Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem E. Climacophora

Budte pozdraveni!

Asi pred 4. mesici jsem se, vicemene nedobrovolne a nahodne, stal teraristou. Domu jsem dotahl terarium s tezce zanedbanym kusem E. Climacophora (ani to jsem v te dobe nevedel) a ja byl postaven pred ukol se nejak postarat.
No podle me se docela dari - had zere, svlek se taky povedl... Spis mi jde o to jestli neco nezanedbavam a nemel bych neco resit, dokavad je cas. Had(posledni svlecka) ma 116cm, pohlavi nezname, vek cca 8+-2 roky. Terarko 70x50x40, vedsi miska s vodou, ukryt z kusu peny v rohu, topeni+osvetleni jedna 25W zarovka u "stropu", par vetvi - i pod zarovkou, podklad jsem ted zkusil Lignocel, puvodne jsem mel raselinu nastavenou z nouze keramzitem. Odkliditelny vykaly odklizim prubezne, jednou za mesic generalni uklid s desifekci a kompletni vymenou substratu. Svetelny rezim 10h, krmeni cca 1x tydne ziva mys, okolo svleku jsem tyden vynechal. Co me trochu trapi je agresivita, to se trosicku zlepsilo(uz neutoci kdyz se na metr priblizim k terarku, jenom se pripravi:-)), ale stejne, hak(rukavice jsem z obav o cilivost zavrhl) byla prvni pomucka se kterou jsem se musel skamaradit(a jeste me nekous:))).
Do budoucna chystam vedsi terarko a mozna bych pouvazoval o nejakym parovani, ale zatim ani netusim pohlavi hada, takze nevim...
Mam nekde neco zlepsit? Nejaky vitaminy nebo neco takovyho? Obcas se uplne zahrabe, normalni a ok? Na co si davat pozor(krome zubu teda)? Diky za rady

loading...

Tak si opet ozivim sve vlakno dotazu k tomuto druhu:
Jak sou na tom climacophory s kanibalizmem? Dokoupil sem maly hade, stari necelej rok s tim ze doufam ze sme trefili samici... Mesic karanteny ma za sebou, ma se docela k svetu. Nicmene: muzu je dat do jednoho terka nebo je jeste rok dva nechat oddelene? Had neco pres metr, snad hadice zatim tak 60cm. A ma cenu zimovat, i kdyz do pareni zatim daleko? Loni sem zimoval a z chovani hada po zimovani sem mel docela dobrej pocit...

Ja je mam od sebe, bez nejaky konzultace bych si to nelajznul spojit takhle rozmerove odlisny hady. Me slo o to, ze sem si udelal OSB dvojterarium 2x 95x40x60. Samec obyva jednu pulku, Princeznicka je v mensim sklenenym terarku, ktery se mi do obyvaku moc nehodi a chtel bych ho zrusit, zase aby kazda clima mela takhle velky terarko, to mi prijde zbytecny. Tak uvidim, musim se nad tou optimalizaci zamyslet. Nebo to jeste vydrzim a nad obyvatelema druhy pulky dvojterarka zacnu premejslet az za dva roky. V kazdym pripade dik za rady.

Tak já jsem včera objevila v kladišti překvapení, 5 obrovských vajec. Samice je prvnička. Pár byl zimován při pokojovce, zhasnuté zdroje. Musím říci, že jsem nečekala, že se zadaří. Jsou to moje úplně první vejce od hadů. Tak mi držte palce, teda ne mě, ale těm prckům uvnitř :-):))
Zde SAMICE před 14dny focená.
[http://img229.imageshack.us/img229/1113/dscf4758l. jpg]
zde vejce, byla slepená k sobě, vyndala jsem je dnes ráno. Inkubace na 28st.
[http://img706.imageshack.us/img706/7979/dscf4891.j pg]

Nebudu zakládat nové vlákno.

Mám páreček těchto hadů. Před 2 měsíci jsem si pořídila dalšího samce (3letého), abych samce střídala. Ale tento samec je spíše do modré barvy, dočetla jsem se, že tato "populace" žije na jiném ostrově než zbarvené climacophory do zelena.

Moje otázky zní:
1) mohu samce dát k této samici na páření? Nebo to radši ani nezkoušet, abych "nekřížila" populace?
2) máte zkušenosti dát v dospělosti jednoho samce k páru, který je na sebe zvyklý? Samozřejmě jsem měla v plánu samce po karanténě hodit k tomuto páru do terárka (uspora místa), ale ted nevím, co by mohlo následovat mezi dvěma dospělými samci. Hlavně ten do modra je robustnější a starší než dosavadní sameček v páru.

Máte někdo s tím zkušenosti? Vím, že dokud to nezkusím, neuvidím, ale nerada bych přišla o nějakého hada.
Děkuji za každou radu.

Ahoj,
ja mam climy zelené, do modra jsem u nás nepotkal, ale myslím, že zvířata v chovech už budou docela prošlechtěná, takže bych s tím tak nelámal hlavu.

Co se tyče soužití,tak bych to také neviděl bledě, naopak si myslím, že u užovek je často dobré mít dva smace, silně se stimuluji k pareni a bouraji pri tom terarko :)

VH

ahojky, jasný - vím to s tou stimulací. Měla jsem také víc samců ve skupině, ale byli to prckové, že jsem si je pořídila najednou jako žížalky a byli u sebe "od mala". Ale nikdy jsem nedávala k sobě již dospělé samce, tak aby se mi navzájem neuškrtili atd. Dala bych tam toho samce už teď, ne až na jaře.

Jinak do modra je, když jsem ho obdržela, tak jsem moc nevěřila, že to je climacophora. A je i agresivnější :-). Takže si myslíš, že bych ho mohla k nim dát a hotovo.

To není o těchto hadech, ale celková problematika. Ano, samozřejmě zadavatelka dotazu může chovat dvě barevně odlišné formy, ale bude si jen nalhávat, že to jsou dva rozdílné poddruhy, neb většina zvířat už je stejně geneticky pokřížených, takže půjde v podstatě jen o šlechtění dle fenotypu jednotlivých lokalit.

Dobrý, chtěla bych se zeptat na podklad e.climacophora? stačí lignocel? nebo míchat lignocel- pisek? samozřejmě krmení mimo terko.
A jak velké terárko pro 1,2? je lepší na výšku s množstvím různých průlezek nebo klasika na šířku?
Díky moc za odpovědi