Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zverimex

dobrý den chtěla bych se zeptat jestli si můžu koupit hada ve zverimexu, jestli to tam mají od chovatele, nebo jestli si mám radši chovatele vyhledat. Hledám na netu ale moc se mi nedaří.... díky:-D

ahoj dík za odpověď no nejdřív jsem zháněla krajtu královskou ale ptala jsem se na netu různých lidí a říkají že pro začátek není vhodná že si mám pořídit užovku červenou no tak se ještě rozmýšlím. jaká máš názor ty?
jsem z moravskoslezkého kraje a nemůžu nic sehnat jako od chovatelů poradíš? dík:-D

Právě...:-). Samozřejmě svýho hada bych za nic nevyměnila, ale kdybych věděla co všechno mě čeká, volila bych jinak, přestože regiusky vypadají atraktivněji. Mám po roce za sebou: koupi na burze (pro mě to byla událost :-[), plíseň hada, nachlazení, nechutenství, antibiotika a následné úmrtí a koupi nového hada :-). Teď už jsem o hodně moudřejší a druhej had je v poho, ale ten rok byl šílenej.

Žádného jiného hada jsem předtím neměla. Ty krajty bych řekla že jsou spíš náročnější na psychiku. Když regiuska POUZE dva tejdny nežere, tak zkušenější chovatel je naprosto v klidu kdežto začátečník začne panikařit. Já teda vyrovnaná povaha nejsem a když se mi stalo to co se mi stalo, tak to se mnou docela zamávalo a pravidelně se tu objevují vystrašení majitelé regiusek že jim had nežere a co s tim a pod...

Aleno, pokusim se Vam vypsat jen par z nesnazi ktere Vas teoreticky cekaji pri koupi Python regius.
Jakozto zacatecnik a jiste i nadsenec pujdete na burzu, ci si vyhlednete krajticku na inzerci.Tato krajta bude pochazet z odchytu, jelikoz odchovy u nas nejsou az tak beznou zalezitosti ( a kdyz uz tak je tam vetsi cenovy rozdil oproti odchytu)
Odchyt sebou nese dalsi problemy: Casto jsou to zvirata zaparazitovana, nemocna, zranena, vyhladovela a dehydratovana
Odchyty maji VELMI casto problemy s prijmem potravy, coz pro Vas, jako zacatecnici bude frustrujici. Dokazete si predstavit, ze Vas vysneny had odmita potravu klidne i dele nez 6 mesicu? Opravdu to chce pevne nervy, vydrzet to a zbytecne nezasahovat. Nehlede na vydaje spojene s regiuskou z odchytu, takovy kus se cenove pohybuje kolem 1000, dejme tomu, ze budete mit stesti a nekoupite tu nejhorsi, dale nejake to vysetreni na parazity, popr. preleceni nejruznejsich plisnovych onemocneni, nachlazeni, dehydrataci.Takova krajticka Vas prijde na pekny balik. Schvalne do toho nepocitam terarium a jeho vybaveni, do ktereho budete muset investovat i v pripade uzovky.
Sam za sebe a pri plnem vedomi Vam doporucuji hroznyse kralovskeho. Krajtu dle mne chcete, proto, ze uz je to preci jen HAD.Tohle kriterium hroznys splnuje.S jeho chovem nejsou spojene az zas takove problemy jako u krajty a had s velkym H to urcite je.
Chovu zdar

Ahoj Alčo,
po přečtení této diskuse jsem se rozhodla, že se taky přidám...
Co se týče výběru hada a chovatele od koho ho koupit-doporučuji burzu. Svého prvního hada jsem si koupila ve zverimexu-rozkrmený, vše super, a do měsíce mi chcípl-nechtěl žrát. Jakožto začátečník jsem nevěděla, že mám záruku.. Pozdě.. Pak jsem šla jen tak ze zájmu na burzu a koupila jsem si tam hroznýše-nehledě na to, že jsem na něj měla zatím jen malé terárko, ale s velikostí hada se dá postupem dodělat velké terárko-uvědom si že je to otázka i několika let, ne půl roku... Co se týče překupníků-poznala jsem je i já jako absolutně neznalý začátečník.. Překupníci ke zvířatům nemají vztah-znuděně stojí u stolu a koukají jak se jim tam žerou dvě malé korálovky, a ani to s nimi nehne.. Správný chovatel ti poví vše o hadech které má na stole, a dokáže ti poradit, povykládat o tom co má doma-poznáš to, že ke zvířatům má vztah. Hodně chovatelů si sebou nosí třeba i fotky a tak... Nebo, jak již bylo řečeno-jít přímo k chovateli domů...
Co se týče výběru hada-užovka, korálovka, hroznýš. Z vlastní zkušenosti-první had korálovka, byla jsem unešená... Pak jsem narazila na hroznýše (toho jsem jako prvního nevolila, protože jsem si myslela, že to už je had pro velmi zkušené chovatele :-D ) a fakt jsem měla obrovskou radost-protože jak psal redsnake-to byl HADD. Ne že bych o korálovku ztratila zájem, ale hodnýš byl hodnýš... Mno pak přišel redsnake a dopadla jsem tak, že máme užovky, korálovky, hroznýše, krajty a nevím co ještě... Takže doporučuju hroznýše, pak třeba i Eryx colubrys loverage-co se velikosti týče-jsou to hroznýšci.. Ale to vše je na tobě.. Regiusku opravdu nedoporučuji-budeš neštastná!!! Neni to dobré jako první had... časem jo, ale až si zvykneš na problémy kolem hadů, až se budeš trošec orientovat, získáš známé kteří poradí a tak...

Omlouvám se, jestli jsem se do toho nějak zapletla a psala jsem pořád dokola to samé, jsem uplně mrtvá-v sobotu jsem spala asi pět hodin, a dnes jsem teprv ted lehla do postele-a celý den mi to vůbec nemyslí... Jdu raděj spát-dobrou :-) Předávám žezlo opět redovi :-)

Taky myslím, že bys měla začít s užovkou, já začala s Boaedonem fuliginosus, pak přibyly užovky červené, chystám se na užovky tenkoocasé (ty jsou taky velké - Elaphe taeniura ). Na užovky nedám dopustit. Mám jednoho hroznu a ten je opravdu hodnýš. Bohužel, když jsem se stěhovala do nového domku od rodičů, neměla jsem ho kam přestěhovat, tak zůstal u nich. Nechtěli ho prodat, pořád ho jenom rozmazlujou a k tomu mají taky užovky (úspěšně jsem je i sestru nakazila chovatelským hadím syndromem).
Co jsem slyšela od chovatelů, kteří mají regiusky, většinou s nimi měli nějaké problémy. Měla bys dát na ty, co Ti radili přede mnou, souhlasím s nimi.

Nazdárek, taky bych chtěl přidat příspěvek. Myslím si, že po tom všem co ti tady kolegové a kolegyně odpovídají, tak když jsi si jistá, že se budeš hadovi věnovat a udržovat mu dobré podmínky, tak si pořiď radši tu Regiusku. Já mám doma 2, jednu menší, jednu větší. Chce je to hlavně nechávat v klidu, občas si je vzít do ruky a jinak s tím krmením,na to si budeš muset zvyknout. Jsou náladové na krmení. Jinak jsou to mazlíčci největší, jsou fakt v pohodě. Ještě jsem tady někde pochytil rozměry tvého terária, myslím, že pro regiusku bude tak do 2 let stáří, pak by potřebovala určo větší. Nevím odkud jsi, ale já jednu koupil ve zverimexu v HK a úplně v pohodě bez problému, druhou jsem si tam koupil taky a opět pohoda. Chovatel mi řekl, že je to odchyt, ale že ji tam měl už půl roku a odčervil ji a jinak vše dobré, to vím, protože jsem tam na ni chodil koukat, a bez nějakých problémů se aklimatizovala a skamarádila se s tou co jsem měl doma už dříve. Záleží hodně na lidech, kteří ti budou hada prodávat. Tady o tom člověkkoj vím, že si boa odchovává sám a opravdu se hadům věnuje a ví o nich hodně. Jinak užovku jsem taky měl, nemám nic proti užovkám, ale regiuska je regiuska.

Přesně tak jak píše werča, samozřejmě je důležité přečíst si co nejvíc o hadovi, kterého kupuju a něco o něm vědět..Já jsem začala s korálovkou, měla jsem o nich přečtené snad všechno i to , že je pro začátečníka vhodná, ale začátky byly hrozné:-/ Nechtěla žrát, v ruce sebou mrskala, stresovala jsem, že nežere, prostě hrůza::)
Praxe mě ale naučila, jedna korálovka mi nežrala teď snad přes 3 týdny, ale jsem už v pohodě:puff:
Takže vím jaké je to pro začátečníka, když přinese domů hada a nežere..A krajta opravdu má problém s přijímáním potravy - pro začátečníka nedoporučuji!
Užovka byl můj 3 had a je to vděčný zlatý had:!: Dokud nepoznáte, nemůžete to potvrdit.
A přece nezůstanete u jednoho hada;-):-D Pro začátek užovka a jak budete mít nějaké zkušenosti tak pak krajta:-)

Ja si osobne nemyslim, ze by bola regiuska az tak narocny had, aj ked guttata to urcite nieje. Všetky veci co su tu vymenovane o plesni atd, moze mat aj uzovka, aj ked je pravda, ze odchytovy had to moze mat skor, ale nieje to nic strasne, kazdy sudny clovek, ktory normalne rozmysla, tak to musi zvladnut, to nieje ziadna vysoka skola teraristiky. Sam regiusky chovam a aj odchovavam, vsetky co som kupil, tak som kupil odchytove a mlade. Po beznych opatreniach na parazity atd. boli uplne bez problemov. Staci im totiz len urobit vhodny biotop v terariu a to ked niekto nieje lenivy alebo vyslovene sprosty, tak to musi zvladnut. Dalej casto predkladane: Regiuska nezerie a bude vas tym len trapit atd. Preco by ma to malo trapit? Ved ked to ma tak prirodzene dane z prirody, tak preco to vsetkych trapi? Ved pred kupou sa s tym hadam kazdy rozumny clovek oboznamil nie? Ved ked bude pre nu prirodzene ze nebude zrat 5 rokov, tak budem v pohode a kludny, tak ako ma ani nevytaca a ani sa necudujem ze im nenarastu nohy :-| Ked ma vhodne prostredie, to znamena, ked je u nas zima, tak ma sucho a nezerie, a ked je u nas jar az jesen, tak ma dazde a zerie, tak je to uplne bez problemov a sama sa chyti. Este to osefovat mastomysami, co su jej prirodzena potrava a je to uplne ok, kazda sa chyti bez problemov. Veci ako nevyrusovat, ukrit, vhodne teploty atd. su myslim samozrejmost aby kazdy kto ju chce vedel. Had nieje auto, ze kupim slabsie a naucim sa a po polroku predam a kupim poriadne, a mozno slecna/pani nechce chovat viacej hadov, aby to mohla doplnat a postupovat. Toto sa "musi" robit len pri ozaj narocnych alebo nebezpecnych druhoch, aj ked aj tu je vela ludi co to vsetko preskocili a maju uspechy.

A este o strese z nezrania hadov, ako tu niekto spomynal, ze mu uzovka nezrala 2 tyzdne a hned bol v strese a teraz uz je v pohode, lebo uz to ma odskusane. Ved toto musi aj zaciatocnik vediet, ze had nieje velky zrac, a to akykolvek, ja svoje hady a to vsetky druhy co chovam, kolkokrat nekrmim sam od seba aj 2-3 tyzdne a to aj mlade a len im to prospieva, u dospelych samozrejme robim aj vacsie prestavky. hadov netreba prepchavat a tesit sa z toho, ze ako pekne papkaju a rastu ja vystrelene.

Ono jde o to, že ne každý uvažuje stejně jako Ty. Samozřejmě když se k chovu postavíš zodpovědně a se zdravým rozumem, tak pak není až tak problém (i když i člověku, který se obeznámí s chovem, tak je nejednou zaskočen). Ovšem realita je bohužel jiná. Jsou dokonce takové extrémy, kdy jedna slečna (už je to déle a neřešilo se to zde) během pár dnů (1-2), co přivezla regiusku domů, nacpala ji kuřecími prsy. Nebyly nic platné rady,ať ji nechá se aklimatizovat atd. atd. I když tohle je extrém, tak menší extrémky jsou na denním pořádku. Spousta lidí si pořídí zvíře bez přípravy, bez zjištění potřeb atd. a chtějí, aby jim prostě skvěle prosperovalo. Jestli Tobě, mně, nebo támhle Jardovi přijde normální, že jsou prostě období, kdy se půstí, tak to nemusí nutně znamenat, že to (i přes týdny vysvětlování) pochopí všichni.

kazdy sudny clovek, ktory normalne rozmysla, tak to musi zvladnut, to nieje ziadna vysoka skola teraristiky

Takže defacto souhlasím, ale stále budu preferovat do začátku spíše třeba guttku.:-) Právě kvůli těm "extrémkům".

Je samozrejme pravda, ze sa moze pocas chovu stat vselico, aj ja som si uz za tych skoro 20 rokov co hady chovam(v podstate od mala)uzil vela, ale si myslim, ze ked je dotyčný clovek normalne uvažujúci a nie polodement, tak zvladne regiusku na prvy sup. Aj ked je pravda, ze v poslednom case mam pocit, ze sa na teraristiku vrhaju hlavne ti polodementi. Lebo fakt co citavam na forach, tak sa mi az rozum zastavuje. A potom takym porad bez nervov ]:) ale to nieje tusim pripad tejto slecny/pani, a tak si myslim, ze ju tak silno odradovat od tej regiusky nieje treba. Aj ked asi ta gutka nakoniec bude lepsia :-D ale nie, nech si premysli a rozhodne sa, problemy co mozu nastat ma vypisane, a pokial dokoncila zdarne aspon zakladnu skolu, tak ich hadam pochopi.

DanKanFan: opět mi mluvíš z duše. Normální člověk se zájmem o teraristiku nebo konkrétní zvíře si o něm vyhledá co se dá, připraví se a pak celkem úspěšně řeší věci za pochodu po citu. Ví, že (všichni) hadi mají půsty, nemá problém jim je dopřát, chápe hadovy potřeby. Ale faktem je, že (obzvlášť v poslední době) se na chov hadů vrhá kdekdo a podle toho to taky vypadá. I já žasnu na co se tu lidi ptaj a jak málo o svých zvířatech vědí. Je neštěstí, že jsou zvířata tak snadno dostupný, protože si je může pořídit každý blbec a jak to dopadá všichni víme. Alena se naštěstí ptá už teď, zvažuje, přemýšlí. Díky bohu za to.

Alena: já po zkušenostech s hady od užovek po velký škrtiče doporučuju pro začátek guttku nebo jinou užovku (třeba elaphe helena - nádherný had), korálovku a kdo má místo, tak hroznýše. S regiuskama někdy bývají potíže, na který začátečník není připravený a neví si s nima rady. Neznamená to ale, že se potíže nedají omezit na minimum. Hlavní zásada je pořídit si jí od chovatele který jí opravdu odchoval. Tohle bych neuspěchala, ušetříš si fůru problémů. Zadala bych inzerát na ifauně a tady v rubrice Inzeráty , sledovala bych teraporadnu a ifaunu, kontaktovala lidi který tady na poradně a na ifauně prokazatelně chovaj regiusky (vidíš to třeba ve vláknech Pochlubte se - krajty) a snažej se o odchov. Domluvila bych se s těma kdo bude množit aby o mě věděli a občas bych se poptala jak to vypadá. Někdo rozmnoží určitě a pak budeš mít svojí úžasnou regiusku od miminka, budeš vědět že je v pořádku od chovatele a pak už bych se toho nebála. Když se něco nebude dařit, máš tu teraporadnu, takže se můžeš zeptat. Hodně potíží odfiltruješ když si tady na poradně v pravo v modrém poli zaškrtneš jen "krajta královská". Vypadne ti všechno co tu o ní kde bylo. Po pročtení příspěvků budeš vědět co tě může potkat a jak reagovat. O moc víc se stát nemůže. Já už doma marodnýho hada měla, nakonec umřel. Už NIKDY nebudu riskovat a chci hada prokazatelně zdravýho a v pořádku. To ti na burze nebo ve zveráči nikdo nezajistí. Je tam blbě vidět, davy, není na to klid. Ve zveráči ti taky nakecaj cokoli, cílem je prodat. Přehlídneš, necháš se obalamutit. Držím palec, aby zvítězila trpělivost a zdravej rozum.