
Měď
Zdravim mám dotaz dělám přívod zvlhčovače do teraria a jako spojku jsem použil kousek měďené trubky.Nemuže to mít vliv na zdraví hada?
Zdravim mám dotaz dělám přívod zvlhčovače do teraria a jako spojku jsem použil kousek měďené trubky.Nemuže to mít vliv na zdraví hada?
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
No meď je hodne jedovatá, napr. v jazierku dokonale ničí riasy ale nesmú tam byť aj ryby
. Osobne by som to nahradil niečim nezávadným.
No, tohle je desne zvlastni :) Kolony jsou nejlepsi skleneny :) Med je vcelku dost toxicka a to i pro cloveka, pro hady asi o to vic, ale nevim. Kazdopadne kytkam takhle meka voda nesvedci - pouzivam vodu z vysousece vzduchu a tam je medeny vymenik.
VH
Odborné knihy o destilaci doporučují alespoň malou část kolony vyrobenou z mědi (což nic nemění na tom, že skleněnej chladič je nej), kvuli nějaké reakci, ale přesně nepovím, jak se něčemu často nevěnuju, zapomínám
No vidíš :) Ono na tom něco bude, protože nejlepší kořalky, dle odborníků :), mají mít nepatrný obsah methylalkoholu :) Třeba je to s tou mědí podobné. :)
Každopádně minerální prameny s mědí jsou mrtvé ostrovy v živé krajině. Ale tam je té mědi opravdu hodně. Já furt přemýšlel, proč mi některé kytky chcípají a teď si myslím, že jsme na to díky GG přišel.
VH
No měď je i v nitroděložním tělísku a to zabraňuje početí, takže na té mědi asi neco bude....
Tak jestli k tomuto tématu taky něco můžu, měď je opravdu velmi toxická. Netuším, jak se otrava projevuje u hadů (na to zřejmě přišel GG), ale protože jsem byl také léta vášnivým akvaristou a k "výrobě" vývojové vody pro tetry používal mimo jiné i destilovanou vodu, mohu potvrdit, že měď je pěkné svinstvo. Destilka z běžných destilačních přístrojů s měděnými komponenty (tzv. technická destilka) je vhodná tak maximálně do chladiče auta, naprosto nepoužitelná je v akvaristice. Tam je třeba použít opravdu čistou destilku, z celoskleněných destilačních přístrojů. Například malý měděný plíšek ponořený do akvária hubí už po několika hodinách spolehlivě nezmary, po delší době (1 - 2 dny) se otrava začíná projevovat i u ryb. Takže suma sumárum, měď v chovatelství určitě NE!!!
No a právě proto je pálenka nejlepší z měďěných trubek, že ?
Otčín má zámečnickou firmu, tak jsem se zeptal (o kovech něco ví). Prej měď sama o sobě není jedovatá vůbec, ale na povrchu oxiduje a vytváří oxid měďnatý (tuším) a to je prej děsné svinstvo.
Trošku bych bych to poopravil. Kovová měď oxidací na vzduchu zpravidla poskytuje zásaditý uhličitan měďnatý neboli měďěnku
.
)
(kovová "pachuť"). Podezření padá na měděné rozvody. Pokud používáte iontově chudou vodu (demi nebo destilovanou) tak zde je toxicita jedů - tedy i mědi - zesílena.
Co se týče toxicity, tak vše má dvě strany mince. Měď je určitě životně důležitá, její nedostatek vede k závažným onemocněním (depigmentace, poruchy metabolismu cukrů), nadbytek ovšem taky poškozuje lidský organismus(ledviny, játra). Totéž platí i pro ost. živočichy(pozor na biokumulaci). Vysoce toxická je měď pro viry, bakterie, houby a plísně, (částečně i řasy). (Jo hovoříme o sloučeninách (II+) mědi.- tedy nééé o Cu drátku
Jsou známy případy, kdy se v pitné vodě vyskytovalo větší množství mědi - ale je to snadno poznatelné - jak laboratorně tak i chuťometricky
Aha, tak nový pokus, nějak mi to nevyšlo...![]:(](https://static.poradna.net/images/smiley/evilworry.gif)
Tady je o mědi téměř vše, pro nás asi nejdůležitější poslední odstavec
Měď
No jasne, oboji je moc pekne :) Vzhledem k tomu, ze v obou pripadech (ja i GG) jsme vlastne pouzivali destilku, tak je i pravdepodobne, ze tam te medi bude vic... No, nevim. VH