Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cena Python curtus

měl bych dotaz, jestli někdo nemáte přehled jak se cenově pohybují python curtus, dík za info. filosofemgt

Přesouvám z inzerce, tam to opravdu nepatřilo. ;-) Nepíšeš ani o jakou curtusku jde - brongesmai, nebo breitensteini, nebo curtus? (halapremek)

Breitensteini jsou nejlevnější - cca od 2000-3000,-/kus, já ty svoje kupoval za 2800,-/kus ; curtus - od nikoho jinýho než p. Diviše jsem je nabízet neviděl a jsou tuším za 5000,-/kus (tenhle rok, minulý rok byla cena 7500,-/kus) a brongersmai budou asi nad těch 5000,- ty jsem snad neviděl nabízet vůbec, teda pokud se budeme bavit o odchovu. U importů bude cena jako za breitensteini. Samozřejmě pokud to budou nějací stripedové a bůhví co ještě, tak budou dražší (asi jsou hezčí...:-/):-D

Pan Divis ma odchov Python curtus curtus za 5.000,.; pak ma curtusky T+albino za 35.000,-; p. Mendl ma P. c. brongersmai za 3.500,.; ale taky treba striped atd. Tam je cena o neco vyssi. P. c . breitensteini by mohli jit snad kolem 2.000,-,
Mne osobne se nejvice libi P. c. brongersmai BANKA

Týden je na karanténu málo, spíš tak 3-4 týdny a ani potom bych nedával dohromady různé druhy (jen kvůli fotce), nikdy nevíš, co může ten který had v sobě mít, spíš bych se bál o tu odchovanou curtusku, jestli teda je ta regiuska z odchytu, tak může být latentní přenašeč všeho možného.

Vím jak vypadá superball, neříkám že to není na pohled pěkný had, spíš si řikám kam ta naše teraristika směřuje, když chovatelský sen začínajícího dvanáctiletého kluka je koupit si regiusku a curtusku a dělat superbally :-| Brzo bude obyčejný lokalitní imperátor, normálně zbarvená guttka, gekončík nebo regiuska v českém teráriu rarita. Ale tak to prostě je a asi nezbývá než se s tím smířit. S původním smyslem a záměrem teraristiky ale tento vývoj nemá co dělat.

Malpolon-ja sem to nemyslel tak, ze nevis jak vypada;-) Ohledne hybridu tu uz kazdy napsal svuj nazor a je jasny, ze se vsichni neshodnem, ale taky si vem, ze to neni kdyz das curtusku a regiusku k sobe, ze se ti spari... Ono se je podari sparit jenom nekomu a to jeste velmi vzacne. Ono to neni moc bezny a podle toho se odvyji i jejich ceny. U nas se myslim moc hybridu nerodi. Zvlast krajtich hybridu...ti snad jeste zadni.

Jak je stará? Jestli nechce žrát, tak bych vyzkoušel krmit navečer, nebo v nějakým tmavým boxu. Těm mejm trvalo docela dlouho než začaly pořádně žrát. Vzali si třeba jednou za 2-3 týdny. Ale teď už jim je jedno jestli je den, nebo noc-když maj hlad vystrčí hlavu ze substrátu, hodim jim potkana a ten je za chvíli pryč...;-)