Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem paludárium

Prosím mám pár otázek:
1:Vodní sloupec v paludáriu mám 20cm vysoký,chtěla jsem ho obsadit listovnicí červenookou ale dnes jsem se na sk webu dočetla že se tyto žáby mohou utopit!!!Je to pravda?
2:Při osázení paludárka se používá v zadní stěně( do kapes )nějaký substrát v čem ty rostlinky rostou nebo ne a jsou jen ve vodě?Pokud je tam hlína nebude se to vymývat?
3:Pokud pořídím listovnice dají se s nimi chovat i jiná zvířátka,např felsumy?(viděla jsem je vyfocené na webu dohromady)
4:Pokud mi ty listovnice nevyjdou co byste mi doporučili za žabky(chci atraktivní zbarvení)
Všem moc děkuji za čas...;-)

Zdravím!Díval jsem se na Váš web velice pěkné paludárium!:-)Pokusím se vám odpovedět na Vaše otázky:
1)Ano,listovnice červenooká se může při pádu do vody utopit.
2:Já bych dal dal zcela jistě rašelinu nebo lignocel
3)viz.1
4)Doporučil bych např.nějáké dentobátky,nějáký druh létavek,rosničku karolínskou/rosnici běloretou a z těch ocasnatých obojživelníků bych doporučil:Axolotla tygrovaného,popřípadně nějáké čolky
PS:Doufám že jsem Vám alespoň malinko pomohl:puff:

Tak to tedy nechápu proč všude psali že dospělci musí mít sloupec vody vysoký aspoň 5cm.Pokud bych tam ale udělala skalky na vylezení z vody na souš tak se neutopí a vyleze ne? Nebo je to blbínek?Jinak děkuji.Paludárium stavím pomalu a jistě protože furt musím na něco čekat,příští pátek mi teprve dovezou květiny objednané v obchodě,v ponděli mi dojde čerpadlo a na skříňku musím počkat nejméně 3 týdny.Tak to jde pomalu.;-)

Cituji z Knihy Teraristika od Eugéne Bruinse

Snažte se napodobit období deštů.Voda v bázénku musí být mirně kyselá.

Kecám voda musí být skutečně alespoň 5cm(Omlouvám se spletl jsem se)Ale hrozí že při pádu do větši hloubky se může utopit.Ale je to spíše Stromový druh.No jo znám to také jak muže výstavba terária trvat dlouho;-)

Jestli myslíte kombinaci těchto druhů do jedné nádrže, tak to opravdu nevidím jako nejšťastnější řešení, 1. se požerou, 2. potřebují hodně odlišné podmínky (především teplotní).
Vhodná se mi jeví kombinace druhů z podobných klimatických podmínak a hlavně podobné velikosti nebo takové druhy, které se nebudou lovit nebo jinak napadat.
Napřed je třeba si vybrat, kterou oblast, chci napodobit a podle toho kombinovat, aby to 1. fungovalo a 2. nebylo jako pěst na oko.
Např.:

Dendrobátky (můžou být i 2 druhy, jedny spíše pozemní, jiné spíše využívající vyšší patra) / drobní anolisové / menší druhy rybek (nejspíše nějaké živorodky)

Chřestýšovci r. Trimeresurus / čichavci

Ještě je třeba dodat, že je vhodnější kombinovat do paludária netemperátní (nezimující) druhy, aby jsme nemuseli 3-4 měsíce koukat na prázdnou nádrž.;-)

Které druhy do jedné nádrže?Nerozumím,žádné jsem nevypisovala?.A přesně o toto mi jde,aby žili vedle sebe v pohodě.Proto se ptám kdo co doma má odzkoušené.No a to zimování by zas až tak nevadilo,vždyť lidi mají paludária jen jako ozdobu bytu s rostlinami a rybkami.;-)

Myslel jsem radu "micromys" - dendrobátky/rosničky H. cinera nebo rosnice Litoria/axolotl tygrovaný (A. tigrinum).;-)
Ale pokud chcete zmíněné listovnice, tak bych je doplnil menšími středními velkými anolisy (A. porcatus, A carolinensis) a do vody bych dal nějaké jihoamerické ryby (např. nějaké tetry). Akorát bych tam dal té vody raději méně, tak 10 cm a nebo tam přidal nějaké kořeny, aby při pádu (stát se to může) měla agalychniska větší šanci se někde zachytit a vylézt z vody.

Vyhovuje jim takové subtropické až tropické klima, teploty ve dne 24-28, až 35 (pod zdrojem), v noci 20-25, slušné světlo, ideálně s UV A i B, pár větví, živé rostliny, častější narosení (pijí kapky), krmení klasicky - stř. cvrčci, menší švábi, sarančata, smýkaný hmyz, pavouci atd.

Z ryb je jednoznačně doporučeníhodný do paludária Stříkoun lapavý. Jedině v paludáriu můžete totiž pozorovat jeho přirozený způsob lovu. ale pozor, ten by zase chtěl vyšší sloupec vody a nedoporučoval bych k němu drobné anolisy - mohli by být sestřeleni;-)

Jojo, pro rozmnožení listovnic je nutné napodobit odbodí sucha a dešťů. Jinak jak píše krokodýl několik příspěvků nade mnou o teplotě 35 stupňů pod zdrojem, tak to pozor, žáby nesmí mít lokální ohřev, je pro ně nebezpěčný kvůli možnému vyschnutí. Takže stačí jen udržovat v teráriu teplotu kolem těch 26 ;-).

Jinak jak píše krokodýl několik příspěvků nade mnou o teplotě 35 stupňů pod zdrojem, tak to pozor, žáby nesmí mít lokální ohřev

Ale pozor:!: Já to psal v souvislosti s chovem anolisa rudokrkého (Anolis carolinensis) a ten naopak lokální výhřev ocení. Při kombinaci s žábami se musí udělat určitý kompromis a bodový zdroj sálavého tepla lze umístit mimo terárium (v rohu nad strop), aby umožňoval a) vyhřátí anolisovi (nebo jinému ještěrovi) a b) neohrožoval žáby.

akva: tedy máš moc pěkné stránky, fakt moc pěkně udělané - tedy alespoň mně se líbí, jsem si početla....vždycky jsem ráda, že s těmi zvířaty nejsem cvokem jen já, když si pročítám nějaké takové stránky :o))ale tady se o tom přesvědčuji neustále, tak je to dobrý:-D

Ahoj, zneužiji tot vlákno, abych nemusel azakládat nové a optám se zde.Chtěla bych nějakou žabku, ale váhám mezi listovnicí nebo pralesničkou?Jaký je váš názor?Chtěla bych paludárium, ale nevím zda ho zvládneme.Pralesničky by mohly být jen v térárku?Děkuji.

Ahoj,prosím radu..chci se pustit do paludária a potřebavala bych poradit jakou filtraci do nádržky s vodou o roměrech 20*20cm sloupec vody 10cm a zda-li vůbec,pomůžete mi když napíšete přímo značku filtrace...díky:-)

Dendrobatky a tiché žáby, tak to je dobrej fór. :-) Např. Epipedobates tricolor, nebo Dendrobates leucomelas řvou jako blázen. Tišší dendrobatky jsou Phyllobates vittatus. Taky dost záleží na člověku co vydrží, mě kvákání kuněk u postele nevadí, naopak, ale věřím, že někoho citlivějšího to může obtěžovat.

Tak nějak...máme pod palandou na stole, takže defacto pod postelí terárko s Epipedobates anthonyi a jsou to neskutečně uřvaný žáby. Jak se rozední, začnou zpívat a nepřestanou, dokud se jim nezhasne v terárku...a někdy ani to ne :-D
watch