Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta Královská - chov

Zdravim vsehcny, mam dotaz ohledne noveho prirustku krajty kralovske. Vim ze je tezke tohoto chovance rozmnozit ale i presto se nevzdavam:-). Docetl jsme se ze k uspesnemu pareni je za potreby simulovat obdobi destu a sucha. Chtel jsme se zeptat jak je to s krmenim v techto obdobi? Samec nezere od listopadu do breznea nebo dubna(a tedka nvm jestli to je obdobi destu nebo sucha-moc jsme to tam nepochopil) a samice zere po celou dobu roku??Mam toto obdobi sucha a destu aplikovat uz od mladi aby si co nejvice zvykli nebo staci treba v prubehu druheho roku zivota. Dale bych mel njepsise samce sochat oddelene do samic abych to tim co nejvice vyprovokoval ze? Dale jsem se chtel zeptat jestli nevadi kdyz bych choval dve samice spolu, jestli yb to nemelo nejak negativni vliv na pareni?Samec by byl v jinem terarku jak jsme psal....nebo by bylo nejlepsi aby kazdy jedinec byl v jinem terarku?Piste vsichni co mate jake koliv zkusenosti s chovem a odchovem techto krasnych hadů, diky ...

Ahoj,
krajty sice chovám teprve rok, ale ta velikost se mi zdá malá. Pokud má jenom 50 cm, tak bych krmila v intervalech 7 až 10 dní. Pokud měla problémy se svlekem, tak to bývá nízkou vlhkostí. S krmením by to souviselo pouze pokud by se krmilo v době zakalení.

díky za rady. A myslíte, že když ji tedy začnu ktmit každý ten 10 den např. že se to zlepší a dožene to, nebo jsem ji nějak podsekl a potáhne se to s ní furt. Jinak krajta je moc pěkná, žádný vižle, ale ze záčátku chovu mi nechtěla příjmat potravu. Myš se vpodstatě promenádovala před ní mohla ji dát pomalu pusu a ona třeba ucukla. Teď když nekrmím tak častěji tak je útok při první příležitosti. Se svleky už také nenní problém. To jen ty v prních měsících byly problémové. Takže tedy začnu krmit každých 10 dnů a pokud se zakalí dám ji období klidu (to jsem zezačátku nedělal, snažil jsem se ji nabídnout myš i zakalené) možná zkusím i obněmu a zkusím ji dát 2denní mládě králíka. Mám tam teď velkopočetní vrh a budu ho muset trochu redukovat. Myslíte, že králíče bude problém, nebo mám dát raději osvědčenou myš? dávám hada tak 1-2 x týdně proplavat do vany. teplotu přes den má momentálně tak 29 C v tom nebude asi problém. Jsem tam ji i vytahuji z terária. Je navyklá, dělám to od začátku.

ahoj, chtěla bych se zeptat zda, jak tady na poradně čtu, je opravdu krajta královská tak složitější než úžovka? Já jsem byla rozhodnuta si krajtu kralovskou pořídit (jsem úplný začátečník), ale ted jsem nerozhodná.:-( Vždycky když jsem viděla užovku (spíše mladě) tak kousalo a bylo nepokojne. Zato krajta byla vždycky klidna, přatelská a nekousavá. Někdy se tu diskuse rozhodne jako ano krajta pro uplného začátečníka a u druhého zas ne. Moc se omlouvám, nechci nikoho urazit, jen jsem teď na rozpacích.:-)

Díky

no já jsem chtěl krajtu pořídil jsem si ji po nastudování a otázkách od chovatlelů, a zatím bezproblémová všude se píše jakej je problém s krmením, ale ta moje žere moc ráda, doufám že to nezakřiknu:-D klidně bych volil krajtu moje je uplný klidas, pokažde když otevř terarium, tak začne šmejdit, a poté ji vyndám, zatím nemám žádné problémy

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda krajtě královské (samec) stačí terárium 82x44x37, do konce života - nastálo :-D. Mám už samici ve 100*50*50 a někdy si říkám jestli to na ní není moc velké, a ještě samec je menší než samice. Zas bych ho něchtěla trápit.

Děkuji moc za odpovědi.