Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem paludárium

Prosím mám pár otázek:
1:Vodní sloupec v paludáriu mám 20cm vysoký,chtěla jsem ho obsadit listovnicí červenookou ale dnes jsem se na sk webu dočetla že se tyto žáby mohou utopit!!!Je to pravda?
2:Při osázení paludárka se používá v zadní stěně( do kapes )nějaký substrát v čem ty rostlinky rostou nebo ne a jsou jen ve vodě?Pokud je tam hlína nebude se to vymývat?
3:Pokud pořídím listovnice dají se s nimi chovat i jiná zvířátka,např felsumy?(viděla jsem je vyfocené na webu dohromady)
4:Pokud mi ty listovnice nevyjdou co byste mi doporučili za žabky(chci atraktivní zbarvení)
Všem moc děkuji za čas...;-)

Zdravím!Díval jsem se na Váš web velice pěkné paludárium!:-)Pokusím se vám odpovedět na Vaše otázky:
1)Ano,listovnice červenooká se může při pádu do vody utopit.
2:Já bych dal dal zcela jistě rašelinu nebo lignocel
3)viz.1
4)Doporučil bych např.nějáké dentobátky,nějáký druh létavek,rosničku karolínskou/rosnici běloretou a z těch ocasnatých obojživelníků bych doporučil:Axolotla tygrovaného,popřípadně nějáké čolky
PS:Doufám že jsem Vám alespoň malinko pomohl:puff:

Z ryb je jednoznačně doporučeníhodný do paludária Stříkoun lapavý. Jedině v paludáriu můžete totiž pozorovat jeho přirozený způsob lovu. ale pozor, ten by zase chtěl vyšší sloupec vody a nedoporučoval bych k němu drobné anolisy - mohli by být sestřeleni;-)

Jojo, pro rozmnožení listovnic je nutné napodobit odbodí sucha a dešťů. Jinak jak píše krokodýl několik příspěvků nade mnou o teplotě 35 stupňů pod zdrojem, tak to pozor, žáby nesmí mít lokální ohřev, je pro ně nebezpěčný kvůli možnému vyschnutí. Takže stačí jen udržovat v teráriu teplotu kolem těch 26 ;-).

Jinak jak píše krokodýl několik příspěvků nade mnou o teplotě 35 stupňů pod zdrojem, tak to pozor, žáby nesmí mít lokální ohřev

Ale pozor:!: Já to psal v souvislosti s chovem anolisa rudokrkého (Anolis carolinensis) a ten naopak lokální výhřev ocení. Při kombinaci s žábami se musí udělat určitý kompromis a bodový zdroj sálavého tepla lze umístit mimo terárium (v rohu nad strop), aby umožňoval a) vyhřátí anolisovi (nebo jinému ještěrovi) a b) neohrožoval žáby.

akva: tedy máš moc pěkné stránky, fakt moc pěkně udělané - tedy alespoň mně se líbí, jsem si početla....vždycky jsem ráda, že s těmi zvířaty nejsem cvokem jen já, když si pročítám nějaké takové stránky :o))ale tady se o tom přesvědčuji neustále, tak je to dobrý:-D

Ahoj, zneužiji tot vlákno, abych nemusel azakládat nové a optám se zde.Chtěla bych nějakou žabku, ale váhám mezi listovnicí nebo pralesničkou?Jaký je váš názor?Chtěla bych paludárium, ale nevím zda ho zvládneme.Pralesničky by mohly být jen v térárku?Děkuji.

Ahoj,prosím radu..chci se pustit do paludária a potřebavala bych poradit jakou filtraci do nádržky s vodou o roměrech 20*20cm sloupec vody 10cm a zda-li vůbec,pomůžete mi když napíšete přímo značku filtrace...díky:-)

Dendrobatky a tiché žáby, tak to je dobrej fór. :-) Např. Epipedobates tricolor, nebo Dendrobates leucomelas řvou jako blázen. Tišší dendrobatky jsou Phyllobates vittatus. Taky dost záleží na člověku co vydrží, mě kvákání kuněk u postele nevadí, naopak, ale věřím, že někoho citlivějšího to může obtěžovat.

Tak nějak...máme pod palandou na stole, takže defacto pod postelí terárko s Epipedobates anthonyi a jsou to neskutečně uřvaný žáby. Jak se rozední, začnou zpívat a nepřestanou, dokud se jim nezhasne v terárku...a někdy ani to ne :-D
watch