Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sternotherus odoratus

Budu tedy vycházet z toho že ten můj želví prcek (je max. rok stará)je druh Klapavky,chtěla bych se zeptat,jaký je vhodnější "materiál" na dno akvárka,než drobné kamínky(takové ty barevné stejně velké .)) Ona když se chce zahrabat tak dělá strašný randál, ale zase se bojím tam nasypat písek,asi by se to špatně čistilo a nevím jestli to pro ni neni třeba i nebezpečné. Jo a taky,pokud by jste někdo věděli zda je normální,že ve vodě vlastně vůbec neplave,spíš se pohybuje jako kosmonaut na měsíci. Děkuju .)

http://img231.imageshack.us/my.php?image=p1010818zt 9.jpg

ok, při prvních financích zkusím pořídit teda nějaké menší kamínky... a asi větší vrstu ať se fakt zahrabe... kořen mám, zkoušela jsem ji dělat z kamínku i takové mini schůdky k tomu největšímu na který by mohla vylézt,jakože na souš, ale ona je fakt trdlo, vůbec to nechápe a radši se přemáhá a natahuje krk na vzduch no... je strašně malá,někdy zakopává o ty mini kamínky tak nevím co sní :D

Já si myslím, že zimování není nutné. Já je nezimuji a množí se bez problémů. Chov klapavek jsme tady už dřív probírali, mrkni sem snad ti to nějak pomůže.

http://tera.poradna.net/question/view/12022-chov-st ernotherus-odoratus
http://tera.poradna.net/question/view/16166-klapavk a-obecna

Štěrku bych tam moc velkou vrstvu nedával. Je to zbytečné a pracněji se to čistí. Spíš to chce nějaký úkryt. Pro mladé používám půlku kokosu do které z boku udělám díru. Rádi se tam schovávají a dokážou i vylézt nahoru pokud se chtějí dostat na souš. POkud je větší tak jí tam strč cokoli pod co si může zalézt a schovat se.

Mám skupinu těchto želv (jeden seček a dvě samičky. Chovám je v akváriu o půdorysu 60x60 cm
s kladištěm 10 cm širokým 10cm hlobokým a 60cm dlouhým. Teplota vody je 26 stupňů, bez pisku.
V roce 2007 odchovaly 2 mláďata letos 3. bez inkubátoru, bez zimování, Krmím hlavně granulemi, příležitostně maso drůbeží,hovězí,rybí

K těm granulím. Krmím hlavně JBL -Agil a Kalci, ale nejen těma, vždy koupím několik druhů najednou a smíchám je dohromady. Krmím tak už čtyři roky 18 kusů vodních želv v 6 druzích a žádné problámy jsem nepozoroval.