Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vodní želvy

ahoj všem, dnes píši ohledně VODNÍCH ŽELV - jeden dobrák má v úmyslu pustit je do rybníka, zkrátka je nechce a opravdu se nehodlá zabývat tím, co s nimi - NEKOMENTUJI!!! Jen strušně popisuji situaci....zatím jsem mu dala instrukce, aby je nikam nepouštěl, že si pro ně přijedu, ale nevím, zda dělám úplně dobře....želvy si s největší pravděpodobností nebudu moci nechat- nemám pro ně vůbec nic, netuším nic o tom, co potřebují a čím se krmí, slyšela jsem dost o tom, že smrdí atd, atd.....tak nevím co je pro ně nejlepší...jestli ten rybník nebo moje ukvapené rozhodnutí vzít je domů a hledat jim majitele. Zatím o nich netuším vůbec nic, zítra se snad dozvím více, jen to, že jsou dvě.....pokud máte někdo jakýkoli kontruktivní nápad budu jen ráda!! fakt bych nerada tady četla řádky o nezodpovědnosti stávajícího majitele atd (neb to jim teď fakt vůbec nepomůže)....rozhodla jsem se udělat pro želvy to nejlepší a budu moc ráda za názory či rady od vás

Rybník jim vubec nevadí většinou, horší že ony jsou naprostá pohroma pro naši přírodu, tedy je vždy lepší je vzít domu. S tím smradem to je blbost když se o ně správně staráš(včasná výměna vody, filtrace a nepřekrmovat), jestli máš zahradu, je jezírko s želvama krásná věc :)
K chovu potřebuješ jen co největší akvárium(ale vody do něj jen 15-20cm) ale líp jim bude v oploceném jezírku(když je dost hluboké můžou být celoročně).

celé to píšu v domění že jde o želvy nádherné jež jsou nejrozšířenější (verbeží) v našich chovech, nebo o něco podobného.

jak už jsem psala, netuším co je to za druh a silně se obávám, že to nebude vědět ani majitel :o(( jinak bydlím v paneláku mám tak nanejvýš balkon, který už obývají želvy suchozemské a tři psi...zbytek bytu ještě činčila a morče....proto mi není úplně jasný, kam je dám...taky určitě budu muset vymyslet nějaké provizorium, pokud by mi zůstaly tak pak teprve budu řešit trvalé bydlení......jinak ale díky....musím na něco kouknout-co žerou co k životu potřebují atd.....ale jak píšu, nerada bych si je trvale nechala::)

jé hele chlapi vy si z toho děláte srandu, ale mně v pondělí přivezou dvě želvy, o kterých netuším vůbec nic, nemám absolutně nic přichystné, netuším co žerou nevím co si s nimi počnu a vy "ftipkujete":-D tak lavor, lampu nepotřebují? Mohou být taky na balkoně? Vodu měnit denně? Krmit - co si mám připravit co koupit? Pokud je neudám, začnu jim tedy někde nějak chystat důstojné bydlení a já už se asi přestěhuji do sklepa .o///

Bohatě prozatím stačí větší plastová nádoba (např. maltovník), cca 20 cm vody, kámen, který bude vykukovat nad vodu a celé to můžeš nechat na balkóně, pokud to budeš mít doma, tak by bylo vhodné, aby byla nad kamenem nějaká výhřevná žárovka. Krmit můžeš v případě želv nádherných čímkoli od "masa" - rybkami, žížalami, myšaty nebo myšmi, hmyzem, kočičími a rybími granulemi atd., mladé jedince do cca 10 cm denně nebo obden, větší stačí krmit 2-3x týdně. Pokud chcete trochu omezit znečištění vody, je dobré želvy krmit mimo chovnou nádrž, v jiné bedýnce nebo lavoru, ale i přesto vodní želvy dost vylučují, takže je třeba pravidelně měnit vodu.

moc díky za rady, plastovou bedýnku doma mám a vypadá to, že už jsem jim i našla nový domov na webu "želvařů" u pana Jetmara;-) ale přechodně budou u mně takže moc díky za radu! jinak jsem zjistila, že želvičkám je cca 6 let jedna je větší a druhá menší. Nic víc nevbím, protože ani sám majitel nic neví. V pondělí pro ně jedu. krokodýlovi moc díky,snad se jim u nás bude v tu přechodnou dobu dobře dařit....