Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pleurodeles waltl - Žebrovník Waltlův

Dobry den.
Rad bych se zeptal jestli nekdo nema nahodou zkusenosti z odchvy těchto žebrovníku. Mam v akvarku často nakladene vajička a pokazde se rozpadnou nebo zplesniví. Tak jsem se chtel zeptat jestli by mi nekdo zkuseny poradil co mám dělat aby se uz neplesnivěly a nerozpadaly se. Děkuji všem za odpověď.
Toman

Zdar, vadí jim moc kyselá, moc zásaditá a moc tvrdá voda. Dále při vývoji určitě nesnášejí znečištěnou vodu. S líhnutím obojživelníků sem nikdy neměl problém,horší pak u ocasatejch odchov malejch mláďat :( ten se mi nikdy moc nedařil - musí se často,nejraděj denně měnit voda a je třeba hodně malá potrava.
A máš i samce :?:

Mě teda nikdy vajíčka od obojživelníků nehnily(maximálně jich nějaká část zplesnivěla) žebrovníky sem nemnožil,ale kamarád už měl mláďata hodněkrát a nikdy nebyly ztráty před líhnutím víc jek 30%.Já množil Axíky a tam to bylo obdobný.Až s krmenim mladat sme měli vždycky problémy...
Vajíčka je třeba samozřejmě oddělit od rodičů a to do vody ze stávajícího akvária.

Až s krmenim mladat sme měli vždycky problémy...

S krmením mláďat (larev) to není těžké, stačí jim dopřát dostatek drobného zooplanktonu, nejmenším larvičkám tzv. prach, ale žebrovníci ani axolotlové nemají zas tak malinké larvy, tak stačí i běžná velikost zooplanktonu, akorát je třeba odstranit např. dravé larvy potápníků a vážek nebo znakoplavky (stačí to ještě prolít přez hrubší síto). Pak je hlavně třeba třídit larvy podle velikosti, aby se moc nežraly. U odrostlejších larev lze krmit i patentkami a nitěnkami a nakonec i malými žížalami.

Ahoj,já se chci zeptat,jak probíhá páření...
Vím jak má vypadat samec,samice,kdy se množí atd.
Ale včera v práci jsem poprvé pozorovala to,že samec se vozil po samici (jako žáby)Byl do ní zaklíněn předníma tlapkama,ale samotný akt jsem nepozorovala.
Je toto množení či ne?Nebo jen nějaké ,,vyřizování dluhů,,?
Díky všem

Zdravim,žebrovníky už mam asi 8 let a celou dobu se mi je taky nedařilo rozmnožit.Až teď jsem pořídil nový páreček a povedlo se.Nechal jsem je v akvárku a dal jsem jim tam vodní trávu,na kterou snesli vajíčka.a už tu mam plné akvárko prcků.Hlavní je mít samce a samici,samice je vždy větší a mohutnější než sameček.

No mě se tedy teď vylíhli mladý,ale potřebuji zda-li se dá koupit krmení,páč ve vodách toho asi moc už nepotkám a co nachytám,nerozeznám,tak abych jim nedala nějaké mrchy co mi je pokoušou.Můžete tedy poradit?Jestli existuje nějaká mražená otrava pro drobotinu atd.?Díky moc :-)

mraženou nedávej, bud koupíš vajička "Artemia slina-žábronožka solná" a podle návodu odlíhneš a zkrmíš,nebo holt dojdeš do toho rybníka-ted na zimu už jsou jen buchanky a ty jsou lepšim krmenim než perloočky i když jsou některé druhy nebezpečné,to chce vyzkoušet třebas na jedný larvě když ji do hodiny nenapadnou mužeš z toho rybniku vesele krmit až dokud nevyrostou.

i když jsou některé druhy nebezpečné,to chce vyzkoušet třebas na jedný larvě když ji do hodiny nenapadnou mužeš z toho rybniku vesele krmit až dokud nevyrostou

A není jednodušší zooplankton přecedit a krmit tak drobným, že neublíží? Ale vzhledem k dotazu bych to viděl spíš na koupenou artemii...