Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želva pardálí

Dobrý den,
včera nám asi usnula želva. Nehýbe se a nejde probudit. Nevím jestli usnula bebo umřela. Já si myslím, že kdyby umřela, musela by už od včera stuhnout, ale nevím jestli je to tak. Na veterině nám dneska řekli, ať počkáme, jestli nebude zapáchat. Může mi někdo poradit?

Mi tak nedávno pardálka taky usnula a už se bohužel neprobudila - nejhorší koupě skoro mrtvé želvy...jak je ta tvá stará? Jinak, mám i jiné želvy a nevšiml jsem si, že by nějak někdy tvrdě spaly, vždy když je vezmu a třeba jen v ruce převrátím, tak sebou hážou a reagují. Myslím si, že ta tvá bude asi bohužel mrtvá :.(

Pravděpodobně bude po ní :-(. pokud má zatáhnutou hlavu a "vláčné" nohy - moc dobře to znám, zejména pokud se jednalo o importní želvy G. pardalis původem ze Zambie, dovážené jedním pánem z Bečvár - nebudu jmenovat. Vím, že z těchto želv valná většina nepřežila ]:(

Ahojky, moc mě mrzí co se stalo a doporučuju zajet raději k chovateli než do zveráku.
U chovatele vidíš v jakých podmínkách se želvy chovaly než pujdou k toběa ještě ušetříš. Při importu nevíš nic... tam je to spousta stresu, vlhkost asi taky nic moc a pak ten zveráč...... dcera nejspíš nic nezavinila.
Určitě kontaktuj některého z chovatelů želv a dceři tim uděláš zase radost. Přeju hodně štěstí :-)

Podud to bylo zvířátko pro dcerku, tak nevím zda pardálka je to nejvhodnější. :?: Asi bych doporučil T. graeca nebo hermanii, popř. horsfeldii. Sám jsem sice jednu pardálku taky dal své čtyřleté dceři, ale jelikož vlastním početný "zvěřinec" tak dcera už ví jak se o ni starat, popř. kdyby ztratila zájem, tak pardálka skončí u mě. Jinak pokud tvuj zájem o pardálky trvá )což samozřejmě plně chápu - poněvač jsou to asi nejkrásnější želvy vůbec) tak doporučuji kontaktovat zkušené a osvědčené chovatele: buď pana Jetmara - třeba web
www.zelvy.wbs.cz
jehož rady na webu velmi oceńuji nebo dále mě třeba napadá pan Z. Přikryl z Kroměříže. Tady máš záruku, že želvičky byly odchovány s nevyšší možnou péčí.

Pokud někdo nazývá po 12ti letém "chovu" horsfieldku - "želva pouštní", tak o úplně kvalitní péči tak trochu pochybuji a o správné péči o importované mládě pardalisky tím více. Neříkám, že by nemusela uhynout tak jako tak, ale... stačí mě, když slýchám, jak většina "vlastníků" (schválně nepíšu chovatelů) želvu krmí a jak ji mají ubytovanou (pokud vůbec). O čem většinou pochyb není je láska k želvičce, bohužel většinou spíš "láska opičí" a ta jak známo ke kvalitě chovu moc nepřispívá. Omlouvám se za svůj výlev, ale někdy to holt ven musí.:-/

Zaráží mě, jak můžete napsat takové věci, když vůbec nic nevíte. Želva měla vše podle dostupných informací a myslím si, že jich je v současné době dost, ať jde o informace z internetu, nebo z odborných knih. A o želvě, kterou máme tak dlouho jsme věděli, že to je želva čtyřprstá. Ale když jsme procházeli před vánoci zverimexy, tak ji prodavači nazývali buď želvou pouštní nebo stepní. Nejsme žádní zkušení chovatelé, protože je nemáme na chov,ale máme je pro potěšení a staráme se o ně opravdu dobře. Podle vás jsme vlastníci, je mi to úplně jedno. Neznáme latinské názvy, neznáme všechny druhy želv, ale to vás neopravňuje nás napadat. Příště raději nereagujte na dotazy, víc ubližujete než poradíte!!!!!!!!!!!!!!!

Me zase zarazi pasaz

nebo z odborných knih

Muzete to vysvetlit nebo spise pripsat jak presne se o ni starate, prosim? Takto se urcite cele nedorozumeni vysvetli.

Protoze odborna kniha, ktera muze psat pravdu o zelvach asi neni napsana v ceskem jazyce. Nebo vyslo neco noveho co jsem jeste necetla? Nebo by to mohla byt treba nejaka skripta z veteriny v Brne? :-[