Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krmení

Nedávno jsem si pořídil korálovku sedlatou ( 45 cm ) zatím ji krmím jen myšími holátky... můžu ji krmit i něčím jiným??

tak já se přidám - mám podobný dotaz, mám také korálovku 47cm, krmím ji teď 2 myšími holátky jednou týdně a chci se zeptat kdy začít krmit něčím jiným a jak to poznám - kdy s většími holaty - osrstěnými a počet a kdy s celými dospělými myšmi. Kolik těch myší, jak často, atd. Díky, začínám:-[ a každá rada dobrá;-)

Dá se zjednodušeně říct, že můžeš krmit zhruba stejně silnou nebo mírně silnější kořistí než má had v nejširší části těla. Skoro půlmetrová korálovka už může v pohodě baštit osrstěná myšata, tak 60-70 cm už zmákne odstávčata a nad 80 cm už mladší dospělou myš, cca metrové a větší korálovky vezmou i starou velkou myš, potkánka před odstavem nebo pár dnů staré kuře.

krokodýl - velice ti děkuji za jednoduše vysvětlenou a vyčerpávající odpověď, po které už mám hnedka jasno:)) A můžu ještě na tebe jeden dotaz - jakožto na zkušeného odborníka;-) Jsou taky korálovky agresivní - koušou? Dá se tomu nějak vyvarovat? Já ji třeba denně (po krmení samozřejmě ne) na půlhodinku vyndávám z terka, aby se jakoby "ochočila" a byla hodná až dospěje....Lozí po mě, na ruce, ve vlasech, atd. zdá se že je spokojená. Můžu tímto předejít případné agresivitě. Nikde jsem se teda nedočetla, že jsou agresivní, ano ale radši se zeptám:-[ díky za odpověď

V naprosté většině se jedná o nekousavé hady (myslím tím odchované jedince), mě koušou v podstatě jen ze zbrklosti pokud si spletou mojí ruku s něčím k snědku. Myslím, že pokud ho budeš často vyndavat, tak se bude chovat téměř stejně jako když ho moc brát nebudeš, jsou to prostě většinou poměrně "klidní" hadi, maximálně se snaží zrychleně odlézt nebo se při uchopení různě kroutí a mrskají, aby se "osvobodili". Pokud si je necháš jen volně lézt přes ruce, tak ani to ne.

Syn (14 roků - není žádný děcko) v sobotu nechtíc zabil (přimáčkl k zemi) :-( jednu skákavku (už začínají žrát i zrní), tak jsem ji hned zatepla dala sežrat své e.gutce. Svlečku má dlouhou 42cm. Myšku jsem hadovi vůbec nenutila, krmím mimo terárko v mělké misce, odkud může v poho vylézt. Hned se na ni hadík vrhnul a za 2-3 min. byl vidět jen ocásek. Není na něj myška moc velká? Nevadí mu to i když si ji sám vzal:?:Co by se mu mohlo případně stát, kdyby si vzal potravu moc velkou? Dík

to popisuješ úplně přesně - když ji chytím, tak jakoby ztuhne a kroutí se, ale jakmile si ji položím na hřbet ruky, nebo do dlaně, tak okamžitě přestane, je zase měkká a poddajná a plazí se po mě. Takže říkáš, že časté vytahování ani na to nemá vliv - vyjde to nastejno jako když ji vyndavat nebudu? Ale já stejně budu:)) je totiž úplně úžasná, je to můj první had a jsem z ní úplně unešená:-D:-p časem si pořídím ještě nějakou pěkně zbarvenou guttku;-)A jak moc to bolí - když kousne dospělá korálovka? Já když jsem si prohlížela to vlákno s těmi razítky od hrozňů a regiusek tak mě běhal mráz po zádech::) Všechny tady moc obdivuju co chovají takhle velký hady. No a o jedácích ani radši nemluvím:-?:x::x::x:

Já si naopak myslím, že není jedno jestli ji budeš vytahovat, nebo necháš pořád zavřenou v terárku. Moje korálovka na mě ze začátku pořád útočila, ale za nějakých 10 dní se úplně zklidnila. Znamená to, že si zvykne na ruku a na to, že ji pořád někdo tahá a bude v pohodě. Kousnutí od tvyho hada je úplně to nejposlednější čeho by ses měla bát. nemám sice sedlatku, ale kaliforňanku a není dospělá, má cca 21 měs. a něco přes 70 cm po kousnutí jsem setřel miniaturní kapičky krve a za 5 sekund o ničem nevěděl, o nějaké bolesti nemůže být ani řeč. Navíc většina kousnutí pochází z nesprávnyho zacházení při krmení. A na závěr ti řeknu: KOUSNUTÍ a HROZŇA jsou slova ktery vůbec nejdou dohromady!!

Ahoj možná je to zbytečná otázka, ale mě to furt vrtá hlavou, od prosince mám sedlatku(Frankieho), je to zlato :-D a můj první had, naprosto bez problémů ale zdá se mi že je furt hladovej, má asi tak 50cm a v průměru asi 2cm, dávám mu dvě větší holata týdně, ale je vidět že by jich dal i víc, když je sní tak furt hledá další, minule jsem dělala malej pokus a Frankie by klidně žral skoro osrstěný hole ob den. Je to normální? Dneska mu chci koupit tři holata, ale nevím jestli jich nebude moc, nechci aby se dožil menšího věku, jen proto že je nenažranej :-D Jo a taky když jsme u toho, jak dlouho sedlatkám trvá svlékání??? Mě se svlíká každý dva měsíce a trvá mu to 14 dní a to do něj musím párkrát strčit, aby mu došlo že má vylízt a svlíknout se. je mu asi osm měsíců, možná devět. Je normální že žere občas holata od zadu?? Předem díky za odpovědi :-)

No tá já bych moc ráda kupovala potkánky, když u nás v LBC ve zverákách maj jenom myši, asi jenom dvakrát od toho prosince měli potkaní holata, a chovat se mi kvůli jednomu háďákovi nechtěj, to bych měla za chvíli potkaní farmu :-) Vyberu si ňáký 2 macatý myšky a má smůlu, hladovec :))
PS: děkuji za odpověď :puff:

Hele jsem asi pořádná lama, ale nevím co je skákavka, když to zadám na netu do vyhledávače, vyjedou samý pavouci, ale jestli je to hodně hejbavý, tak to mu dávat nebudu, protože je to takový plachý chlapec a i toho myšího holátka se leká a skoro utíká když hne třeba jenom hlavou, takže nevím jak by se pochlapil s něčím co klade větší odpor. No každopádně jdu teď z práce do zveráku a něco si tam najdu :-D:)) Ještě jednou dík

Dobrý den, jestli můžu připojit svůj názor, jsem asi stejně zkušená a máme korálovku zhruba stejné velikosti. Nicméně už jsem došla k názoru, že jí holata, ať už myší nebo potkanů, prostě nebaví. Znechuceně před nimi zalézá do úkrytu, nechává je po terárku korzovat několik hodin, když už se odhodlá k akci, tak je buď vůbec nezabije a polyká zvolna a jakoby nebratně zaživa, nebo ho dlouze morduje a pak zase jako by ho neuměla sežrat... No děs. Jednou se nám povedlo sehnat osrstěný myše těsně po odstavu - a to byl hukot. Podruhý jsem mu nabídla drobnou myš - a to jsem viděla jaký je Evelínka lovec. Bohužel (i když jsem přesvědčená, že nebyla o ni větší než statné potkaní hole které normálně sežere) ji nedokázala spolknout. Takže je zase na holatech. Ale budu se snažit sehnat vždy ke krmení skákavku, nebo alespoň osrstěný myše těsně kolem odstavu.
Takže to taky zkuste, možná budete žasnout, jakého máte predátora.

Děkuji, příště to tedy zkusím, i když je strašnej strašpytel :-) A s tím svlíkáním by mi někdo moh poradit, jestli to není dlouho nebo tak něco::):?:"Mě se svlíká každý dva měsíce a trvá mu to 14 dní a to do něj musím párkrát strčit, aby mu došlo že má vylízt a svlíknout se. je mu asi osm měsíců, možná devět."

Tak se svlékáním Vám neporadím, ale nabídnu útěchu: já jsem z naší Evelínky taky jurodivá. Oni se totiž ty hadíci odmítají chovat podle chovatelských příruček. Takže když se naše žížala po více než měsíci odhodlala ke svleku, tak zase pro změnu prakticky vynechala fázi odkalení, respektive se zakalila, poněkud odkalila a svlékla - během tří dnů. Přesto že jsme rosili jak vzteklí, byla svlečka potrhaná a na dvou místech jí zůstala stará kůže. Samozřejmě jsem vznášela poděšené dotazy na tuto poradnu (pohoršilo mě, že dělám podle nejlepšího vědomí a svědomí všechno správně a přesto jsou komplikace) a samozřejmě se nedalo dělat nic jiného, než hadici namočit, dosvléknout a čekat na příště. Příště se svlékla hned po deseti dnech a opět přes všechna opatření nedokonale, i když o něco lépe. Skončila jsem se zatěžování poradny nezodpověditelnými dotazy, Evelínku dosvlékla osvědčeným postupem a chovatelská opatření doplnila denním vyhrožováním, že příště jí pomůžu šmirglem. V podstatě jsou dvě možnosti: buď se svlékání upraví, nebo budu mít hada, kterému musím k dokonalému svleku dopomáhat. Co nadělám.
Tím chci říct, že asi nemá cenu se týrat a propadat panice jen proto, že ostatní hadi to dělají jinak. Jestli se Vám nakonec vždy dobře svlékne, tak ho nechte, ať si to dělá po svém. Přeju pevné nervy.

Tak to s Evelínkou máte taky o zábavu postaráno :-) Mě to starosti nedělalo, dokud jsem tady jak maj všichni hada do týdne svlečeného a tak když se mi vybavily 14denní dovolené toho mýho háďáka, tak sem si říkala jestli není něco špatně, svléká se krásně v jednom kuse,i pravidelně ;-) Jenom hlavička je vždycky zvlášť, ale to jako problém neberu :-) Co se mi ale zdá nejdivnější je to že ho musím budit aby vylez a svléknul se, připadá mi jako kdyby chtěl místo svleku zazimovat.... Je to drak :-D]:) PS: Klidně mi můžete tykat :puff::))

OK tedy dám na vás, já se o něj jenom bojím::), je vždycky tak stašně ztuhlej, že když se poprvé zakalil a byl tuhej, tak sem myslela že je po něm:-D pak byl do půl hoďky svlíklej a byl klid. A jenom je nějaká doba kdy se dá říct že už je to moc dlouho??? Já jenom aby v tom kamenu neztvrd nadobro:x:::):puff: