Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Příčiny smrti vašich hadů

zdravím,

všimla jsem si, že hodně hadařů má zkušenosti s úmrtím svých miláčků, vím že to není zrovna nejpříjemnější téma, ale napadlo mě zda se o tyto zkušenosti nechcete podělit. mě zatím žádný had nezemřel a velice se obávám dne kdy se tak stane, pevně doufám že nikdy, ale vím, že se tak může stát a to i bez odpovědnosti chovatele. pokud nějaké zkušenosti máte, pište co bylo příčinou smrti, jak jste se popř. poučili atd. atd. velmi mě to zajímá, díky vám

přeji hezký den i týden :-D

Já měl Elaphe schrencki a měla na sobě parazity a poradili mi že ji mám postříkat Arpalitem Neo tak jsem ji postříkal na krk,tělo a ocas a rukou to rozetřel.Ona se olízla a byla nervní a útočila jenže to bych ještě snesl ale ona se obracela tělem dolů tak už jsem věděl že to bude konec ráno jsem se probudil a už byla mrtvá a strejda co zjišťuje na co zvířata umřely tak mi řekl že by to přežila ale ve zverimexu mi ji prodaly z poruchou trávení. Takhle vypadala [http://img117.imageshack.us/img117/2237/amurskaaaat l1.jpg]

s "parazity" jsem taky bojovala, mý hroznýšce se udělaly fleky, a hodně se koupala, ubec jsem nevěděla co to je, žádný breberky tam nebyly to jsem pomalu s lupou sondovala po terarku, prohlížela hada a nikde nic. ve zverimexu mi poradili jakýsi Reptipur, ptala jsem se zde v poradně jestli to někdo nezná a co si vzpomínám tak mi Krokodýl radil at zkusím hypermangan, terárko jsem celý vydezinfikovala všechno asi dvakrát vyvařila (kromě hada :-D) nechala jsem jako podklad papírový utěrky a to asi tři týdny. nakonec jsem zjistila že ty fleky nic nejsou je to prostě změna pigmentu občas je had světloučký pak trochu změní barvu do tmava (např. po svleku je Julie nádherně světlá a pak postupně kůže tmavne), ale aspoň jsem si vyzkoušela nanečisto boj s parazity:D

Arpalit je dost toxický a musí se používat opatrně, pokud had jeví známky otravy, je třeba ho okamžitě dobře opláchnout a taky nesmí být had krátce po nakrmení (roztaženou kůží se arpalit snáz dostává do těla). Některé druhy jsou navíc na arpalit citlivější, i když schrenkovka asi zrovna ne. Příště raději použij Frontline.

Mě chcípl occidentalis. Do 10 dnů od nákupu na masivní invazi vnitřních parazitů a to jen proto, že jsem byl důvěřivej a nechal si ho poslat vlakem. To zvíře bylo na kaši už když přišlo. Nechápu jak ho pan dotyčný mohl prodat!!! Já bych nedal hada s roztočema a lidi se nestyděj poslat hada kterej je už částečně pod drnem!!

to lukeeee- Zdarec, měl jsem zato, že ti uhynulo mládě guttaty. Samozřejmě ten úhyn mě mrzí, chtělo to ihned po aplikaci důkladně osprchovat. Problém zřejmě byl v tom, že zmiňované mládě guttaty bylo před svlekem (což jsem nevěděl), tak došlo k proniknutí účinné látky starou kůží a následné dlouhodobé expozici účinné látky, která nemohla být smyta vodou a k nevyhnutelnému konci:-/

Me v noci zalezl E.c.c. do prostoru mezi svetlem a stropem teraria. Rano kdyz se svetlo rozsvitilo, nemohl nejspis vylezt a behem dne se tam upekl :-(. Sice nechapu proc nevylezl, ale vinu davam sobe protoze ten prostor by vubec v terariu nemel byt samozrejme.

Včera mi zemřel jeden ze šesti mých nových guttek.. :-( Vlastně jsem ho dostala zadarmo, protože byl krmen násilně ani ne 1x měsíčně. Měla jsem ho 15 dní. Jednou "ulovit" osrstěnce zvládnul, při dalším krmení dostal holátko násilně, další týden násilné krmení "nerozchodil".. :.( Osrstěnce druhý den vyzvrátil, nesvlečená kůže z něj začala viset v cárech.. Od NZ09/07 žral jen 8x a svlékl se jen jednou.. Byl tak slabý, že už ani nemohl žrát.
Při jeho násilném krmení mi další utekl, od myšky.. uff.. rozebrali jsme i nábytek a nic.. snad ho najdu. Ostatní (4)prospívají dobře a brzy snad doženou mého stejně starého Syčáka. Ten slupne odstávče jak malinu.