Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Žijeme ještě v Čechách?!

Předmět: Re: Pochlubte se - Váš vysněný chovanec
Autor: filosofemgt
Datum: 1.11.2008 06:57

No, taky přidám svůj sen: modrooká regiuska mně úplně rozštípla!!!! Já jsem fakt hodnej Ježíšku! Odpovědět

Předmět: Re: Pochlubte se - Váš vysněný chovanec
Autor: bajunka
Datum: 1.11.2008 07:35

Darky ted nosi Santa, to nevis? dyz uz deti ve skolce slavi halloween... sry za OT,
Barunka
Odpovědět

Předmět: Re: Pochlubte se - Váš vysněný chovanec
Autor: gekko
Datum: 1.11.2008 18:17

Omlouvám se asi to patří do jiné diskuse ale tohle mě vždy strašně vytočí . Vůbec nechápu proč nemůžeme jako správní ČEŠI slavit vánoce s ježíškem , dušičky s neboštíky a jiné tradiční české svátky. Pořád sem něco někdo cpe z Ameriky a nikdo ani neví proč to dělá hlavně že si koupí dýni a vyřeže si jí na zahradě a dá si jí před dům.
Gekko gekko.ic.cz
Odpovědět

Předmět: Re: Pochlubte se - Váš vysněný chovanec
Autor: bajunka
Datum: 1.11.2008 18:23

njn a dyne se stejne delali uz pred po!ranym helouvinem...proste jen tak deckam aby meli radost ze to sviti... vedeli ste ze nikdo nevedel jak vypada santa? a to jak ho zname my ted je vyplodem cocacoly?nikdo nvdl jak vypada az dosli s cocacolou a pupkatym manikem s cerevyma skranema a bílyma fusama po kolena...a naraz je to brano jako ze santa vypada presne takhle....
Barunka
Odpovědět

Předmět: Re: Pochlubte se - Váš vysněný chovanec
Autor: gekko
Datum: 1.11.2008 18:50

Mě by ani nevadilo kdybych nevěděl jak vypadá santa vlastně bych žil možná i štastněji.
Gekko gekko.ic.cz
Odpovědět

Předmět: Re: Pochlubte se - Váš vysněný chovanec
Autor: bajunka
Datum: 1.11.2008 18:59

a jak si predstavujes Jeziska? napis mi do posty nebo zaloz vlakno do pokecu at to tady nespinime OT:)
Barunka
Odpovědět

Mohl by mě prosím někdo objasnit proč konkrétně jsou produkty McD tak podřadné a nezdravé atd?
Mě připadá houska, maso, sýr a zelenina jako celkem vyvážená strava, zvláště pak ve srovnání třeba s párkem v rohlíku(nebo co to v tom rohlíku vlastně je)
Nebavím se o chuti a ceně.

Ještě si dovolím přidat k seznamu pečené vepřové koleno, naopak bych tlustě škrtl :.(želví polévku :.(a kaviárem se cpát mě připadá nemorální zřejmě proto, že mě výrazně nechutná, asi nemám dostatečně fajnovou hubu :-p

Heh, ještě jsem našel pár věcí ke kterým stojí zato se vyjádřit:

Jak tu někdo tvrdil, že současnou podobu Santa clause stvořila cocacola, není úplně pravda. On Santa claus vznikl z postavičky jménem Saint Nicolaus, aneb Svatý Mikuláš a ten, pokud je mi známo, je i v našich slovanských kruzích vyobrazován jako bělovousej děda v červeným hábitu. Že jeho mundúr časem poněkud zmodernizoval mi připadá naprosto normální jev. Ono moderní děti by hůř vnímaly vážného církevního hodnostáře v rouchu než rozesmátýho dědka s flaškou coly v ruce. Stejně tak kněz v taláru jim přijde divnej, ale kněz s vvýzorem ala Neo, v černým kabátku s kolárkem, je akceptovatelnej:-) A propos - Svatý Mikuláš roznáší pravoslavným dárky dodnes, takže to není jenom nějaká americká pošahanost.
Jinak ze všech roznašečů mi přijdou nejsympatičtější francouzský Noel a právě již výše zmiňovaný Zděs Moroz, co má krasnyj nos od popíjení vodky, anžto jsou to postavičky ne zcela církevního charakteru. Ale ve výsledku je to jedno, jak napsal Khor, každej ten pán nás stojí dost peněz aby děcka měla radost, já si soukromě buřičsky slavím slunovrat a všichni jsme spokojený:-D

Za další - všiml jsem si, že se tu některé názory naváží do američanů, že nemají historii apod. No a co? Země vznikaj, země zanikaj, a myslím, že historie a tradice nestaví jednoho nad druhýho. třeba takovej džihád je pěkná a velmi stará tradice a moc lidem se nelíbí:-D A proč se sakra nikdo nenaváží do největší britské trestanecké kolonie všech dob, aneb kontinentu XXXX?:))
Je sice fakt, že amíci jsou v lecčems divní a nepochopitelní (nevyhnutelně muselo přijít po příjezdu Otců poutníků k inbreedingu:-D), ale faktem zůstává, že co se tolik diskutované svobody týká, jsou na tom nesrovnatelně líp než my Evropané, zvláště co jsme unionizovaní Evropané;-)

Jinak pánové, vidím, že bysme si rozuměli - guláš, kolínko, bůček a k tomu:beer::puff:

Za další - všiml jsem si, že se tu některé názory naváží do američanů, že nemají historii apod.- tak oni američani - je to směsice potomků různých přistěhovalců- vadí mi jejich nadřazenost nad ostatním světem, od rozhodování koho, za co a kde napadnem, podle nás se vše bude řídit...jo a co se týká té demokracie, dneska možná, ale jejich dědové ještě zdírali "negry "na plantážích a pořádali hony na "rudochy" aby si urvali, ukradli kus toho vlastnictví!!!!

co se týká té demokracie, dneska možná, ale jejich dědové ještě zdírali "negry "na plantážích a pořádali hony na "rudochy" aby si urvali, ukradli kus toho vlastnictví!!!!

Naši (evropští) dědové a pradědové taky nebyli žádní svatoušci nebo máš pocit, že první a druhá světová válka byli jen takové demokratické škobrtnutí. Dál do historie ani nekoukám, tam by toho bylo.

vadí mi jejich nadřazenost nad ostatním světem, od rozhodování koho, za co a kde napadnem, podle nás se vše bude řídit

To už velmoci dělají. Samozřejmě reagují ve svém politickém zájmu. Ale nesrovnávej Ameriku s jednotlivými Američany.

je to směsice potomků různých přistěhovalců

Odkud si asi své zvyky a chování přivezli? I českých potomků je tam habaděj.

krokodýle,no válku bych s tím moc nesrovnával, za 1, ve válce je politika,city, napadená strana se může bránit, nebo o to pokusit... indiáni se sice bránili taky ale v důsledku jejich zaostalé výzbroje.. to byl spíš masakr od bělochů, bez ideologie, prostě chamtivost, nadřazenost 2,to že to velmoci dělají je pravda, ale je to správné?, a ti jednotliví američani pomalu v drtivé většině souhlasili s válkou v Iráku... jen tak mimochodem se nepotvrdil ani jeden důvod 3, já vím že jsou tam i čeští potomci, ale ruku na srdce, co tam emigrovalo za lidi- elita národů to určitě nebyla a genetika je genetika.