří se na páře. V tunisku se podává s dušeným jehněčím masem či se zeleninou nebo ovocem. Arabský název kuskus má původ ve slově kaskasa, které znamená drtit či mlít. Musíš to zkusit, mne ovocný kuskus posadil na zadek a narostl mi na to ,,zobák" ;-)

Marcelka: Díky, to zní báječně. To mne nikdy nenapadlo.
Až to udělám, tak dám vědět, jak chutnalo.
jen nevím, jak upravit ty dary moře? Jednou jsem zkoušela chobotničky,ale měla jsem je tuhý a bez chuti. :-/ A zase jsme u zvířátek. A pak že se to sem nehodí. :-D

Jo no, někdy jak se setkávám s různými postiženými poruchami příjmu potravy, tak se lekám, co vše dokáže vzniknout na podkladě vztahu k jídlu, je to až smutné :-( Měli bychom jíst to, co nám chutná, každému individuálně, hlavně v přiměřených porcích a nic nevnucovat :-D

...k tomu vašemu zrní a podobným "dobrotám" můžu říct jen to,že jak praví klasik: "krysa z kanálu sice možná chutná jako jahody,ale já to NIKDY nezjistím" :-D:-D:-D
jinak samozřejmně nic ve zlém,jak už jsem psal,každému co jeho jest.

mmch. pozná někdo z jakého je to filmu? můj oblíbenej :puff:

Miluju jáhlovou kaši na sladko s jahodovým kompotem. Jinak do zeleninové polívky přidávám pohanku a tím končí mé kuchařské umění co se těchhle jídel týče. Ale třeba takový králík na smetaně - to by jste se oblizovali!! Vařím ráda, takže až si budete chtít pokecat o zvířátkách a dobře se napapat tak se pozvěte. Jo a taky ráda peču - teď vypadám jako puťka domácí:-D

Jasně,že myslim cca střed republiky,Zydy chápu,že to budeš mít maličko dál,ale když nebudeš řídit tak dáme tu vodečku-teda nemusíme jen mi dva-přivítáme další konzumenty;-)Teda ty rozumný,nechceme se přeci ožr...:-DMyslím,že spojení s burzou je super nápad,rovnou se můžeme navzájem pochlubit:-DUrčitě by jsme přijeli]:)

Já jim kuskus teda často samotnej, ale když mám chuť, tak opražim na pánvi slaninu (šunka postačí), pak vyndám a na tom oleji na chvíli prohřeju čtvrtky rajčat. Pak se to znova všechno prohřeje (tady by se měl přidávat worcester, ale vždycky na něj zapomenu) a zaleje se s tím kuskus. Fakt bašta, ani to díky tomu kuskusu neni tak těžký.

Nikdy nezapomenu na to jak jsem po jedné,,veselejší" noci chtěla aktivně vařit...a s dvojkou v každém oku jsem na rozpálenou pánev nalila místo oleje -ocet.Takové probuzení už nechci nikdy zažít.Věřte mi,ten smrad nejde vyvětrat!!!!!!!!!!!!!;-)

Vzhledem k tomu, ze jsem vyucen v oboru kuchar, ale studuji dale, tak me vareni opravdu bavi a nedela moc problemy. ;-) Ovsem manulani zrucnost, ktera se netyka varecky v ruce uz takova pohoda neni. Presto uz vim co to je "doraz" na vrtacce. Jednou jsem navrtaval skrinky v kuchyni, vrtak mi projel skrz zed a v koupelne odloupnul obkladacku, ktera nasledne svym dopadem na smaltovanou vanu v ni vytvorila maly krater :-/

Sáro, ty potvory mořský mám taky někdy tužší,ale mě to celkem chutná. Myslela jsem si, že to tak je vpořádku, protože když si necháváme přivézt pizzu domu a dám si s dary moře, tak jsou ty potvory taky tužší.
Každopádně to dělám ale tak, že je vařím buď v nějakém vývaru nebo ve vodě , kterou si dle chuti ochutím. Pak je někdy takto hned hodím do toho kuskusu a nebo je ještě na pánvi trochu upravím. Záleží, jak moc se mi po tom uvaření zdají tuhé. :-D

No sehnala jsem nějakej recept na netu, opražila jsem česnek na plátky a pórek a pak přidala mražený plody, po chvilce zalila asi 100ml vína (to šlo jen do pánve, do mě toho šlo víc ;-) ), osolila, opepřila, přidala oregano a nechala dusit dokud nezměklo. Čas...mohlo to být tak na dvacet minut možná...

Hm, tak já jsem tady za ženy, které vařit neumí :-D Navíc mě to vůbec nebaví a ani mě to neláká. Do mateřské času dost se to naučit :-) Momentálně mám od vaření chlapa, s tímhle jsem se trefila ve výběru :-D Takže pokud mám hlad, tak to jistí těstoviny nebo třeba rýže s masem z konzervy, to ještě zvládnu :-)
Zato můj hádek hladem netrpí, heh, dnes jsem v práci v bedně s mandarinkama našla hnízdo myšek, maminka mi utekla, ale ukořistila jsem šest malých, jupííííí, a mám to zadara :-D