Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ještěr

Sceloporus variabilis
Leguán co na něj říkáte??na netu sem nic moc nenasel nejaké rady prosím ohledně terária atd.... vždyt to znate...

Oplurus cuvieri
Leguán. nebo ten....nevím jakeho menšího ještěra(max. 50 cm)

terarko dle poctu kusu, jde chovat i samostatne - jen jedna (jedno jestli samicka nebo samecek) v minimalne 80x40x50cm, nebo vetsi pocet spis samicek v umerne vetsim, samecka dle mne radej chovat mimo pareni od samicek oddelene, jini radi skupinu 1.2 nebo 1.3 ale dle mne jsou samecci az prilis aktivni :-)

Terarko suche - "poustniho" typu, spodek pisek, nejaky ten samorost na lozeni a pozadi s plosinkami, zdroj tepla = bodova zarovka a kamen / koren pod ni, zdroj svetla s podilem UV-B. Teplota 28-30°C v prostoru, pres 40 na "slunicim" miste.

Vyhreje se to tou bodovou zarovkou.

Agama vousata zas tak velka neni, chtel s do 50cm - vetsi jsou jen vyjimecne. :-) Hlavne jsou to velmi klidne zvirata ktere si snadno zvyknou na manimulaci s nimi (nevadi jim pak brani do ruky, zvyknou si na prochazky mimo terarko, na noseni po byte na rameni atd...), zvedave a na jesteri pomery si troufnu rict ze i celkem inteligentni. Taky pri dodrzeni par zakladnich veci myslim i vhodne pro zacatecnika.

myslím si, že by jsi si měl prohledat net, nebo i přes vyhledávání tuto poradnu, případně si zajít do knihkupectví a pročíst literaturu. Pak si udělat nějaký seznam vyvolených, které myslíš, že bys chtěl či zvládl,pak ti tu spousta lidí napíše zda je to vhodné pro začátečníka či různé vychytávky z praxe, ale takhle se vaří z vody.......;-)