Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýš královský

Zdravimvsechny. mam problem cim mam krmit Boa, maji úriblizne neco oklo 1,8 m. Posledni dobou je kmrim dvouma tpokanama ale vzdycky je vytravi do 10 dnu...mam do taz jestli si myslite ze by mohli sezrat mensiho kralika nebo jestli mam davat spise 3 nebo 4 potkany jednomu. posilam vam fotku abyste vedeli jak jsou priblizne velici.

[http://img504.imageshack.us/img504/8324/snmek039wz 0 .jpg]
Změna kategorie, původně: Hadi (halapremek)
Změna předmětu, původně: Hroznýš Královský (halapremek)

Já bych se nebál vyzkoušet jednou za čas ani to morče. Pokud nebude příliš velké a nebudeš morčaty krmit často, nemělo by to hadovi nijak ublížit. Můžeš vyzkoušet i přiměřeně velké králíky, pískomily, osmáky apod., prostě, co zrovna seženeš. Čím pestřejší paletu potravy budeš předkládat, tím pro hada lépe :-)

A některý lidi maj rádi potkany a kvůli tomu s nima přestaneme krmit? Já mám dobrý vztah ke psům, takže s těma bych já nekrmil, ale to neznamená, že by s nima nemohl krmit někdo jiný. Kočky taky zrovna nemusím, zvlášt ty toulavý, co nikdo nechce. Určitě je lepší, když někdo zkrmí koťata nebo i ty štěňata, než aby je někde utopil v potoce nebo spálil v kamnech. Podívejte se na útulky, jak jsou plný nechtěných psů a koček.

ale prijde mi nelidske krmit koťaty!

- já si pod pojmem "lidské" nic moc příjemnýho nepředstavuju a zkrmování koťat je vzhledem k hovadismu Homo sapiens to nejmenší :-D, jinak tohle (psi, kočky apod.) už se tu řešilo dost vášnivě v jiném tématu, tak doufám, že se to zase nerozjede...:-)

krmení koťaty

No já osobně sem otom přemýšlel , čerstvě narozené kotě by sežrali , mám dvoch mladých , nelidské mi to nepřijde , radši zkrmím než to zapleštit o schodek , nebo v kýblu utopit , navíc mám doma dvě kočky , které neustále rodí , až mě to fakt sere , nevím co stím.... tak i tak zemřou , aspoň z toho něco mám. Ted sem založil chov potkanů , ještě se ale nepáří , nejsou dospělí , doufám že brzi budou , at to furt nekupuju , nechápu jak někdo muže chtět za potkana 60Kč ! hrůza

Tak mužeš zkusit větší počet potkanu co ti sežerou nebo i nějaké to morce nebo maleho kralika pokud už maji 1.8 tak by to mohli zvládnout. ono hroznýšum je poměrně jedno co sežerou, at je to potkan,myš,morče nebo kotě proste po tom chňapnou. S tím zkrmovánim koťat je to takove že kdyz to nekde reknete že jste hadovy dal koťe na sežraní tak vas mají za největšího vraha, ale ja vzdycky říkam lepší je pro to kotě kdyz ho uškrtí jelikož ta smrt je rychlejsí než když to lidi třeba topí,mlatí s nimi o zem nebo dokonce je zaziva spalují v pecích takze je lepsí to aspon využit takhle nez to nechat tak jak se to delá. Měli jsme třeba případ kdy krajta tmava cca 3 m nechtela sežrat kotě ony ty krajty k tomu maji nějaký odpor ale je to individualní si myslim zalezi na jedinci ale ta naše se proste bala toho kotete, proste krajta v jednom rohu a kotě v druhem a ona na nej pekne syčela:-) ja mam doma samce imperatora(1,7m) a ten mi tak na jedno krmeni sežere 3-4 velke potkany u samice to mam jiné ona je normalní constrictor(albino) a ta uz ho v delce dohaní a doufam že i předežene a ta mi sežere tak tři potkany. čím vetším počtem nakrmiš tim dele jim to bude trvat nez to ztráví a vyhladoví zase. Vetši množství potravy stačí tak jednou za mesic.

Mám také hroznýše 1,8m možná i víc a dávám jí potkana tak jak má hlad..vychází to tak za 14 dní..doma se mi přemnožili tak tam na ní čeká ještě poslední a pak začnu s morčaty a králíky(mám možnost získat i zadarmo nebo za výhodnou cenu)...a také mám krajtu tmavou albino zatím prcek 1m, ale až vyroste budu pro ni mít přísun králíků( lidi si koupí malého králíka..ono jim to vyroste nebo jedou na dovču a cpou nám to zpátky i zadara-mno tak bude papů]:))

Ahojky...zdravím všechny.Potřebovala bych taky poradit.Mám krásnyho hroznýše 1,5m.Včera jak jsem mu házela potkana,tak si ho ani nevšiml.Na to už jsme si zvykli,že mu kolikrát trvá i 6h než něco sežere.A to ho krmíme jednou za měsíc.Problém je v tom,že má na jedné straně nateklou pusu a když jsem mu tu pusinu otevřela,tak jsem viděla,že má pod kůži jak kdyby na dásni hnisavou bouličku.Co s tím?Nenašla jsem nic,co by tam mohl mít zapichlý.Zatím jsem mu to vymyla vodou.Potkana jsem zase vyndala,protože tuším,že do té doby než to bude mít nateklý,žrát nebude.Ach jo...děkuji za všechny rady...Michaela

Hodila by se fotka, ale podle popisu to vypadá na absces(neříkám ale, že nejde o nic jiného), někdy se to může stát pokud hada např. kousne nebo škrábne kořist do vnitřku tlamky. Zřejmě to bude chtít rozříznout a vyčistit, takže určitě k vetovi, který rozumí plazům. Těch je ale málo, takže pomůže když uvedeš odkud jsi, a někdo už Ti tu někoho schopného poradí ;-)
Problém je zřejmě už dlouhodobější, u zdravého hroznýše rozhodně není normální aby s krmením otálel několik hodin(předpokládám, že máš obyčejného ,,domácího" hroznýše), jsou to popelnice.

Zdravím, potřeboval bych schválit můj záměr. Mám B.C mládě ma už cca 1m, před 5-ti dny dostal poprvé potkana(dřív byl o myších). Začíná se ted zakalovat a můj záměr je po svleku do něj naprat 2 potkany cca 200g má jeden. Už po tom jednom potkanu co jsem mu dal vypadal sytě, tak jestli zvládne dva? Pokud by mu to nesedlo tak je vyzvrací nic horšího se nedá očekávat?

Musím se jich právě rychle zbavit, protože byli to hlodavci na zkrmení, ale celá rodina se do nich pomalu zamilovává a to je problém (nekoušou jsou velice socializovaní atd...) Ale mám je jen provizorně ve volném teráriu, do kterého plánuju pořídit další tera přírustek a na klec s potkanama už nemam čas, místo ani peníze. Další možnost s nima prásknout o schod a hodit zamrazit, ale raději bych je hned naráz zkrmil.

dával jsem ted na krmení i 5-10 myší naráz prostě všechny samce z vrhu aby se mi to dal nemnožilo, ale to je něco trochu jineho no, sežral je a nevypadal že by v sobě něco měl. Žravej je strašně takže dva do sebe určitě nasouká potom jestli to zvládne trávit..., ale když bych mu přitopil tak snad by to zvládl.

tak jasný na výběr by měl nemyslel jsem to tak že všude nenaperu žárovky.
Do mrazáku mám zákaz, leda že bych ho zamaskoval do nějakeho balení od mražené zeleniny :D
Další možnost je toho jednoho rozřezat pro varany, ale nato jsem asi měkej, i když poslední dobou mě ti potkani tak serou vzbudí mě ve 4 ráno a jen jak vstanu tak jdou spát a já už neusnu... tak mám chut je rozčtvrtit hned ráno!]:)

Tak nakonec mi to nedalo a dal jsem mu i tu druhou. Už ji ale nesežral s takovou chutí jako toho prvního, toho i když byl čerstvě zabitej tak ho škrtil. Tu druhou jen zblajzl. Tak uvidíme snad je tam zítra nenajdu vyvrhnuté.