Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem co je to za želvu ?

Prosí vás o radu. Rodiče našli v červnu v lese tuto želvu... Prý je to samec s ukouslím ocáskem.

1) co to přesně je za druh ?
2) Ze začátku jedla a byla vitální (vyměšování a močení bylo "nermální" a pravidelné. Teď už měsíc zcela odmítá potravu .. je to normální, nebo jí něco je?
popravdě mámě někdo zprvu řekl, že prej banány jsou pro ní bašta a tak jich dostávala, co hrdlo ráčí. Pak najednou už nechtěla nic.

předem děkuji za odpověď, popř. za radu.

[img]http://img253.imageshack.us/img253/6474/snmek025ap9 .jpg[/img]

Jde o Testudo hermanni boettgeri a opravdu s největší pravděpodobností o samečka. Ocas není zřejmě ukousnutý, viz. zakončení (dvě výrazné šupiny tvořící, i když deformovaný trn) Půjde jinou deformaci, pravděpodobně o vrozenou vadu.
V každém případě je to zajímavé, nevyskytuje se to příliš často.