Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vodní

Ahoj mam agamu vodni asi 3dny a porad nechce jisst nic uz je trochu zivejsi ale jidlo nechce a nwm co mam delat vsechno v terarku mam az na uv zářivku dávám jí tam cvrcky a nechce je :.( prosím poradte

moje agama nežrala sama dva týdny, pak jsem jí musela naučit otvírat tlamu a dodnes jí krmím z ruky, neuloví si sama ani jednoho cvrčka, prostě nic.jak je stará?je možno, že bude spíš chtít švábíky když je starší

Ahoj, agamy jsem choval celkem dlouho amoje zkušenost je ta, že pokud se do týdne nerozkrmí je nutné přejít k násilnému krení a provést zbavení vnitřních parazitů (odčervení) doporučuji přípravek caniverm, koupit tabletu u veterináře dělají se tablety pro psy do 2 kg. Tabletu poté rozdělit podle váhy agamy dát asi tak o 30% větší dávku. Poté dát další dávku za 2 týdny ta už může být menší. Během 2 týdnů od podání první tablety držet agamu v karanténě. Více o tom si přečteš na www.gekko.ic.cz

Jinak se nejedná (s největší pravděpodobností) o agamu vodní viz článek výše

gekko, s tím odčervením, myslíš, že když moje agama si bere žrádlo jen ode mě, krmím ji pestrou stravou, je pořád hubená až mě to trápí, mám přejít k odčervení?
děkuju moc, je to pro mě nová informace, opravdu moc děkuji!
jinak s tou agamou vodní- to už člověk and tím mávne rukou.Ve zverimexu jsem se jednou kvůli tomu zhádala-slečna mi tvrdila že agama vodní a kočičinská je to samé

Opravdu bych nedoporucovala jakekoli "odcervovani" naslepo. Zvlast u zeslableho zvirete to muze zpusobit i radu problemu. Mnohem lepsi by bylo nasadit specivickou terapii az po rozboru trusu (nekdy staci i vyblach kloaky zkusenym veterinarem a dle toho zvolit pouzity preparat. Ne vsechny pripravky funguji na vsechny parazity a kombinovana leciva dost casto nemaji idealni pomer specifickych antihelmintik.

Jak jsem popisoval v článku, já rozbor trusu nedělal. Ono je to bohužel často krajní řešení, jelikož je zvíře v takovém stavu, že už by se výsledků dočkat nemuselo. Tím způsobem co popisuji jsem odčervil 3 samice a všechny byly v pořádku a další léta se rozmnožovali. Samice pocházeli z odchovných farem. Přípravek caniverm je jak proti oblým tak plochým červům samozřejmě neříkám, že musí zabrat vždy. Já jsem rozdíl viděl do týdne po prvním odčervení. Samořejmě je to také o chovatelových prostředcích ne každý má ve svém bydlišti zkušeného veterináře, ne každý si může dovolit někam dojíždět a platit péči a tak to prostě zkusí sám. Pokud se tímto přípravkem zvíře nepředávkuje nic mu nehrozí, používal jsem jej i preventivně. Je ale na každém aby zvážil co chce zkusit a co ne.

Ano, Vas clanek jsem cetla, vcetne kapitolky ve Vasi knize o kocincinach z robimauzovske edice. Nicmene stale si nemyslim, ze by melo byt jakekoli preventivni odcervovani standartne pouzivano, natoz doporucovano zacatecnikum (ac leckdy - ne vzdy - projde bez vetsich negativnich nasledku pro zvire). U dehydrovanych zvirat nebo tech, ktera jsou oslabena ve fci ledvin nebo jater to nemusi byt uplne idealni reseni, stejne jako pri vyberu nevhodnych leciv. Co se tyka "faremnich" kocincin - byvaji velice casto zamoreny prave hlisticemi, ale zaroven i kokcidiemi. Aplikace antihelmintik se pak pri zamoreni pouze kokcidiemi naprosto mine ucinkem, naopak - neadekvatne se zatizi organismus zeslableho zvirete.

Je vidět že máte rozhodně větší rozhled, a určitě i více znalostí v oboru léčby zvířat. já jen používám poznatky z mé praxe. Vždy se řídím tím: musím to zkusit nic za to nedám. Samozřejmě pokud někdo má možnost řešit situaci s odborným lékařem ať to udělá. Pokud ale tu možnost nemá musí dát na rady ostatních. Je to opravdu těžká volba a nemůžeme to zlehčovat jelikož se jedná o zvířata a tím i o jejich život. Každý se musí rozhodnout sám, co pro svého chovance udělá. Já si nemyslím že by mé rady někomu ublížili pokud dodrží vše jak má. Jinak dehydratace u importovaných kusů je téměř vždy a každý kdo si takové zvíře koupí by ho měl rozhodně pravidelně napájet.

no osvetleni mam ma tam 30 stupnu ale musim koupit UV a to odreny mela kdyz jsem ji koupil terarko je 60x45x45 zatim staci pak koupim vetsi agama ma kolem 25cm tak za mesic dva koupim new akvarko ale nevim proc to furt neji me se to neboji nic na ruku mi to jde vsechno ale aby sama jedla to ne musim ji otevrit pusu a dat ji tam jidlo jinak to nejde

Ahoj zdravím četl jsem ty vašerady a chtěl bych se optat jak postupovat v zakládání terária jsem v začátcích a sháním vše co se dá zůročit chtěl bych Agamu vodní,ale nemohu se nikde pořádně dočíst nějakej postup. A tak hledám někoho zkušenějšího někoho kdo má stímto zkušenosti.Jsem ze středočekého kraje kousek od Neratovic a neznám tu nikoho kdo by se tomuto věnoval.A tak pokud mohu byl bych vděčnej za jakoukoli informaci či i koupím nějaké návody. S pozdravem Pavel 775653537 a nebo na email : pavel.rimsa@seznam.cz

Ahojky lidičky koupil jsem si agamu a stále se mi schovává do vody a hlavu má pod hladinou a nedýchá.Odsál jsem vodu na minimum,ale stále se snaží a za dva dny jsem doní dostal 2 cvrky je maličkí s ocasem má 26cm budu vděčnej za každou radu. Pavel