Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Varanek prestal zrat:(

dobry den vsem.
muj varanek prestal nejako zrat:-|kdyz mu tam hodim cokoliv(hole,cvrcka,sarance,zophobasa,svaba)nic ani si ho nevsimne.:.(nevim proc...je v terarku 80x80x80cm svetlo ma skoro pri zemi tak,aby se vyhrival,vlhkost ma 50% teplota pod zazivkou je myslim 38C a na jedny casti teraria je teplota 32Ca na chladne 28C.ma tam bazenek s vodou a lignocelove stepky zmichane s kaminky.kazdy den menim vodu.nevim co je spatne,,jinak jsem ho koupil od pana Chovancika ze Zlína.dakujem,,prosim poradte co mam zle..diky moc.druhy varan ma podobny podminky a zere vse co mu hodim a je naprosto culej a zdravej.

Karel Polaček má pravdu. Načo si kupuješ zvieratá,ked o nich nič nevieš? myslím,že v tvojich 14rokoch by ti mala stačiť guttata a pod.,nie hned varany a PMB.
Skus zavolať tomu chovatelovi zo Zlina,od ktoreho si zviera kupil a poradit sa s nim.

Zdar!Ake spravanie ma tvoj varan-je apaticky ,skryva sa?Cim a kolko ho krmis normalne?Pozor maju sklony k obezite.Krmit treba tak 2krat do tyzdna -dospelcov 1x.Co najrozmanitelnejsia strava.Pouzivas aj vitaminy?Znizenie teplot na 20 stupnov od listopadu do unora prospieva zvieratam z juznejsich oblasti.Este jedna vec ma napadla:ze si si to cele z nudy vymyslel ,ved sa nejaki na to chytia-ale pevne verim ze nie.Ps:na tvojich varanov a PMB potrebujes vies co?A hlavne vek.To len tak aby ta niekto nenatrel.

Věk jak věk, ale jednak by to chtělo víc zodpovědnosti a taky možná zkušeností... Opravdu by to chtělo napsat víc podrobností, to že tady napíšeš můj varan nežere je sice hezké, ale aby ti někdo mohl poradit to chce opravdu přiblížit trochu situaci.

jako myslis UVB nebo neco takovyho???a to UVB-cko v nem pusobi jako chut na jidlo?

Příteli nato,že zde odpovídáš snad ke každému tématu moc velké vědomosti nemáš.Sice varany nechovám,ale mám doma nějakou tu ještěrku.V případě varana stepního,bych vyděl pořádné osvětlení jako první věc,kterou do terária pořídit.;-)

Súhlasím s Meldou, ja chovám exanthematicus-y cca 5-6 rokov a myslím si, že som u nich vypozoroval hodne vecí a hodne vecí vyskúšal, a tieto veci a postrehy sa hodne líšia od toho čo píše väčšina "chovateľov" varanov /teraz myslím konkrétne druh V. exanthematicus/. Keď niekto napíše, že má doma mazlíka varana tak to je pre mňa taká somarina ako voda v koši. Takisto kŕmenie u väčšiny chovateľov je nesprávne a niekedy až nevhodné. Jedná sa možno o najbežnejšieho chovaného varana ale kvalitných informácií o chove je pomerne málo a málo chovateľov usilovne pacuje na ich získaní. A keď mi povie niekto ako nedávno istý chovateľ /arogantný 15 ročný chlapec/, že varan nepotrebuje žiarovku, tak je škoda mu niečo vysvetlovať a radiť. Ja mám u svojich varanov 150 W ReptiGlo žiarovky s púštnym podielom UV. a k tomu možnosť slnenia v lete. Ale už som sa trochu rozpísal pardon:-)

Btw. PIARISTA prečo píšeš po česky??

cawte,,no u varana mam UVB a nocnu ziarovku ktora mu to tam v noci vyhrieva,dalej ma topny kamen.no varan sa schovava,ale ked som neni aspom 5 minut v izbe,tak vyleze a slni sa.inak uz aj ked som ho pozoroval tak vyliezol a preskumaval.mam ho asi 16dni a stale nechce zrat:.(neska idem kupit holicata a necham mu ich v terarku ci si ich vsimne.varanocvi som skusala davat (setko vo vitaminoch)svaba blaberus cranifer,cvrcka bananoveho,zophobasi,mucnaky,holicata,stredne mysky..setko co som mohol:-|ten pan z ciech mi to nezdviha,lebo mam mobil tak ze mu funguje iba ked je na slovensku:-(

Bylo by potřeba konečně říct pravdu!!! V úvodu píšeš

muj varanek prestal nejako zrat:-|

Já bych z toho pochopil, že ti žral, ale přestal.A teď píšeš:

mam ho asi 16dni a stale nechce zrat

A to necituji ty záhadné změny osvětlení. Nepokoušej ochotu těch mála co májí zkušenosti s varany a navíc jsou ochotni ti ještě stále poradit.

varany u nás nikdo neodchovává/exanthematikusy/a obchodníkovi je většinou jedno komu.sam vím že když jsem přestěhoval salvatora do většího tak nežral asi 14 dní vůbec a potom jenom když byl sám až se orazil tak stál u dveří měl jsem problémyho ukočírovat-žral z ruky cokoliv od švába až po králíky.většina mládat je dehydrovaná a stresovaná hromadou svých příbuzných v malém prostoru a dlochněním svého nového majitele /většina chce varana jako mazlíka/ asi to chce klid ,úkryt ,možnost vyhřátí ,možnost napití/doufat že nebude třeba rehydratovat infuzně/a doufat v celkové uklidnění zvířete/psychicky a fyzicky/potom je možno navázat nějaký kontakt

Místo na vyhřátí?To myslíš tu zářivku?Zřejmě vůbec nevíš na kolik stupnů se ještěři potřebuji nahřát,aby vůbec fungovali.
Zadruhý tomu co píšeš už vůbec nerozumím::).Jednou žral a ted nežere,potom vůbec nežere a nakonec žral pánovi a tobě nežere.Ty se mi normálně už i zdáš]:(

Vlákno jsem zamkl, Piaristovi omezil vkládání příspěvků. Čeho je moc, toho je příliš. Doufám, že se na mne ostatní zlobit nebudou, ale tudy cesta fakt nevede. Několikrát byl varován a pořád to není schopen pochopit.
Chlapec může se svými problémy na zpovednice.cz nebo na alíka. Sem ne! (GG)