Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velikost terárka pro hroznýše královského

Vím, že to tu bylo již mnohokrát, ale stejně se musím zeptat. Plánuju hrozna a nejvhodnější vel. terárka by (pro mne) bylo 120x60x120 (v-hloubla-délka).... myslíte že by tam mohl být dospělej Boa? Se stavbou terária zkušenosti mám a veškerý podmínky mu v teráriu dobře zařídim, jen ta velikost je limitovaná ... :.(
[mod]Změna předmětu, původně: velikost terárka pro hrozna (Melda)[/mod]

A ještě další dotaz. čím vytápět tak velké terárium? Topný kabel mi přijde nevhodný, bo had rád v substrátu hrabe a substrát somotný na kabelu působí dost jako izolace. Topný kámen zavrhuji pro jeho malé velikosti a vysokou cenu a na terárko 2x1x1 by určitě nestačily. s topnou deskou zkušenosti nemám ale zase je její teplo izolováno substrátem. A žárovka? to by tam museli bejt tak 2x75-100w a to mi nepřijde jako nejšťastnější. Světlo řeším vždy zářivkou. teplotu nad jedním místem vyřeším nejspíš takto > http://www.profizoo.cz/eshop/395/5728/topeni-do-obj imky-40w ale tím celé terárko nevytopím. Jak to řešíte? Ještě dodám, že terárko bude z OSB.

Topný kabel do terária ve kterém bude substrát ti moc nepomůže - jak sám říkáš:-);-). Někdo tu na poradně (už si opravdu nevzpomínám kdo) to má vyřešeno tak že má velká terária pro constrictory vytápěna kabely ale nemá žádný substrát, na dně jsou kachličky a pod nimi hned ten topný ,,káblik´´. Topný kámen si můžeš vyrobit sám, jen stačí pohledat na netu návod na jeho výrobu ;-). Myslím že to bylo do konce řešeno i tu.... S topnou deskou rovněž nevím. Žárovka by dle mého stačila.... Stačila by jedna, asi ta stovka. Had pokud bude chtít sám si vleze pod zdroj tepla. Mysli na to že nemůže být v celém terárku stejná teplota!!! Had musí mít možnsot lokálního výhřevu ale také možnost stočit se v chladnějším koutě. To co je v tom odkaze neznám a ani bych to nepoužil. Já bych volil tu žárovku. A zářivku bych taky nedával dle mého je to zbytečné na hada svítit umělím světlem z zářivky. Leda že by si mu tam dal nějákou special s UVA/B ale to je pro většinu hadů zbytečné. Já osobně jsem u hadů nikdy nic takového nepoužil a vše je ok.

Zářivku pro to, aby v tom terárku bylo vidět (v terárkách z OSb desek je pěkná tma pokud není umístěno na světlém místě). žárovka v květináči toho moc neosvítí. ty kachliky jsou řešení, to jo. O tom lokálním ohřevu samozřejmě vím a právě pro ten chci použít to těleso (viz odkaz). Ale nechci mít terárko jen jako skříň s hadem jako to má většina chovatelů. Chci to mít "pěkný" :-[

Tady je popsána Výroba topného kamene pro velké plazy. Vytápění právě řešíme vysokowattážní bodovkou umístěnou přiměřeně vysoko nad výhřevným místem a při nižších pokojových teplotách přidáváme jako zdroj tepla topný kámen (v provozu celou zimu, část jara a podzimu - v létě vypnuto). On topný kámen jakožto lokální výhřev o takové topné ploše o pár stupňů teplotu v terku zvýší. ;-)

kvalitní, jednoduchý, praktický hezký a levný ;-) Dýky za dobrou radu !!! Jinak kolik cm je to celá na výšku prosím a jaká povrchová telota vzniká při použití těch 250w/m2 ? a poslední otázka: jakého lepidla pro namáhané plochy? To by se dalo nahradit přímo lepidlem na dlažbu a rovnou přilepit dlažbu, ne?

Je to cca 5cm vysoké. Povrchová teplota se různí 25-40°C. Máme zapojený jen ten 90W. Lepidlo pro namáhané povrchy - je to lepidlo na dlažbu, jak pravíš. Jen speciální - používané např. na venkovní dlažbu (stejným lepidlem jsme lepili obklady na krb) atd. Jedná se hlavně o to, aby mělo dobré tepelné vlastnosti. Stejně tak jsme používali "mrazuvzdornou" dlažbu pro venkovní použití, kde se předpokládají dobré vlastnosti nejen v nízkých, ale i vyšších teplotách. Teplotu povrchu kamene případně můžeš vyřešit termostatem atd. U nás není potřeba, těch 90W máme odzkoušených a vyhovuje to. ;-)

Vy mi davate...clovek se tady chce neco dozvedet o velikosti optimalniho terarka pro hroznyse a misto toho, aby si to ujasnil, tak mu tu z toho udelate poradnej gulas - jeden rika to, druhej tamto :-)

Chystam se stavet tera stenu, kterou budou obyvat dva dospeli hrozni :-) Budou zvlast v terariich nad sebou. Co rikate na pudorys 130x80 cm (+-10cm)
Chci rady od chovatelu s praxi :-P

Pro pána Jána .... Odpovídám na dotaz ve vlákně, které sem se stejným dotazem sám založil ... to je huluz jako sviň :-D nojono. Od těch dob se hóóódně změnilo :-D Tehdy jsem začínal a teď tím začínám žít. By mě zajmalo, kolik hodin jsem tu od těch dob na poradně proseděl u PC ... No, a už dost nostalgie a zpět k tématu :!:

Ještě k těm prostorům co se zde řešili. Byli zde zmiňovaná terária která mam. Tak to uvedu na pravou míru. Budu řešit pouze mixy. Samce mam v teráriích o rozměru 120x60x60 mají okolo 2m a jak to u samců bývá jsou štíhlí. Samice mam v teráriích 150x70x60 měří mezi 250-280cm a myslim že jim to naprosto vyhovuje. Větší terárium je zbytečné. Hroznýš neni Varan. A k té "odborné" literatuře tipu Hroznýši a Krajty se ani nebudu vyjadřovat.

Staci vetrani pod stropem nad prednim skle?

To je dost málo, pokud to lze a je nějaký prostor nad teráriem, tak je dobré mít větrání alespoň na třetině stropu a další na boku, taky tak třetinu (spíš ve spodní části boku) nebo pruh nebo větrací otvory pod dvířkama. Pokud jsou terária na sobě, tak buď velké větrání v boční stěně, klidně polovinu stěny nebo v horní části zadní stěny a k tomu je dobré mít zase nějaké větrací otvory pod dvířky.

Ahoj,
je nějaký druh hroznýše, který může být v teráriu 80x40x40 (šxvxh)? Poté v dospělosti možnost terária 120x40x70.
Je nějaký takový? Moc bych chtěl hrozňu, ale bohužel větší terátium mít nemůžu.

je nějaký druh hroznýše, který může být v teráriu 80x40x40 (šxvxh)? Poté v dospělosti možnost terária 120x40x70

Říkejme raději forma, druh je druh, poddruh poddruh a v rámci poddruhu se objevují různé formy nebo populace.
Mám Boa constrictor imperator "Veracruz", kteří v dospělosti nepřesahují 140-150 cm, mí mají zatím okolo metru a vegetí v teráriu 80x50x35(v) cm. Příští rok (počítám, že to dotáhnou na 115-120 cm) půjdou do 80x70x45(v) cm, ale mohlo by být i delší a užší (viz vaše rozměry). Podobné velikosti dosahují ještě třeba B. c. imperator "Crawl Cay" a ještě menší (ale podstatně dražší) jsou B. c. imperator "Tarahumara".

boa = rod
constrictor = druh
66% heteroalbino Sharp = barevna mutace (66% = pravdepodobnost vyskytu albino genu)

poddruhy: imperator, amarali, constrictor, longicauda, occidentalis, sabogae, ortoni... Takze poddruy by byl napr - B.constrictor constrictor, B. constrictor imperator atd = 3ti nazev...

Protoze je najcasteji maji barevne mutace B.c.imperator nebo mixove (tzv. B.c.mix - hroznys domaci, bastard atd) tak velikost bude od 1.5m do neco kolem 3m...