Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krokodyl na zahrade

pekny den cosi o tom myslite mel bych v planu si vybudovat na zahrade neco s krokodyloma je jak maji zoo australia no vsak vite stev irwin ale my tu nemame podminky na chov krokodylu venku jeste bych to mu neco pristavil na zimu co si o tom myslite a jaky druch ja bych chtel nilskeho muzete prilozit fota vase
DEKUJI ZA ODPOVED

Rozhodně by to muselo být řešené jako skleník, protože podmínky ani v létě nejsou často i po více dnů ideální. Měla by tam být možnost vyhřátí i v těch horších dnech (např. topný panel nebo infrazářič). Jediné dva druhy, které by víceméně v sezóně zvládaly naše podmínky i bez skleníku jsou oba druhy aligátorů. Nilák i přez svoji velikost není až tak špatná volba, protože je to poměrně klidný druh. Každopádně je třeba být plnoletý a mít povolení k chovu nebezpečných zvířat, s tím souvisí i zajištění dostatečného ubytování (podmínka pro získání povolení). Pro začátek by to chtělo i získat trochu více teorie i praxe, nejlépe si domluvit návštěvu u nějakého chovatele krokodýlů a vše okolo probrat (zdůrazňuji CHOVATELE se zkušenostmi, ne jen nějakého víceméně zoufalého majitele jednoho podraženého kajmana). Pokud bych mohl doporučit někoho opravdu zkušeného a poměrně vstřícného, tak třeba pracovníka Chomutovského zooparku Jaroslava Zelinku, který je i spoluautorem kvalitní knihy o krokodýlech (je dobré si ji pro začátek pročíst). Dále je možno další chovatele najít přez českou asociaci chovatelů krokodýlů (nebo jak se to přesně jmenuje)www.czechcrocs.cz.;-)

Víš kolik metrů dorůstá? Potom by ten výběh musel mít pomalu půl hektaru

Myslím, že je lepší větší klidný druh než menší a divoký. Nilák běžně doroste okolo 3 m, což ještě není tak hrozné. V Lipsku měli samce čelňáka snad 2 m velkýho (a to je jeden z nejmenších druhů krokoušů) a myslím, že manipulace s ním by byla problematičtější než z většinou 3 m niláků. Prostor stačí i pro tak velké krokodýly pár metrů čtverečních, např. 6x4 m (=24m2, půl hektaru je pro srovnání 5000m2:-D).

nehledě na to, že si na ty kila masa prostě nevyděláš

Krokodýlové stejně jako jiní plazi a obecně poikilotermní zvířata nemá až tak velkou spotřebu krmení jako např. šelmy a krmení krokodýla je levnější než kvalitně uživit velkého psa.;-)

Stale sa nemozem zbavit pocitu, ze cim sa asi krmili psy pred takymi 20-30 rokmi, ked nebolo granul. Ked dnes bez tych granul nemozu existovat :?: Ja byt pes a som stale krmeny granulami, tak zozeriem svojho pana, ved vysekove maso z bitunkov stoji 20Sk kilo, tak naco kupovat nejaky znackovy Proplan a podobne blbosti za obrovske peniaze? Poriadny pes ma druzgat kosti a nie chrumkat granule, to je dobre ako doplnok stravy. Potom to tak vyzera, ze psy maju alergiu na hovadzie maso:?::!::-? rozpadnute klby a kapu v 7 rokoch. :-/

ti psi mi nedaj, ač jsem jinak hlavně voyeur:-))
KVALITNÍ granule mají dost co do sebe a není to jen o pohodlnosti. Vzhledem k tomu, že existuje i poměrně široká řada veterinárních diet, kdy "granule" umožňují nemocnému psovi / kočce fungovat na přijatelné úrovni, rozhodně bych je neprohlašoval za přežitek. Celkem by mě zajímalo, jak bych měl kostmi a masem udržet při životě psa co má v háji ledviny;-) A to ikdyž odhlédnu od toho, že pes nejni čistě masožravec:))

Ale jinak samozřejmě jako všude platí, že ne vždy co je drahé, je nutně i kvalitní. A abych neodbíhal od tématu, moje vlkodavka (65 kg) toho rozhodně sežere víc než krokouš stejné váhy:puff:

Nechci zakladat nove vlakno tak se optam tady,mam kajmana bryloveho nahlaseneho na KVS,jeho stare terarko (otevirani zepredu soupackama zajistene zamkem) mu nestacilo takze dostal akvarium,ktere ma pristup z vrchu,zakryte dvemi OSB deskami.
Myslite ze kdyz pujdu nahlasit zmenu na KVS,ze mi schvali i tento pribytek,kdyz neni zajisten zamky?
Nebo mate napad jak jej zajistit,aby byl uredni siml spokojen?

:-) tak na zahradu bych doporučil Alligator mississipiensis, je teda kapánek větší (- samice až 3 m, samci až 4,8 ) ale zase nepotřebuje zimní teplou ubikaci, páč severnější populace hibernují v cca 10 stupních celou zimu takže stačí "rozměrnější" a lehce teplejší sklep "na želvy" ;-):puff::beer: