Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agamy ve "vybehu" venku a nocni teploty?

Doma tvorime pro vousatky venkovni bydleni, a premyslim jestli je tam lze pres letni mesice nechat trvale..? Nemam predstavu jak by snasely nocni poklesy teplot (pokud by byly pod 20°C). Jsou zvykle na pokojovych 22-24°C/noc - 30-32°C/den... Den bych poresil pripadne bodovou zarovkou a nejakym vyhrevnim mistem kdyby bylo skaredeji, ale nevim co v noci, jestli je radej stehovat vzdy vecer do teraria, nebo by jim to nevadilo...??? Mate nekdo zkusenosti s agamami - nebo teda vseobecne s teplomilnymi jestery "venku", jak to resite?

Diky za "hodnotny" nazor, pro priste bych prosil o drzeni se porekadla Mluviti stříbro, mlčeti zlato aneb kdyz nemam k tematu co uzitecneho rict radej budu zticha. :x:

...takze pro sichr : prosim o nazory/rady tech kteri s teplomilnymi jestery a jejich pobytem venku v lete v nasich zemepisnych sirkach maji nejake zkusenosti, predem diky. ;-)

pokud by teploty neklasly pod těch 20, tak si myslím, že by to nebyl žádný problém

Já bych se u aklimatizované agamy nebál nočních teplot ani pod 15 st., pokud by měli nějaké hlubší umělé nory (nejlépe plus výhřev přes termostat), tak bych problém neviděl ani v deseti dvanácti stupních.