Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem co je to za želvu ?

Prosí vás o radu. Rodiče našli v červnu v lese tuto želvu... Prý je to samec s ukouslím ocáskem.

1) co to přesně je za druh ?
2) Ze začátku jedla a byla vitální (vyměšování a močení bylo "nermální" a pravidelné. Teď už měsíc zcela odmítá potravu .. je to normální, nebo jí něco je?
popravdě mámě někdo zprvu řekl, že prej banány jsou pro ní bašta a tak jich dostávala, co hrdlo ráčí. Pak najednou už nechtěla nic.

předem děkuji za odpověď, popř. za radu.

[img]http://img253.imageshack.us/img253/6474/snmek025ap9 .jpg[/img]

loading...

Je to želva zelenavá ( Testudo hermanni ). V lese ji asi někdo vypustil. Banány jsou výborná bašta v tom případě když chceš želvu rychle zabít. Rozepisovat co má a nemá želva jíst se mi už po 150 nechce:x:. HLEDEJ!!! A to že měsíc nežere opravdu normální není ! Víc ti samozřejmně poví tu na poradně odborníci přes želvy.

nevím co přesně myslíš pod pojmem zachránit, ale pokud jde o to nežraní, docela důležitá je i teplota ve které želvu držíte a možnost slunění a pokud se opravdu ládovala tak vehementně banány, vyhledala bych možná spíš veterináře, obzláště pokud želva i při správných podmínkách nejeví zájem o okolí a hubne.

želva na pohled nehubne. Během krmení jí vyrázně vyrostl krunýř. (žlutej pruh ve spodní části krunýře - asi 3mm silný). želva je venku. má možnost slunění neustále,ale nedělá to. je pořád zalezlá v domečku. ven vylézá až se stmíváním...

no a když je venku tak se nemůže nadlábnout trávy? Moje želvy jsou také před den v těchto parnech zalezlé a vylézají v podvečer nebo si "šmejdí" jen ve stínu,když se jim chce tak vykoupou a zase jdou spát.....a co koupel ve vlažné vodě - praktikujete? Vyprazdňuje se? Má k dispozici vodu v nějaké mělčí nádobě po celý den?

Příliš kusé informace, pravděpodobně má želva po banánové dietě slušně rozhozené trávení. Myslím, že je zachráněná až až. Teď by to chtělo normální režim.
Pokud chcete určit pohlaví a druh, je potřeba fotit plastron a zadní část těla, pravděpodobně ale půjde o Testudo hermanni boettgeri

Jde o Testudo hermanni boettgeri a opravdu s největší pravděpodobností o samečka. Ocas není zřejmě ukousnutý, viz. zakončení (dvě výrazné šupiny tvořící, i když deformovaný trn) Půjde jinou deformaci, pravděpodobně o vrozenou vadu.
V každém případě je to zajímavé, nevyskytuje se to příliš často.