Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nová želva

Mam od vcerejskqa zelvicku zelenavou, je ji asi 10 mesicu. Vcera normalne dopoledne a kolem poledne behala, koupala se ve vode, jedla a asi od 14hod je apaticka, porad spi nebo jen kouka, nechodi. Kdyz ji vezmu a polozim, zustane na miste a nehybe se. Je to normalni? Navic mi prijde ze jedno ocicko se ji spatne otvira, jako by ho mela zalepene (nakonec ho ale otevre). Prosim o radu. Dekuji

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Promiňte, budu možná nepříjemný, nedá se ale nic dělat. Pokud někomu uhyne želva za dva dny po nákup…
KHor 04.06.2008 08:49
KHor
Ve vsi slusnost bych se rada optala, jak se to dela, kdyz clovek nema auto a musi cestovat temer pre…
Oslinka 04.06.2008 16:55
Oslinka
Ale no tak Oslinko. Přeci každý tušíme, že želva na burze nevyrostla, je nutné ji tam dopravit. Burz…
KHor 05.06.2008 08:44
KHor
Dobre. A jak se cestuje s zelvou napr. 1000 km, kdyz se clovek stehuje? Jaky zpusob transportu se vo…
Oslinka 05.06.2008 10:59
Oslinka
tak Amus taky spava s hlavou na kameni a nohy ma venku taky bych se chtela zeptat zacala jsem ji krm…
panda 05.06.2008 16:44
panda
No já teda nevím, ale želva, která dobrovolně sama nežere pampelišky je poněkud divná, doporučuji ra…
krokodýl 05.06.2008 17:24
krokodýl
to uz jsem zkousela zacala zrat zelene chudak hladova tak jsem si rekla ze ji prilepsim a zase zjist…
panda 06.06.2008 08:41
panda
Kvalitní granule můžou být fajn přes zimní období jako doplňkové krmivo, pokud želva není zimovaná.… poslední
zuzi 07.06.2008 09:22
zuzi

Promiňte, budu možná nepříjemný, nedá se ale nic dělat. Pokud někomu uhyne želva za dva dny po nákupu, jsou jen tři možnosti.
Buď jste si již téměř mrtvou želvu koupila, takže jste musela vědět do čeho se pouštíte, nebo se musela stát vážná chyba při převozu (např. přehřátí), nebo muselo dojít k úrazu.
Svůj podíl viny na tom tudíž do značné míry nesete také. Ono je jednoduché házet všechnu vinu na prodejce, nějak mě ale nejde do hlavy, proč by ten prodejce prodával téměř mrtvé želvy a riskoval následné problémy a reklamace. Dva dny před úhynem by jistě o problému věděl.
Tím, že kupujete želvu po burzách, vždy dobrovolně přijímáte určité riziko, už jen přítomnost mnoha zvířat s neznámým zdravotním stavem v omezeném prostoru je riskantní. Pokud chcete mít alespoň 95% jistotu koupě kvalitní a zdravé želvy, zajeďte si k nějakému chovateli, nechte si ukázat kde a jak zvířata chová, udělejte si čas a vyptejte se na základní potřeby chovu, stejně tak jako se to praktikuje např. při koupi štěňat. Investujete sice peníze za dopravu navíc, ale v konečném důsledku sama vidíte jak to ve finále dopadá.

Ve vsi slusnost bych se rada optala, jak se to dela, kdyz clovek nema auto a musi cestovat temer pres celou republiku vlakem navic s nekolika prestupy. Ve vlaku se bezne prehrivam a dycham akorat, kdyz je otevrene okno a obr pruvan. Kdyz budou zavrena okna, zelva se bude prehrivat, kdyz budou otevrena okna, bude ji vadit pruvan. Ostatni cestujici na ni s oteviranim/zaviranim okna ohled brat nebudou. Cesta bude trvat rozhodne vice nez pet hodin, zelva se bude citit zle, jelikoz se ji bude houpat puda pod nohama, bude se snazit vyskrabat z krabice, ze strachu vypudi tekutiny. Jake je reseni v tomto pripade?

Ale no tak Oslinko. Přeci každý tušíme, že želva na burze nevyrostla, je nutné ji tam dopravit. Burzy začínají brzy po ránu, takže prodejci balí zvířata určená k prodeji již den předem, aby to vůbec stihli, připočítejte si k tomu dobu strávenou na burze a cestu zpět a fázi vybalování. Celá akce podle mého odhadu zabere minimálně den a půl, ne-li dva. Neprodané zvíře si celou anabázi zopakuje třeba hned několik týdnů po sobě. Podle mého se zvířata mající sklony při stresu vylučovat příliš nekrmí, protože poměr výkalů a zvířat by byl v cílové stanici tak 50 na 50 (kdo někdy převážel dobře napapanou želvu/y ví o čem mluvím). A tak dále. Pětihodinová cesta vlakem za pečlivého dohledu nového majitele je proti tomu procházka růžovou zahradou.
Vždy ten převoz stojí za prd, ale je třeba tu manipulaci omezit na co nejkratší možnou dobu.
Jen pro upřesnění, nic proti burzám nemám, kdyby nebyly, byla by to škoda, mohu-li si ale vybrat, pro zvíře si raději prostě (já teda určitě) dojedu, když nic jiného, ušetřím mu polovinu cesty.

No já teda nevím, ale želva, která dobrovolně sama nežere pampelišky je poněkud divná, doporučuji razantní řešení, zbylé granule hodit do koše a věřte, že po 2-3 dnech trucu začne želva žrát normálně jako před tím. Nevím jestli je v něčem výhodnější používat granule, na žádnou výhodu jsem nepřišel, jestli nějaká existuje, tak se rád nechám poučit.

Kvalitní granule můžou být fajn přes zimní období jako doplňkové krmivo, pokud želva není zimovaná. V momentě kdy začne růst zelené lupení venku schovej granule hluboko do skříně ;-)
Želvy jsou hodně paličaté a umí být i hodně mlsné. Bohužel na ně platí v takových případech jenom přísnost a "nevyměknout" :-p

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru