Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zalepená víčka

Ahoj lidičky potřebovala bych poradit s mojí malou želvičkou.Mám jí teprve měsíc a jsem začatečník.
Už dva týdny má přetáhla víčka bílou blanou a nechce mi nic žrat.Teď jsem jí koupila vitamínové kapky
TERRAVIT fluid myslíte že jsou dobré?Je ale čilá ráno si samá vyleze s domečku nahřeje se pod uv žárovkou
a pak se prochází po terárku.Někdy ale hned po nahřátí zaleze zpět do domečku a vyleze až další ráno.
Prosím poraďte mi co mám dělat.moc vám děkují za pomoc Martina

Vypadá to jako nedostatek vitamínů, než přijde někdo zkušenější,tak pro začátek jenom poradím každý den kapat do očí Combinal AD3, alespoň 3 dny (ale ne raději déle). Tím nic nezkazíte a v mnoha případech to může pomoct.
KHor je bohužel po zásahu Emmy bez PC,takže se asi chvíli neukáže,ale ostatní určitě poradí. ;-)

AD3 do očí? Proč tak drasticky? Normálně na tlamičku (nebo ještě lépe do) 1-2 kapičky naředěného combinalu (pro mládě do 100g tak 1:50 = 1 ml combinalu AD3:50 ml vody) jednorázově maximálně 1x za měsíc. K tomu hodně vápníku na veškerou stravu a samozřejmě je třeba dodržovat správnou dietu (bez ovoce atd. viz stránky pana Jetmarawww.zelvy.wbs.cz). Pokud máš zdroj UV B, tak ani AD3 nedávej, aby nedošlo k předávkování, což je stejný průšvih jako nedostatek.
Do očí jí můžeš teď, když je má zalepený párkrát kápnout Ophthalmoseptonex.
Jinak doporučuji želvě vytvořit dostatečný rozdíl teplot (35 pod žárovkou až cca 20-22 na opačné straně terária, v noci běžné pokojové teploty nebo raději i méně) a dostatečně hlubokou vrstvu vlhkého substrátu (aby se mohla želvucha celá zahrabat) alespoň v části terária.

Já vím Krokodýle, zní to drasticky,ale je to osvědčené právě od KHora a já jsem to na jeho rady taky vyzkoušela a pomohlo mi to.Samozřejmě to není myšleno jako dlouhodobá záležitost,ale právě při akutním nedostatku vitamínů.
Jinak přesně tak jak píše Krokodýl-myslím ty podmínky.:puff:

To, že je zánět očí někdy projev avitaminózy neznamená, že zasviníte želvě oči Combinalem. To má logiku jako když si při bolesti hlavy, prášek přilepíte náplastí na čelo.:-|

zní to drasticky

nejen že to zní, ono to i je drastické, zkuste si nakapat do oka např. fritovací olej:!: Combinal je určen k vnitřnímu použití, do očí je vhodné kapat přípravky k tomu určené a napřed si přečíst příbalový leták:!:
Co vím, tak KHor radil nanejvýš potírat Combinalem krunýř, pokud je někde zmínka o očích :?: - tak to asi nemohl být střízlivý.;-)
Uf.

Ne vážně, to radil a radí opakovaně i na svých stránkách.Já v téhle věci rozhodně nejsem žádný odborník, jenom předávám dál co mi odborník na želvy poradil.Je škoda,že je momentálně bez PC,aby se mohl k tomuhle taky vyjádřit.:-( Rozhodně to nikomu nevnucuji jako jedinou záchranu.:-p

V lékárně;-). Určitě máte nějaké i doma. Já doufám, že když ji vykoupeš a uděláš to, co jsme psali, tak je otevře brzy, možná hned po koupání (voda cca 28-30 st.C, mělká, stačí tak 1 cm, aby želvička mohla i při schování se v krunýři dýchat - nozdry nad vodou). Možná nebudou ani třeba ty vitamíny a kapky. Nepíšeš nic o podmínkách, třeba je jen trochu dehydrovaná nebo má nějaký jiný výživový problém. Třeba bude jen stačit upravit podmínky. Mrkni se na ty stránky, jak jsem psal, tam je o suchozemských želvách to nejdůležitější a hlavně tam nejsou bláboly jako ve spoustě běžně prodávaných knížek.

Nam sa to pri malej korytnacke stalo tiez. A na vine bol piesok! Dostal sa jej do oci a nasledky boli presne ako opisujes. Vyliecili sme to podobne ako sa pise v predchadzajucich prispevkoch. Az na to ze na kupel sme pouzivali odvar z caju... teraz som si nie ista ale asi to bol harmancek. Po kupeli sme naniesli jemnu vrstvu opthalmo-septonexu. Do 3 tyzdnov to uplne zmizlo. Samozrejme do piesku sme primiesali hlinu zo zahrady a od vtedy nie je problem. Cisty piesok sa nam vobec neosvedcil :!:

tak už začína papat ale oči má ještě zavřene.koupila jsem ten ophthalmo-semponex tak doufám že to pomůže.ale ještě mi dělá starost to že mi žere písek.včera se vykadila a byl to samy písek neuděla ji to nic?nevím jestli ji dávám spravnou stravu jestli ji nic nechybí.je dost malinká a bojím se ať se ji nic nestane.můžete mi poradit co bych takému mladěti měla davát.

myšpulín: tak máš štěstí,že už začíná růst lupení, pampelišek je všude plno, jitrocel už taky najdeš,takže i kdybys krmila jenom zelenou směsí z venku,tak je to si myslím to nejlepší.Hlavně se vyvaruj veškerých salátů,špenátu a ovoce.Pokud bys měla zeleného z venku z nějakého důvodu málo,tak můžeš doplnit čínským zelím. Do misky nadrcené skořápky,aby si mohla v případě potřeby zobnout a určitě se to zlepší.;-)