Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Myši

Ahoj,

chtěl bych se zeptat jestli někdo chováte doma myši pro hada. Já mám týden deset myšáků. Chtěl bych poradit nějakou fintu jak poznám, že je myš březí. Abych ji mohl oddělit od ostatních aby nezabili mladý. Dvě mi teď přijdou docela tlustý, ale může to být jen z jídla.

Asi je to docela blbý dotaz ale jen se ptám. Jinak budu muset každou myš, která se mi bude zdát tlustá, oddělit od ostatních. Myši jsem vždy bral ze zverimexu.

Možná kdyby jste měli nějakou pěknou fotku březí myši mohlo by to pomoct.

Děkuju Honza

No jako, Zydy, že to řeknu tak ošklivě, nechávat holátka, dokud sama nechcípnou hlady, je dost hnusné trápení... tady se lidi hádali, zda je zmrazení pro myši hrozná smrt nebo není, ale smrt hlady je určitě ještě mnohem horší. I když je to jen krmení, nemusí se zbytečně týrat...

No rozebírat to nemusíme, to je na tvém svědomí... že hlady trpí lidé, kteří bohužel nemají jinou možnost, s tím nic nenaděláme, ale že ty necháš chudinky trpět z pro mě neznámého důvodu... A neomlouvej to tím, že když hlady trpí lidé, tak už může hlady trpět jakýkoli tvor... To není důvod.

Zydy:Sorry Zydy, ale nechat holata tři dny chcípat hlady je hnus, tak je zkrm hned a je to. Navíc pokud krmíš vyhladovělýma holatama, tak to zrovna není nejlepší kvalita krmení pro hada. Argumenty o hladovění lidí si nech, ty nemáš doma v krabičce. Podle mě zacházení s krmnýma zvířatama vypovídá hodně o kvalitě a přístupu chovatele.
Filda: Napřed než holata budeš odebírat od matek si zjisti, kam a kolik jich budou chtít a vezmi je od samic, co nejkratší dobu před tím. Samozřejmě se prodávaj bez matek, kde bys pořád bral nové samice;-), prodejní cena je 3-4 Kč.

No vidíš, tak se tedy omlouvám, ale nikdo není dokonalý, přísahám, že se polepším, jednou ale tomu opravdu nešlo jinak, než je mít v krabičce doma! Krmím jimi tak 2x za měsíc a většinou ihned, tak neboj :-) A jsou i horší způsoby týrání, ale nechci zase otevírat neuzavřitelné téma :-D

nemusíš se bát, nezavrhnou. Akorát se mi stalo, že si udělaly hnízdo v jiném rohu terárka a jedno holátko v tom původním rohu "zapomněly". Když jsem na to přišla, bylo úplně studené, ale hýbalo se, tak jsem ho dala k ostatním a bylo zase vše OK. Klidně s nimi můžeš manipulovat, brát je do ruky, přenášet jinam, akorát dohlédnout, aby se na ně nezapomnělo.

Zdravím!
nechtěl sem zakládat nové vlákno a dělat v tom bordel tak se zeptám tady. Chovám mastomyši a moje dvě regiusky je nějak neztíhají sežrat. Mám skupinu 3+1 plus asi 7adolescentů z prvního vrhu(které skrmím:x::x::x:) a 25skákavek. Chtěl bych těch 25 prodat do zverimexu, tady je dotaz. Dát je do zverimexu jako skákavky nebo jako dospělé jedince? O co je vetší zájem a nebo čekat na další vrhy a prodávat přímo holátka? Myslíte že je o mastomyšky zájem nebo mám zmenšit chovnou skupinu?
:puff:díky za názory