Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem retardovaná želva?:-D a zabava zelv..

mam takovy trochu cakly dotaz. mam asi 8 mesicni vodni zelvicku a ta si nasla dost podivnou zabavu.Neustále vyleza na ostruvek a zase skace dolu a pak zase nahoru..to vydrzi treba hodinu:-D ja vim ze to je asi jedina jeji zabava ale nemuze v tom byt neco jineho? nemuze v tom byt nejaky druhy duvod? asi se ptam divne ale jen se ujistuju...:-[ a pak jeste k ty zabave, myslite ze se daji vodni zelvy nejak zabavit? pro suchozemske zelvy sem videla nejaky kraviny co by je zabavili ale u vodnicho nicem nevim. asi je to zbytecne ale jen se ptam...:-/

no nic diky za vsechny odpovedi...:-)

Najcastejsie to byvaju drobne kliestiky,treba skontrolovat hlavne v okoli oci,analneho otvoru a
v zahyboch koze-tych ma vodna asi dost:)Pokial sa najdu,bolo by dobre premiestnit ju do sucheho,hygienickeho
teraria a pouzit pripravok proti parazitom.Ja mozem z vlastnej skusenosti odporucit Neostomosan,predava sa v lekarni 2ml ampulka,riedil som ju v 2,5L vody.Vystriekajte korytnačku,pripadne aj chovnu nadrz.Samozrejme terajsiu dekoraciu poriadne vycistit,alebo ju s kludom vystriekajte Neostomosanom tiez.
Ja som vsak pouzil Neostomosan na hady,s korytnackami vela skusenosti nemam,bolo by dobre keby niekdo,kdo parazity na vodnych mal,aby prispel.
Peter.

tak jsem na vaše rady prohlídla želvu snad na všech místech. podívala jsem se jí důkladně na nohy i pod hlavu a tak nak celkove jsem ji zlbizka zkoukla. I když nejsem veterinář přišlo mi že nejevila nějaké známky nemoci nebo výskyt parazitů Oči má v pořádku a záhyby u kůže taky. Normálně žere každý den a vypadá zdravě. Na tan ostůvek už naštěstí neskáče v takové míře, ale jenom občas...takže budu doufat že se jen baví.Nejsem ale veterinář, takže nevím.:-[ Myslíte že bych ho měla zkontaktovat?

Řekl bych, že je to jen její aktivita, prostě šmejdí po teráriu a cestu do vody si zkracuje skokem. Vnějších parazitů bych se nebál (ani nevím jak by jí proti nim pomohly skoky do vody:-D), ty nejsou u vodních želv zrovna běžní (schválně se přihlašte někdo, kdo se s nimi setkal) a při napadení vnitřními parazity by spíš její aktivita klesala společně s chutí k jídlu. Navíc určití parazité jsou ve vnitřnostech vodních želv poměrně běžní a pokud nedojde k jejich přemnožení v důsledku stresu (špatné podmínky, oslabená imunita atd.), tak želvě většinou nevadí a ve vzorku trusu se najdou prakticky vždy. Myslím, že návštěva veterináře (a v případě nekompetentního posouzení vzorku "pejskařem" a následné "léčbě") je v tomto případě zbytečná zátěž pro želvu (fyzická i psychická) i majitele (časová i finanční).