Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemocná Morelia viridis

Sledujem mojho hada a ako tak pozeram nieco sa mi na nom nepacilo ... Kto ma viac skusenosti s tymto druhom, prosim o radu !!! Netusim ci je to priprava na zvlek alebo sa mu nieco vyhodilo na hlave... Ale pod hlavov na spodku tela mu vydno staru kozu ako keby sa siel zvliekat ale proces sa nedokoncil ...

[http://img.neonus.sk/image/lg/32337635e31a1c5288f6e 8fd527b55da.jpeg[/url]][url=http://img.neonus.sk/i mage/lg/32337635e31a1c52 88f6e8fd527b55da.jpeg]http://img.neonus.sk/image/l g /32337635e31a1c5288f6e 8fd527b55da.jpeg[/url]]

[http://img.neonus.sk/image/lg/fe02568d6d8f6319860c5 da87d70e1e8.jpeg[/url]][url=http://img.neonus.sk/i mage/lg/fe02568d6d8f6319 860c5da87d70e1e8.jpeg]http://img.neonus.sk/image/l g /fe02568d6d8f6319860c5 da87d70e1e8.jpeg[/url]]

[http://img.neonus.sk/image/lg/4ebcbcc3b0f850c6a348b d6c73299875.jpeg[/url]][url=http://img.neonus.sk/i mage/lg/4ebcbcc3b0f850c6 a348bd6c73299875.jpeg]http://img.neonus.sk/image/l g /4ebcbcc3b0f850c6a348b d6c73299875.jpeg[/url]]

[http://img.neonus.sk/image/lg/e168ab184e6004cf76fb0 b877c155ae7.jpeg[/url]][url=http://img.neonus.sk/i mage/lg/e168ab184e6004cf 76fb0b877c155ae7.jpeg]http://img.neonus.sk/image/l g /e168ab184e6004cf76fb0 b877c155ae7.jpeg[/url]]

[mod]Změna předmětu, původně: co je to ??? (Melda) (Melda)[/mod]

Nery, je to dost bída ale ten had nemůže za donebe volajíci tupost svýho majitele. Mělo by se to aspoň zkusit.... Ale pokud se to bude zkoušet u současnýho majitele tak to asi fakt nemá cenu. A taky sem pro rovnou to utnout. Taky asi nepochopím člověka kterej si pořídím sice krásnýho hada ale náročnýho, určitě ne vhodnýho nezodpovědným lidem a nevhodnýho do začátku.

Dik za radu, myslele som si ze sa aj toto stalo. KOnecne nieco normalne niekto napisal. K tym hore nie som ziaden zaciatocnik co sa tyka chovu hadov!!! Al co sa tyka Morelie ano je toto moj prvy. Beriem hada ku kamosovi lebo sam ho nezvleciem, stale otvara usta a je trosicku nervozny.

zdravim, nemyslim si, ze by to bylo na eutanazii, majitel podcenil vlhkost pri svleku, ale stavaji se horsi veci. Rozhodne si myslim, ze had muze po adekvatnim zasahu spokojene zit dal a rust do krasy:)
Pridavam pripad ktery jsem mel moznost resit osobne

Takhle se ke mne dostala....
[zmensena4.jpg]
A takhle vypada dnes
[amalka.JPG]
takze nevidim duvod resit tenhle ulet eutanazii......
S pozdravem Redsnake

had je uz OK, je trosku podviziveny ale to nie je tym ze sa o neho majitel nestara ale preto ze had nechcel prijmat potravu...Od kedy ho mam zral iba raz !!! bol som na sluzobnej ceste od stvrtka do nedele a je velka pravdepodobnost ze v tomto case sa had zakalil. A nepis mi tu prosim ta ze sa pytam na blbosti lebo Boa sa mi zvlecie za hodinku a najdem komplet kozu. Neriesim co ma na hlave a podobne... Ak nieto pyta o radu tak odopoedov nema byt ty si kkt a na co to chovas... a pod. Chcem toho hada a viem ze to zvladnem len to chce skusenosti ktore nenaberes len citanim kniziek a teoriou, chce to prax a skusit to... prikladam fotky. Manulane som mu dal dole staru kozu, sla pekne, len to chcelo zacat...

[http://img.neonus.sk/image/xl/4735d34e47eeec0cee845 288e420bae3.jpeg]

[http://img.neonus.sk/image/xl/059ef9309a483b78e085a 64d9c2294a0.jpeg]

[http://img.neonus.sk/image/xl/3b2ab50c1ed487d9db50a 927d3d2d277.jpeg]

U mladat by nemela prekrocit teplota 29stupnu. Ve vyssich teplotach se zdrzuji prevazne starsi kusy. S vlhkosti to neprehanim, ale rosit urcite ano. Neni to zas az tak narocna krajta, jak se o ni obecne mluvi a pise. Porid si odchov a melo by to byt OK.

Zdravim, pokud ten dotaz: "co sní bylo?" byl na mne, tak predchozi majitelka nemela s chovem techto hadu zkusenosti, tudiz hada do 6 mesicu krmila nasilne i kdyz had lovil ukazkove sam, nevyhovujici podminky v terariu a dalsi aspekty zpusobily ten dost spatny stav....No, ale dala se docela rychle do kupy, jediny nasledujici problem ktery jsme spolu meli byla zacpa, ktera se ale taky povedlo vyresit:)

K chovatelske narocnosti: Ve svych terariich mam na dne hygienicke ubrousky, bambusovy zebrik, zarovku s kvetinacem a misku s vodou. Rosim nepravidelne, cca kazdy den, ci kazdy druhy den, ale jsou i vetsi vynechavky...Rosim zasadne rano, tak aby prez den terarium stihlo prez den vyschnout a na noc spadla vlhkost.Snazim se vyhybat roseni primo na zvirata, primo na viriny rosim jen v obdobi svlekani a to vlaznou vodou.
jinak moje postrehy z chovu?Mam par Morelia viridis ARU, oba cca 2lete kusy, na manipulaci jsou v pohode, nemaji tendence kousnout.Prijem potravy je u nich uzasny, jsou to zravci. Jinak jsou to dle meho nazoru pomerne lenosivi hadi, aktivni jsou pouze pri lovu ci shaneni potravy, jindy jsou zaveseni na vetvi.
Takze shrnuto, podtrzeno: pri dodrzeni zakladnich podminek chovu jsou to pomerne nenarocne zvirata. Muze to byt muj subjektivni nazor, ale zatim se mi takto jevi.Odchov uz muze byt vice problematicky, ale nemam zkusenosti,snad casem:)

Zdravím PiXel,

ten Soorong je moc pěknej, nakonec velmi dobrá koupě ;-)
Celý problém je v tom, že u žlutých mláďat není úplně jednoduché rozpoznat, že je zakalená a jde do svleku. Navíc by tito hadi měli být ve vyšší vzdušné vlhkosti, ale v suchu!
Podle mě jsi tedy přehlídl zakalení. Je to běžné, akorát bych doporučoval při nejbližším dalším svleku zvýšit vlhkost alespoň na 90%, aby jsi měl jistotu, že bez problémů svleče kůži i z očí. Při ručním svlékání se občas stane, že kůže na očích zůstane. Pohlídej si to.

Jinak ten Sorong je ve výborné kondici, rozhodně bych nedoporučoval jakékoli výrazné "zlepšování" kondice. Pokračuj krmením větší potravou, ale aby byl pořád stejně štíhlý jako nyní. Na futrování a přibírání je času dost, to si nechej na později, až zjištíš 100%, že jde o samici a bude mít alespoň 18 měsíců...

Tento názor "ja si myslim že když jakemu kliv zvižeti dam odpovidajici podminky k chovu a potravu tak je jakýkolik chovanech bezproblémový někdy se vyskitnou nemoci a jine ale to už tak je neřek bych že za některe nemoci muže špatná péče" je nezlobte se trošku dětinský, odpovídající podmínky jsou v přírodě a my se jim můžeme pouze přiblížit, problém je nicméně povětšinou v tom jak toho dosáhnout a případně jaké jsou vlastně odpovídající podmínky v zajetí. A o tomto je teraristika a dle tohoto buď přijdou nebo nepřijdou úspěchy.
Takovéto konstatování mi připadá obdobné jako toto - pokud do hrnce dám správné maso, koření a vodu, tak z toho musí být jenom vynikající guláš. A kde je kudla kuchař??? ;-)

[http://img167.imageshack.us/img167/9189/arumladeacp 0.jpg]

dakujem za povzbudenie, fakt mi to pomohlo !!! Rad citam prispevky od ludi ktory pisu k veci a relane to chovaju. Kupoval som ho od chovatela z SR, videl som rodicov a mladatko bolo v skvelej kondicii, problem nastal jedine pri zvleku. Jeho rady boli : Vlhcim len pri zvliekani inac maju skor suchsie ako mokrejsie prostredie. Kazdy chovatel mi radi nieco ine, je tazke sa priklonit k niecomu co ma uspech alebo k niecomu co je proste tak. Kazdopadne som vlhkost zvysil od kedy mal problem pri zvliekani. Vcera vecer had konecne zral. Je pozoruhodne ze prijma potravu vecer resp. pri uplnej tme. Cez den som do neho snazil natlacit / vydrazdit ho / skakavku a nejavil ziaden zaujem. Ked som tam nechal mys cez noc, tak ju hned konzumoval. Precomi ludia pisu ze ten had neprezije ani zmenu farby ak tomu tak nie je ?? Nechapem taketo prispevky... Napr tu : http://www.teraristika.sk/phpBB2/viewtopic.php?t=11 44&start=50

dik zapomoc !

S tou vlhkostí opatrně, vysoká vlhkost je spíše na škodu. Dle mých zkušeností platí zlaté pravidlo u viridisek, jak jsem psal už výše - Hadi by měli být ve vyšší vzdušné vlhkosti, ale v suchu...
Já to u mláďat řeším tak, že je dám do plastových boxů s žebříky a tyto vkládám do terárií, která jsou vyhřívaná a vlhčená, takže v té bedně je díky větracím otvorům vysoká vzdušná vlhkost, ale na druhou stranu, mláďata se nemáčí ve vodě a jsou v suchu...

Co se týká krmení a nezájem přes den, tak tady je to myslím zcela jasné. Tito hadi jsou aktivní vždy po setmění, takže přes den nemá ani význam to zkoušet. Z mých cca. 20 viridisek mi přes den vezme potravu možná jedna. Zbytek se nakrmí až cca. 15 minut po zhasnutí světel. Přes den to u mláďat ani nezkoušej, zbytečně je stresuješ...

m.

mam otazocku, moja Morelia nechce zrat / nezrala uz 20 dni / proste jej davam na vecer skakavky a rano ich vybera a davam s5 ku chovnej skupine mastomysi. Je normalne aby nezrala aj dlhsie alebo kde je problem. Teplotu ma / 10 hodin sa zhruba sviti + vyhrevna podlozka / + UVB neon. Mam ju nechat vyhladovat alebo skusat dokrmovat rucne. Dakujem za rady

Drap, nafackovat myslis skakavku ci viridisku? Zrejme si myslel aby trosku postuchal skakavkou do hada, nech ho vyprovokuje k utoku.

Pixel, neviem ci si skusal ten postup s narezanim aby bolo citit pach krvi. Ked som bol nedavno u teba daval si jej este ochlpene holicata, nebude jej ta skakavka este velka? Predsa len je ta viridiska este malicka.

u viridisky som to neskusal, skusal som to u koraloviek a zabralo to celkom fajn... Ok dnes vecer to otestujem. A mensie nemam nic, len namrazene misky holata... a jeho podla mna skor zaujma potrava co sa hybe alebo co ho nejako vyprovokuje. Skusal som "prefackat hada potravou" aby som navodil nejake rozdrazdenie ale stale si hladal cestu ako hlavu zastrcit niekam len nie do toho co som mu predkladal ... Ci ze neuspesne, mozno som to robil az prilis jemne ...

Este skus zobrat tu mrazenu a zohriat ju v teplej vode na taku teplotu aby si trochul citil teplo. Morelie maju termoreceptory ktore su u nich pri love dolezite. Moja morelia (aj ked nie viridis) reaguje na zohriatu korist okamzite. Niekedy ked nechcela zabitu alebo rozmrazenu korist, stacilo ju vybrat, ponorit do teplej vody a potom ponuknut znovu - vzdy to zabralo.