Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem E. Climacophora

Budte pozdraveni!

Asi pred 4. mesici jsem se, vicemene nedobrovolne a nahodne, stal teraristou. Domu jsem dotahl terarium s tezce zanedbanym kusem E. Climacophora (ani to jsem v te dobe nevedel) a ja byl postaven pred ukol se nejak postarat.
No podle me se docela dari - had zere, svlek se taky povedl... Spis mi jde o to jestli neco nezanedbavam a nemel bych neco resit, dokavad je cas. Had(posledni svlecka) ma 116cm, pohlavi nezname, vek cca 8+-2 roky. Terarko 70x50x40, vedsi miska s vodou, ukryt z kusu peny v rohu, topeni+osvetleni jedna 25W zarovka u "stropu", par vetvi - i pod zarovkou, podklad jsem ted zkusil Lignocel, puvodne jsem mel raselinu nastavenou z nouze keramzitem. Odkliditelny vykaly odklizim prubezne, jednou za mesic generalni uklid s desifekci a kompletni vymenou substratu. Svetelny rezim 10h, krmeni cca 1x tydne ziva mys, okolo svleku jsem tyden vynechal. Co me trochu trapi je agresivita, to se trosicku zlepsilo(uz neutoci kdyz se na metr priblizim k terarku, jenom se pripravi:-)), ale stejne, hak(rukavice jsem z obav o cilivost zavrhl) byla prvni pomucka se kterou jsem se musel skamaradit(a jeste me nekous:))).
Do budoucna chystam vedsi terarko a mozna bych pouvazoval o nejakym parovani, ale zatim ani netusim pohlavi hada, takze nevim...
Mam nekde neco zlepsit? Nejaky vitaminy nebo neco takovyho? Obcas se uplne zahrabe, normalni a ok? Na co si davat pozor(krome zubu teda)? Diky za rady

loading...

zajimalo by me jak jsi se nedobrovolne stal teraristou...je to moc krasny had a delas asi hodne veci dobre...jinak mozna bych pridal jeste nejaky ukrit mozna se diky tomu vice uklidni...zahrabat se muze a vitaminy muzes neco koupit ale nemusis...mozna uvb zarovku ale taky to neni asi zase takova nutnost..:-)treba se ozve nekdo kdo je chova
koukni na google co potrebujou...

Co se veku tyce, ten jen tusim... ale urcite je to pres 5 let. A jak jsem se nedobrovolne stal teraristou? Zazvoni telefon a na druhym konci se ozve:"vezmi si toho hada, nebo mi tu chcipne". Nasledny popis situace nasvedcoval tomu, ze to nebude daleko od pravdy... veskera pece o hada za poslednich cca 9 mesicu spocivala v "obcasne" vymene vody, mozna i na stesti mel had zhasnuto a byl v chladnejsi mistnosti. On totiz puvodni pan majitel odjel a hada tu zanechal jako "vecne bremeno" k bytu nekomu, kdo se hadu dost boji. Jak rikam, puvodne sem ani nevedel co sem si vlastne domu prinesl(nejaka uzovka, jedovaty to prej neni), teprve na zaklade fotky co sem udelal me nasmeroval nejakej docela prijemnej chlapik v plzensky akvatere, pak uz pomohl strejda google. No had to v zivote fakt nemel lehky. Ted je u me a snazim se aby to fungovalo. A vono to vypada docela dobre, ale kazdej tip na zlepseni dobrej. Nikdy sem nic takhle nechoval, takze se ucim za pochodu, a to jak sem se docet (a jak se to ke me chova:x:) na hadovi co neni uplne pro zacatecniky. Na druhou stranu me to docela chytlo, rozhodne had lepsi nez televize.

Hezky. Cimpa to ze je takova vic do hneda, zatimco moje je vic do zelena?
A jeste jeden dotaz: Myslis ze muzu krmit kreckama? Mame v praci nevyuzitou vitrinku, rozhodli sme se ze by sme si poridili do prace nejaky zviratko jako rozptyleni pro programatory, tak sem si rek proc ne rovnou parecek a zkrmovat prirustky... Nebo poradte neco jinyho, mysi sme zavrhli, pac smrdej moc, mastomysi zase nejsou vhodny jako rozptyleni.

ajajaj... prvni problemy jsou na svete.:-/
[http://img89.imageshack.us/img89/5098/s6000021zw3.t h.jpg]
[http://img89.imageshack.us/img89/9145/s6000020lv8.t h.jpg]
(sorry za nohy...)
objevil jsem to pred par dny, nevypada to ze by se to sirilo, ale ani zmensovalo. Jinak vsechno jak jsem psal nahore, krome toho ze byl pristizen s vysunutymi hemipenisy, takze vim ze je to skutecne Albert. Zere normalne, krmen vcera. Co s tim? Hura na veterinu nebo zkusit nejakou amaterskou lecbu? Dik za napady...

uf, protoze mi nikdo neodpovida, zkusim to malinko preformulovat - dejme tomu ze by to mohla(podle toho co jsem tu dohledal) byt plisen. Anebo nasledky nejakyho skrabnuti ci primacknuti se k zarovce. V kazdym pripade had zere i vylucuje, rapidne se to nesiri, takze to nebude asi uplne kriticky. Takze - vyklidim a vydesinfikuju terarko, jako podklad dam papirovy ubrousky a hada napatlam nejakou desinfekci - betadine doma nemam, byla by tu jodova tinktura, genciana a hypermangan. Vo genciane tu nikdo nepise, jodova tinktura obsahuje lih, takze dame lehkou koupel v hypermanganu tim nic nezkazim. OK? Uvazuju spravne? Diky za rady.

ok, dik. Udelal jsem tak, tezce nas...j had si zalez do zmuchlanejch papirovejch kapesniku. No zkusime co to udela, kdyztak pristi tyden navstivim veta. Zkouseli jsme to znova fotit, ale nedari se to nejak rozumne, kompakt s bleskem si s hadem rozumi asi jako had se mnou... takze jen vyrez z ty puvodni...
[http://img76.imageshack.us/img76/4879/vyrezfa4.th.j pg]

Zdravicko!

Tak mam dalsi smele dotazy:
1) Nezere. Zatim asi mesic. Jsem vcelku v klidu, co jsem si precetl stavkujou docela bezne, i kdyz si nejsem jistej jestli je to jenom prirozena hladovka, nebo je nejakej problem, protoze Albert dostal vod jednoho krecka par kousancu. Teda, zraneni neutrpel zadny viditelny, ale krecky od te doby ignoruje.
2) Hodil by se mi po nejekou dobu spolecny chov s Achatina Fulica - to by mohlo jit ne? Mozna bude trochu problem s vlhkosti, Achatiny chtej hodne, Climacophora zas tak moc mit nemusi, ale snad by se dal najit urcity prolinajici se interval...

diky moc za odpovedi

Zdravím
1)S tím že nežere bych si u ,,climacophor'' nedělal starost , navíc podle ,,jména'' předpokládám že se jedná o samce? (muj samec E.climacophora nežral od dubna do října bez problémů pravidelně)...případně mužete zkusit jiný druh potravy (slepičí vejce třeba)
2) Společný chov s A.fulica mi nepříjde nejvhodnější právě kvůli různým nárokům na prostředí, a kvůli hygiene, asi víte jak vypadají nádrže s achatinami:-D...

1) jj, samec. On dostal nedobrovolnou 9ti mesicni hladovku, pak byl chvili jak popelnice, no holt si ted da pauzu, jeste nekde musim udat krmny kreciky. Slepici vejce? Ze zerou vejce sem cetl, ale slepici mi prijde dost velky, mozna zkusim krepelci.
2) nevim. Ale asi od tohoto napadu ustoupim. 1ks jeste maly achatiny bude par tydnu okurkac stacit.
Dik.

Tak si opet ozivim sve vlakno dotazu k tomuto druhu:
Jak sou na tom climacophory s kanibalizmem? Dokoupil sem maly hade, stari necelej rok s tim ze doufam ze sme trefili samici... Mesic karanteny ma za sebou, ma se docela k svetu. Nicmene: muzu je dat do jednoho terka nebo je jeste rok dva nechat oddelene? Had neco pres metr, snad hadice zatim tak 60cm. A ma cenu zimovat, i kdyz do pareni zatim daleko? Loni sem zimoval a z chovani hada po zimovani sem mel docela dobrej pocit...

Ja je mam od sebe, bez nejaky konzultace bych si to nelajznul spojit takhle rozmerove odlisny hady. Me slo o to, ze sem si udelal OSB dvojterarium 2x 95x40x60. Samec obyva jednu pulku, Princeznicka je v mensim sklenenym terarku, ktery se mi do obyvaku moc nehodi a chtel bych ho zrusit, zase aby kazda clima mela takhle velky terarko, to mi prijde zbytecny. Tak uvidim, musim se nad tou optimalizaci zamyslet. Nebo to jeste vydrzim a nad obyvatelema druhy pulky dvojterarka zacnu premejslet az za dva roky. V kazdym pripade dik za rady.

Tak já jsem včera objevila v kladišti překvapení, 5 obrovských vajec. Samice je prvnička. Pár byl zimován při pokojovce, zhasnuté zdroje. Musím říci, že jsem nečekala, že se zadaří. Jsou to moje úplně první vejce od hadů. Tak mi držte palce, teda ne mě, ale těm prckům uvnitř :-):))
Zde SAMICE před 14dny focená.
[http://img229.imageshack.us/img229/1113/dscf4758l. jpg]
zde vejce, byla slepená k sobě, vyndala jsem je dnes ráno. Inkubace na 28st.
[http://img706.imageshack.us/img706/7979/dscf4891.j pg]

Nebudu zakládat nové vlákno.

Mám páreček těchto hadů. Před 2 měsíci jsem si pořídila dalšího samce (3letého), abych samce střídala. Ale tento samec je spíše do modré barvy, dočetla jsem se, že tato "populace" žije na jiném ostrově než zbarvené climacophory do zelena.

Moje otázky zní:
1) mohu samce dát k této samici na páření? Nebo to radši ani nezkoušet, abych "nekřížila" populace?
2) máte zkušenosti dát v dospělosti jednoho samce k páru, který je na sebe zvyklý? Samozřejmě jsem měla v plánu samce po karanténě hodit k tomuto páru do terárka (uspora místa), ale ted nevím, co by mohlo následovat mezi dvěma dospělými samci. Hlavně ten do modra je robustnější a starší než dosavadní sameček v páru.

Máte někdo s tím zkušenosti? Vím, že dokud to nezkusím, neuvidím, ale nerada bych přišla o nějakého hada.
Děkuji za každou radu.

Ahoj,
ja mam climy zelené, do modra jsem u nás nepotkal, ale myslím, že zvířata v chovech už budou docela prošlechtěná, takže bych s tím tak nelámal hlavu.

Co se tyče soužití,tak bych to také neviděl bledě, naopak si myslím, že u užovek je často dobré mít dva smace, silně se stimuluji k pareni a bouraji pri tom terarko :)

VH

ahojky, jasný - vím to s tou stimulací. Měla jsem také víc samců ve skupině, ale byli to prckové, že jsem si je pořídila najednou jako žížalky a byli u sebe "od mala". Ale nikdy jsem nedávala k sobě již dospělé samce, tak aby se mi navzájem neuškrtili atd. Dala bych tam toho samce už teď, ne až na jaře.

Jinak do modra je, když jsem ho obdržela, tak jsem moc nevěřila, že to je climacophora. A je i agresivnější :-). Takže si myslíš, že bych ho mohla k nim dát a hotovo.

To není o těchto hadech, ale celková problematika. Ano, samozřejmě zadavatelka dotazu může chovat dvě barevně odlišné formy, ale bude si jen nalhávat, že to jsou dva rozdílné poddruhy, neb většina zvířat už je stejně geneticky pokřížených, takže půjde v podstatě jen o šlechtění dle fenotypu jednotlivých lokalit.

Dobrý, chtěla bych se zeptat na podklad e.climacophora? stačí lignocel? nebo míchat lignocel- pisek? samozřejmě krmení mimo terko.
A jak velké terárko pro 1,2? je lepší na výšku s množstvím různých průlezek nebo klasika na šířku?
Díky moc za odpovědi