Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Agama vousatá - problém s dýcháním, chroptění - nesetkali jste se s něčím podobným?

Mame problemy s jednou z nasich agam vousatych - poslednich par dni ma problemy s dychanim, chrapti u toho a je to pro nej i zda se namahave, nevim - netusim proc a co s nim. V okoli nevim o zadnem veterinari u ktereho bych se nebal ze mu vic neublizi nez pomuze - proste zadny odbornik na jestery tady asi neni (C.Budejice) - tak hledam radu i tady. Jde o samecka, 39cm/190g (dnes mereno/vazeno). Je jinak v dobre kondici, je mu odhadem 3/4 roku (koupenej jako cca. pulrocni, 3 mesice ho mame doma), je vitalni - normalne zere (denne nekolik velkych svabu B.Dubia - jen cerstve svlecene bile), normalne beha, primerene reaguje.

Horsi je to kdyz spi, a vic chrapti kdyz je rozruseny - kdyz musi dychat vic. Dali jsme ho do extra terarka aby mel klid (byl predtim ve vetsim u dvou samicek), bez pisku aby ho pripadne nedrazdil prach z nej, jen s papirovymi ubrousky na spodku. Podminky ma dobre, ostatni agamy co mame jsou v poradku. Nechrapti porad, nekdy je treba i pulhodiny v klidu a pak zas musi chvili dychat s otevrenou tlamickou.

Video natocene fotakem vcera - kdyz si pridate zvuk je to tam slyset:

prcek.avi cca. 15MB

- pokud vas napada o co by mohlo jit budu vdecen za kazdou smysluplnou radu, predem diky.

Je to Větrná 72a a tel na pevnou 385345755, byli jsme u nej se želvou, měla zánět v tlamce, takže výlečil, hlavně nechtěl hned píchat vitamíny atd...prostě se tak zajímal a mluvil rozumně, v čekárně má spoustu terárií s hadama a želvama - vim, že to není vůbec směrodatný, přesto..Přijde mi, že ze všech vetů v ČB(co jsem tedy hledala já) má ohledně plazů nejvíc zkušeností. Dej vědět jak to dopadlo.

Tak malej prdola je uz u nej, dle pana doktora tyhle projevy = infekce v dychacich cestach, a nutnost lecit antibiotiky. Takze ho tam ma do patku v terarku a ja si ukousu vsechny prsty nervozitou... Doufam ze to dopadne dobre, dle nej je jinak ve vyborne kondici tak se s tim snad zdarne popasuje. Drzte mu palce.

http://tera.poradna.net/question/view/45951-cizopas nici-roztoci-u-agamy-vousate-netusite-co-to-je
- tady, uzavrel jsem jako vyreseno prave protoze s mi to pripomnel - a aby s to taky snaz nasel. ;)

ad. tenhle topic - "problém s dýcháním, chroptění" - od te doby je Gizmo v poradnu a je z nej poradny samec (jen trochu zapasime s obezitou, 450g pri 46cm), ale to same se nam zopakovalo 2x po sobe u jedne samice (stejne symptomy po cca. 2-3 mesicich), zase leceno injekcne antibiotiky. Doufam ze uz bude ok.

To jsem ráda, že se ti agamák vyléčil, bývala bych ti doporučila toho stejnýho veterináře. Zrovna minulý týden u nás na Přírodovědecký fakultě měl přednášku na kurzu teraristiky. Myslím že to taky trochu svědčí o jeho kvalitách a i ta jeho přednáška byla pěkná. Jo a kdyby ti ten tvůj sameček spolu s nějakou samičkou udělali nějaký malý byla bych moc ráda kdybych si od tebe mohla nějaký koupit. Nemůžu sehnat nějakýho slušnýho chovatele v dosahu.
Můj mail je martinastod@seznam.cz.