Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Žijeme ještě v Čechách?!

Předmět: Re: Pochlubte se - Váš vysněný chovanec
Autor: filosofemgt
Datum: 1.11.2008 06:57

No, taky přidám svůj sen: modrooká regiuska mně úplně rozštípla!!!! Já jsem fakt hodnej Ježíšku! Odpovědět

Předmět: Re: Pochlubte se - Váš vysněný chovanec
Autor: bajunka
Datum: 1.11.2008 07:35

Darky ted nosi Santa, to nevis? dyz uz deti ve skolce slavi halloween... sry za OT,
Barunka
Odpovědět

Předmět: Re: Pochlubte se - Váš vysněný chovanec
Autor: gekko
Datum: 1.11.2008 18:17

Omlouvám se asi to patří do jiné diskuse ale tohle mě vždy strašně vytočí . Vůbec nechápu proč nemůžeme jako správní ČEŠI slavit vánoce s ježíškem , dušičky s neboštíky a jiné tradiční české svátky. Pořád sem něco někdo cpe z Ameriky a nikdo ani neví proč to dělá hlavně že si koupí dýni a vyřeže si jí na zahradě a dá si jí před dům.
Gekko gekko.ic.cz
Odpovědět

Předmět: Re: Pochlubte se - Váš vysněný chovanec
Autor: bajunka
Datum: 1.11.2008 18:23

njn a dyne se stejne delali uz pred po!ranym helouvinem...proste jen tak deckam aby meli radost ze to sviti... vedeli ste ze nikdo nevedel jak vypada santa? a to jak ho zname my ted je vyplodem cocacoly?nikdo nvdl jak vypada az dosli s cocacolou a pupkatym manikem s cerevyma skranema a bílyma fusama po kolena...a naraz je to brano jako ze santa vypada presne takhle....
Barunka
Odpovědět

Předmět: Re: Pochlubte se - Váš vysněný chovanec
Autor: gekko
Datum: 1.11.2008 18:50

Mě by ani nevadilo kdybych nevěděl jak vypadá santa vlastně bych žil možná i štastněji.
Gekko gekko.ic.cz
Odpovědět

Předmět: Re: Pochlubte se - Váš vysněný chovanec
Autor: bajunka
Datum: 1.11.2008 18:59

a jak si predstavujes Jeziska? napis mi do posty nebo zaloz vlakno do pokecu at to tady nespinime OT:)
Barunka
Odpovědět

V tomhle taky musím souhlasit. Občas přímo kvetu z téhle amerikanizace. Ani v minulém režimu, kdy propagandisti ukazovali Sovětský svaz jako tu nejlepší a jedinou cestu, ani v té době se nám sem nevtíral děda mráz. Santa, Helloween a bůhví jaké americké nesmysly tu jsou pomalu přijaty za naše. Proč? Vždyť máme mnohem starší tradice, minulost ze které můžeme čerpat, jakou oni nemají. Proč nemluvit česky, když máme tak krásnou, rozmanitou řeč? Myslím, že naši národní obrozenci se obracejí v hrobě a ani se jim nedivím. Mně je z toho občas nejen smutno, někdy dokonce i blivno. Zvlášť když to vidím v TV, jako třeba už zde padlo v reklamě na ten pořad, který provází ta prostorově výrazná paní.

Ani v minulém režimu, kdy propagandisti ukazovali Sovětský svaz jako tu nejlepší a jedinou cestu, ani v té době se nám sem nevtíral děda mráz

Heh, oni lidi kteří tu dobu pamatují by asi raději brali toho dědu Mráze než ten skutečnej mráz kterej sem 40 let z Kremlu vál ;-).
Sám se považuju za patriota a podobný kraviny mě ani tak nehnětou páč je jasný, že ten kdo vyznává tradiční české zvyky a hodnoty si je zachová i do budoucna a podobné snahy zatáhnout sem Santu a podobný sračky musí prostě ignorovat. Oni se ani dlouhodobě stejně neuchytěj :puff:

jasnačka, ale proč ne třeba čínština historicky je podstatně starší, mluví ji nejvíce lidí... ne, to jen tím že mně štve že se spouta českých slov nahrazuje angl., jo pochopil bych kdyby na to nebyl český ekvivalent, ale to jsem nas ej i sám na sebe, protožě místo promiň napíšu sorráč...

Oni se ani dlouhodobě stejně neuchytěj

toho bych se právě bál co jsem viděl tak už to cpou i dětem ve školách a spousta rodičů své děti v těchto věcech vychovává a vidí to všude okolo. Sranda je ta že i když jsme sami dva (se psy 4) tak si stále na vánoce cinkáme zvonečkem co vy???

Tak možná se mejlim. To že jsem napsal že se to neuchytí je spíš mým zbožným přáním než nějaká prognóza, to uznávam. Každopádně to se uvidí tak za 10-15 let. Jinak my si taky zvoníme zvonečkem a dokonce píšem Ježíškovi dopis co by jsme rádi našli pod stromečkem :))

Já se tedy za vlastence považuji i když ne tak ortodoxního jelikož mě nezajímá politika, takže nevím kdo kdy byl prezidentem a kdo kdy něco podepsal (samozřejmě vyjímkou jsou pozůstatky ze školního dějepisu). Ale mám rád české zvyky, hudbu, pivo, jídlo, přírodu, holky (nyní již jen 1 ženu:-))... . Onehdá jsem řešil otázku jestli bych se odstěhoval do zahraničí. Dlouho jsem diskutovali a rozhodl jsem se, že bych hrozně rád navštívil Austrálii či Madagaskar, ale asi bych tam nechtěl být stále, určitě by se mi stýskalo po čechách.

no, amíci jsou zvláštní sorta: původní obyvatele- indiány vyvraždili, poslali do rezervací...co tam teď žije jsou potomci různých přistěhovalců, hlavně že mají plné "pusy" demokracie dávají nám školení o diskriminaci, jen mi nějak pořád uniká, kdy vrátí půdu těm pár indiánům co přežili, no ale kam by pak vlastně šli? Co se týká historie, ani nemluvím, páč žádnou nemají, teda mimo těch původních obyvatel, ale s těma se ani dneska moc nepářou, žijí de facto na okraji společnosti.

Musím se s Vámi podělit o pro mně příšerný zážitek:byl jsem včera kvečeru na návštevě u kamaráda v Kyjích (Pražská čtvrt,kde žijí většinou starousedlíci ve starých baráčcích,žádný satelit)a najednou zvonek, nějaký hlahol u vrátek....parta dětí okolo 10-12 let v heloweenských maskách přišla koledovat....všichni byli češi,a všechny jsme poslali dop..... ::)

tak jako ale mekaca ja mam rada i KFC proste mi to chutna no...ale santu nesnsim a helouvin neuznavam...az budu met svoje deti tak jim budu rikat jen o jeziskovi a dusickach a ne nakym santovi a jinych amickych vymylsech...a to jak si zvonite zvoneckem je krasny:-) to chci taky...uz ani nvm jak to delame my, dyz sem byla mala ja, tak se zvonila, ale tedkaj jak sou mali sourozenci...mysim ani ne, to je zdycky nasi poslou navrch do pokoje, nanosime darky...a pak deme veceret...jak to delate vy? nosit darky apak veceret? nebo vecere s prazdnym stromkem a pak teprv nosit darky?....ono jak ty darky sou pod stromkem tak decka si pohnou, aby to meli rychle snezene a mohli jit rozbalovat:-D
zpivate koledy?

K tomu McDonalds. Jednou jsem si dal v tomto řetězci hamburgera a absolutně nechápu, co tam koho táhlo. :-D Před lety jsem dost často hlídával kamarádce děti a ty pořád chtěli jen do "mekáče". Tak jsme vždy jeli do Varů, já je posadil ke stolu, objednal a šel naproti, kde měl chlapík s tím pojízdným stánečkem hamburgery mnohem chutnější. Tak jsem si žvejkal hambáč od českého živnostníčka a koukal na děcka naproti, jestli jsou spoky. Předloni jsme jeli s mladou, švagrem a švagrovou k příbuzným, co hodně let neviděli. Kde myslíte, že zastavili na občerstvení? I když mi kručelo v břiše pořádně, poslal jsem je samotné a dal jsem si mezitím venku radši 2 cigára. Prostě nehodlám podporovat takový symbol něčeho, co se mi nelíbí. Vím, že je svým bojkotem ke krachu nepřivedu, ale podporovat je nemusím.

Tak patrioti žijou v Čechách;-) i v ČR, Čechy (Země Koruny České) jsou součástí ČR spolu s Moravou a Slezkem.
Jinak pro zvědavce, miluju guláš i vepřoknedlo, ale mám rád i jinou než českou kuchyni (aneb doma jez co máš a venku co ti dají:-D). Napřed večeříme (jak jinak rybí polévka, kapr, řízek, salát, před tím k obědu postní čočka) a pak jdem na dárky, samozřejmě až ...zazvoní ježíšek... Pořád máme dušičky a ne halloveen. S Valentýnem je to složitější, on je sice zamerikanizovaný, ale světec Sv. Valentin žil a je patronem zamilovaných a kdo chce ať si ho v únoru "na rozkaz" slaví a my ostatní ho máme celý rok.;-)
Jinak jsem i přes své určité patriotství poměrně tolerantní k menšinám a cizincům, když mi nenarušujou mí práva]:) Dovedu si i představit, že kdyby to tu bylo fakt neúnosný, že budu žít v cizině, ale USA by to asi nebylo...

Jinak pro zvědavce, miluju guláš i vepřoknedlo, ale mám rád i jinou než českou kuchyni (aneb doma jez co máš a venku co ti dají

No, ono jíst několik týdnů třeba jen barana.... :-D
Samozřejmě tím bojkotem McD. jsem nezavrhoval cizí kuchyni. Tu mám vcelku taky rád, i když pokud to jen trochu jde, tak dávám přednost naší kuchyni. To ale nebude asi toliko o patriotství, ale o chuti. Tím bojkotem McD. vnitřně vyjadřuji svůj názor k tomu řetězci. :-)

Tak McD není žádná "národní kuchyně" a ani prostě kuchyně, kuchyni si představuju jako, že se tam vaří JÍDLO a ne něco neidentifikovatelného. Já třeba mám poměrně rád i ten tzv. hamburger, ale v mém podání to vypadá opravdu jinak než nechutné opečené kolečko čehosi v malém nasládlém čemsi v některých obměnách ještě s plátkem světlé neidentifikovatelné hmoty s fantazií nazývanou sýr.
A upřímně než nechat v McD 150 Kč a mít pocit nenasycenosti a o chuti nemluvě, to si teda počkám raději o 20 min dýl na pořádnej gáblík a v normálním prostředí.

Jako raději zlatý "mekáč" než ty slavné specialitky na Václavíku v těch odporně páchnoucích budkách, promiňte, ale je to odporné - v životě bych si tam jídlo nedal - mastnota, smrad, ne díky

Zlatý bufet "Koruna" a špeluňky na Václaváku (kde jim je konec...), kde se člověk mohl chutně a relativně levně najíst, není nad pořádnou připečenou klobásu. Ten podle tebe "smrad", mě připadá jako "vůně", což o McD produktech říct nemůžu.;-)

Zlatý bufet "Koruna" kde se člověk mohl chutně a relativně levně najíst

Jedl jsi tam někdy? Já osobně větší chlív neviděl. Levný to tam teda bylo, ale s tím chutným najedením bych byl oatrnější. Když pominu špínu, neutřený zamaštěný a ulepený stoly, všudy přítomní bufeťáci, tak bych rád připoměl, žes tam zcela běžně dostal na talíř nazelenalou sekanou, kyselou polívku, tvrdý pečivo atd. atd. ;-)

Ty jo, já si nemohl stěžovat, v Praze v okolí Václaváku nic jinýho v mých tehdejších cenových relacích nebylo a nikdy žádnej zdravotní problém asi jsem měl štěstí na výběr menu:-D. No, ale abych nemystikoval, vůbec si teď nejsem jistej, jestli to byla "Koruna", byl to prostě takový podnik zhruba ve prostřed Václaváku na pravé straně (když koukáš nahoru k muzeu), takový bufet (tác, příbor a jdeš...). Ale jedlo se tam dobře.

Do mekáče chodím opravdu vyjímečně, ale jinak nemůžu tvrdit, že by mi tam nechutnalo, spíš za to můžou ceny a miniaturní porce. Jako výhodu vidím globální síť, například v Číně jsem s povděkem uvítal známou chuť macdonaldího cheeseburgeru. A o kvalitě jídla by se dalo taky dost diskutovat, tady se to až tak nedodržuje, ale jinak má McD dost striktní pravidla a trvanlivostní lhůty a to v řádu několika minut. Tím ho nechci nijak hájit, taky si radši dám gulášek, ale nepohrdám jím. Starost o kvalitu jídla bych měl spíš právě z oněch umaštěných pojízdných stolečků na ulici. Ale to je asi věc názoru :)

Jako výhodu vidím globální síť, například v Číně jsem s povděkem uvítal známou chuť macdonaldího cheeseburgeru.

Trochu si mě zklamal, kamaráde;-), jíst kdekoli v Asii u McD, to je svatokrádež, nechat si kvůli cheeseburgeru ujít ty báječný asijský ňaminy servírované přímo na ulici.

Ale já si je ujít nenechal, ochutnal jsem co se dalo, ale tak nějak jsem k tomu neměl moc důvěru, knedlik s vepřovým tam člověk prostě nenajde. Možná jsem to špatně napsal, určitě nikde v cizině nevyhledávám mekáče, ale po všech těch larvách, houbách a mořskejch potvorách si toho cheese rád dám. Je to taková jistota, všude chutná stejně :)

No, já do ciziny většinou nejezedím za žrádlem

Já myslím, že i to by k tomu mělo patřit, je to součást tamní kultury, to neznamená, že uprostřed pustiny nezaleju "čínskou" polévku nebo nezakrojím vysočinu, prostě jím, jak to, kde jde... někde mi uvaří, jinde si "uvařím" sám, ale McD je u měaž ta poslední možnost.

ste me dostali teda:-D
ale je fakt ze deti tam chodi rady, hlavne kvuli happymealu s hrackou...ja tam chodim na hambac...ale radsi mam KFC a tortilu qurito:-D maji to docela ostry ato mam rada, ale mam rada treba i od vjetnamce a nak neresim esi je to kocka nebo prase co jim, je to dobry:D kung pao si davam v kazdy restauraci a v kazdym "kocicim" bufetu;-) ale miluju rizek s bramb. kasi...od maminky samozrejme:D nebo dyz si varim sama...hmm je divny ze moje jidlo chutna jen me:-x:-[
vy mate na stedry den aj obed?????
A k Valentynu...ja ho slavim teda....ja vm ze ti co se miluji ho maj cely rok...ale co uz...

Omlouvám se předem, ale musím reagovat.

Zydy: Tobě nevadí smrad a pochybná kuchyně v McDonaldu jen proto, že to při jídle nevidíš? Řídit se heslem "Když něco nevidím, tak mi to nevadí" si nedovedu představit ::)

Ale pokrytectví bajunky je něco, co mě absolutně uzemnilo. Tyto řetězce jsou dobré, protože tam mají jakýsi "happymeal" (?) s hračkou, "hambáče" a ostré tortily. Že ti u vietnamce připraví kočku ti taktéž nevadí, protože to nevidíš. Předpokládám, že máš hodně ráda kravičky, prasátka a kočičky a nikdy bys jim neublížila, ale když máš na talíři flák jejich masa, tak ti to nevadí, protože to zvíře nevidíš žít, umírat, porcovat atd. že ano.
Mimo toto, co jsem napsal, Bajunko, si myslím, že si tady na jednu stranu stěžuješ, že se sem vkrádá americká kultura, zvyky a tradice, na druhou stranu podle svých slov podle nich žiješ.

Já osobně jsem nikdy v žádném z těchto řetězců nebyl a nevidím důvod na tom v budoucnu něco měnit. Nelíbí se mi to, co symbolizujou, jejich hospodaření ani to jídlo a lidé, co tam chodí. Valentýna, Halloween, Santu a podobné cízí tradice neuznávám. Tlačí se k nám čistě z komerčních důvodů. Jiným kulturním zvykům, způsobům nazírání na svět atd. se nebráním a často mě zajímají(studuju je) ale nehodlám je přebírat od američanů, aby na mojí blbosti někdo bohatl.

Co oko nevidí, to srdce nebolí!

-šílená věta
Jestli myslíš tím "pochybným stvořením" mě, tak prosím ;-) A jestli si myslíš, že něco píšu tady a něco jiného žiju, tak na to máš samozřejmě právo a klidně si to mysli. Abych použil Tvůj slovník: Svoje přesvědčení reprezentuju prakticky, ne teoreticky, ty mi to ovšem věřit nemusíš a nebudeš:-D.
Skončil jsem.

Já osobně jsem nikdy v žádném z těchto řetězců nebyl a nevidím důvod na tom v budoucnu něco měnit

Takže jen těžko to můžeš posuzovat že ano ;-)

Nelíbí se mi to, co symbolizujou

A co symbolizujou? Pouč nás prosím.

a lidé, co tam chodí

Soudíš lidi podle toho kde se stravujou?

Píšeš o něčím pokrytectví. Já si naopak myslim že pokryteckej jsi ti páč něčím opovrhuješ aniž bys vlastně sám věděl proč.

Těžko můžu posuzovat tak leda chuť těch jídel, že ano. Jinak mám samozřejmě oči Paro ;-). Upřesním svůj výrok: nikdy jsem se tam nebyl najíst.
Symbolizujou mi "American way of life", konzum, špatné hospodaření s potravinami ve světě atd.:-)

Ubezpečuju tě, že moc dobře vím proč, neměj obavy. :beer:

Aha ale proč tě tolik stresuje ten "American way of life" když už si to musel napsat anglicky? Já mam dojem že je to marnost. Tvůj názor ti neberu, máš na něj právo. Jen je to pro mě asi těžko pochopitelný páč já to osobně beru tak, že pokud mam chuť na hambáče , zajdu do mekáče (jak se to pěkně rýmuje :))) a pokud mám chuť na klobásu dam si jí třeba u stánku na Můstku...u rusáka ;-)

Já teda okusil, protože jsem zastáncem toho, že především praktické zkušenosti přinášejí nové poznání a nijak mě to neuchvátilo. To si fakt radši dám gulášek se šesti nebo i smažák s hranolkama, nejsem pokrytec, abych nežral něco, co mi chutná (teď mám na mysli hranolky). Mě spíš u McD deptá ten tzv. "konzum", jíst něco podle určitýho vzoru, žádné překvapení, prostě mekáč, navíc si nemyslím, že na rozdíl od USA je to u nás levné rychlé občerstvení. Gulášek je v každý hospodě osobitej podle kuchaře, který ho dělá, pravda někdy může člověk být zklamanej, ale i to k tomu patří. A zásadně třeba v cizině raději jím místní stravu, i když možná s určitým zdravotním rizikem, než se unudit v mekáči. Považuju to za součást cestování, myslím toho obohacujícího cestování, při kterém člověk pozná víc než hotel a pláž.

Myslím, že výraz "pokrytectví" není úplně dobře zvolený. Že nás všechny "válcuje" globalizace, o tom není pochyb, někoho to pohltí víc, někoho míň, to je normální.
Já mám názor ten, že je lepší globalizace, než normalizace.
Jinak sladké housky McD mi nejedou, ale v KFC se stavím rád, to přeci není vyjádření názoru, ale chuti, i když podle někoho zvrácené. (od roku 87 dělám ve stravování, ale třeba vepřoknedlozelo taky nemusím)
A Santa - ten nemůže vyhrát - nejen proto, že je tlustej, ale proto, že nosí dárky se zpožděním a to mu naše děti neskousnou.

Je pravda ze to zdravotni riziko udela s clovekem dost. Po par dnech na hotelu v krecich kdyz jen bl*jes a se*es si to dost lidi rozmysli. Ale ja jsem asi nepoucitelnej takze do mistnich mnamek jdu vzdy znova. Nekdy to chce mit zasobu endiaronu a je to, ikdyz minule jsme meli este neco lepsiho, obycejnej tuzemak :-D a verte neverte, zadny problemy nebyly. 8-)

Jako já tedy takové střevní problémy nemám :-D a to přežiju v pohodě i arabské země. Letos na dovolené jsem jedl i různé majonézy na hotelu, zmrzliny, drinky a nic se nestalo a jen dojedu domů, dám si skvělý čočkový salát a měl jsem na týden o starost více. Jinak alkohol - nejlépe fernet, léčí vše a pro nás abstinenty je i Ercefuryl. ;-)

to malpolon: no sry jako me vadi jak se sem cpe jejich santa s "helouvinem", ale jako mekac a KFC...nemuzu za to ze mi to chutna nechodim tam ze je to americke ze je to fajn atd, ale dyz jedu do Brna, tak se tam rada stavim, bo mi tam chutna no!a je mi to vzacny, nekdo se stavi na parek v rohliku, a nekdo do KFC, maj to dobre ochuceny, okoreneny a me to chutna. Nekritizuju secko co je americke, ale puvodne byla rec o jeziskovi se santou a "helouvinu"...
nerekla sem ze sou dobre skrz happymeal, ale ze se tam deti tesi protoze dostanou k hambaci a hranolkam este hracku! kdyby to dostavali u stanku s parkem chodi i tam! deti nepremysli nad tim esi je to americke nebo africke ten mekac...jde jim o tu HRACKU!

Tak koukám ::) jako blázen jak se diskuse rozjela, no není marné se občas "pohádat" o něčem jiném než zvířatech.

Co se týče zmíněných jídel. Já sním skoro vše, ať jde o čínskou kuchyni, mexickou či českou kterou mám samozřejmě nejraději. Přesto nebráním nikomu kdo u nás prodává jiná jídla než česká. Beru to tak, že u nás pracuje tudíž ho nemusíme živit ze svých daní a ještě nám podá jídlo které bychom neochutnali pokud bychom tu zemi nenavštívili (vietnamci a číňani). pokud bych měl hodnotit maso a ingredience ze kterých se to dělá tak mi je to v podstatě jedno a i když mi někdo při konzumaci řekne že je to z kočky tak pokud mi to chutná rád to dojím. Ochutnal jsem takto i psa a je to dobré. A tto doma psi chovám a miluju je. Samozřejmě jde o to že bych nikdy nedokázal psa zabít a sníst. Když jsme chovali prasata, kralíky a drůbež taky jsme se snimi mazlili hráli a pak jsme je snědli. Je to prostě důvod proč ta zvířata držíme. A mimochodem prase se dokáže válet ve vlastních výkalech zatímco pes či kočka jsou mnohem čistotnější a které maso jíte častěji špinavé prasečí či čisté psí či kočičí. berte tyto věty s nadhledem, ale je to prostě pravda, nemyslete si že bych dával přednost psům či kočkám, ale opravdu nikdo nevíme co nám kde k jídlu podají

VALENTÝN: ten jsem slavil v době zamilovanosti a to ani nevím proč, dnes se máme rádi "skoro" celý rok

mimochodem prase se dokáže válet ve vlastních výkalech zatímco pes či kočka jsou mnohem čistotnější a které maso jíte častěji špinavé prasečí či čisté psí či kočičí

No to promiň, ale prase je zvíře poměrně čistotné, pokud se nemusí válet ve vlastních výkalech na m2 ve chlívě a pes se vyválí v kdejakých sr...ách, kdykoli k tomu má příležitost. Prase je i velmi inteligentní. Takže pozor na nějaké ukvapené soudy.

Napsal jsem to spíše pro obraz toho že lidé řeknou ty jsi dobytek že jsi snědl psa. Jinak souhlasím že pes se dokáže vyválet v čemkoli ale pokud jsi byl v některém prasečáku (já jich navštívil ve škole na praxi několik) tak se tam prasata opravdu válí ve sračkách (samozřejmě existují i straostliví farmáži nechci odsuzovat všechny). Jinak s inteligencí prasat souhlasím jsou to chytrá zvířata.

Teda, držel jsem se hoooodně, po diskuzi s ouškama jsem nechtěl vířit vody a ejhle :)

TEdy můj názor na zlou věc ->

Jedině ježíšek, Santa mám rád jen ve Futuramě - Bad Santa - kdo zná, chápe :) Amerikanizace me silene stve, jenze na strane druhe, po zkusenosti se porad domnivam, ze neni snad svobodnejsi zeme! Muzeme si myslet leccos, ale fakt si to myslim. Uz to, ze se tam treba te prestenej Moore muze vysilat, ze :)

Ad Kuchyne - teda Knoxy, zklamals :) Mam na to uplne stejny pohled jak Krokodyl. V Mac jsem byl dohromady skoro 3 - jednou mi zavreli primo pred nosem (zval me ridic na stopu), po druhe v Rumunsku jsem sel utratit sve posledni lei - a nekoupil jsem nic, pac to bylo malo :) a naposledy, hmmm, kde to bylo? To je jedno, nejedl jsem tam :) Jen jednou jsem sel do Pizza Hutu - presvedcil ans kamos v Malajsii, ze maji super pizzy a vynikající chleba s cesnekem, no nechali jsme se presvedcit. NIKDY VICE! Chut jsem si spravil u poulicnihoprodavace nejakejma smazenejmaolihnema ci co :)

Pes - mam dva a pres to jsem ochutnal. Jedno z nejlepsich mas, co jsem jedl. myslim, ze to jsou predsudky, vsem se omlouvam. Pozor, psi na jidlo nejsou zadni mazli - mozna bohuzel, nevim, ale jsou krmeni stejne jak prasata.

Ad stanky - mam rad a VUBEC me nevadi :)

Ad ČR - Země koruny české alias Čechy :) Tady na MOravě m,ě za to skoro kamenují :)

VH

Zdravím všechny. Koukám, že se tato debata docela rozjela. Mě osobně nevadí jídlo ani z mekače, kfc a podobných podniků, stejně jako mi nevadí pizza, boršč, pirohy plněné masem. Prostě jsem nenažraný a bezedný a když mi něco chutná, tak si to dám. Neřeším ani to, jestli to kuře po sečuánsku nebo jak se to jmenuje je opravdu kuře nebo krysa, pes či kočka. Když mi to chutná, tak si to prostě dám. V zahraničí rovněž vyzkouším jejich tradiční jídla a vůbec se tomu nebráním. Pokud někdo z jakéhokoliv důvodu odmítá jíst hambáče z mekáče, tak je to jen jeho věc. Já se držím toho, že hlad je nejlepší kuchař. Co mě ale dokáže vytočit a dostat do stavu nepříčetnosti je fakt, že dětem od školky vymývají mozky už zmíněnými stupudními americkými svátky. Stejně jako nám je vymývali soudruhem Leninem apod. Tohle opravdu nesnesu. My máme přeci ježíška, dušičky a 1.máj. Bohužel je to tím, že český národ je jako stádo ovcí a vždy tomu tak bylo. Jen tak mimochodem jsem z KV a lidičky, kdo tu nebyl neuvěří, ale zde je to jak za totáče. I pekárna má svůj ruský název, psaný v azbuce a velikostně větší než český název! Dokonce i noviny tu pro ně vychází, takže já už se v dnešní době nedivím vůbec ničemu. V našem městě je opět jazykem číslo jedna ruština, která se znovu vrátila do škol jako vyučující předmět. Toto opravdu svědčí o nátuře českého človíčka a našemu městu se neříká jen tak, pro nic za nic malá Moskva. Toť můj názor, se kterým zcela jistě mnoho lidí souhlasit nebude, ale co člověk to názor.

Super diskuze :)) Přidám svoje, i když se to asi nebude líbit. Já znám pár amíků osobně, byl jsem tam jen jednou měsíc a půl, ale něco jsme projeli a nějakej názor jsem si udělal.
A musím se jich každopádně zastat. Je tam fakt strašná spousta lidí, kteří žádnej "american way of live" jak říkal Malpolon nežijí a naopak žijou šetrněji a s většími ohledy než 90% z nás (schválně přeháním). Jde o to, že jich je tam fakt hodně a pro nás jsou zajímavější ti zlý američané drancující naprosto vše ve svůj prospěch - kterejch tam hooodně velký množství, to uznávám. S tou nejsvobodnější zemí bych s VH souhlasil, ale přidal bych jen to, že to tak bylo spíš před Jirkou Křovím jr. Republikáni dle mýho vždycky nadělaj hrozný škody, ať už povolení těžby ropy kdekoliv to jde (např. Aljaška) nebo válčení taky kdekoliv to jde :))
Pro mě je jednou z nejsvobodnějších zemí Holandsko, ale nemusím mít pravdu, zas moc velkej přehled nemám.
Ohledně meka - jezdíme k veterináři do Prahy a času opravdu moc není (máme to 200km tam), takže jsme si občas při zpáteční cestě mekoše dali. No a protože jezdíme k vetovi často, stalo se, že jsme si meka dávali často :) nikomu bych nepřál cca po 2 měsících občasného obědu u MCd ty žaludeční potíže co jsem měl...teď jen když cejtím ten otřesnej smrad když jedeme kolem, tak chystám blicí pytlík. Jsem přesvědčenej, že dokud nebudu umírat hlady tak už tam nepůjdu. Ale chutnalo mi :-)
Jinak já říkám, že číňani jsou prasata, žerou všechno co dejchá a já jsem jen o něco málo horší než oni :-D (to je vtip, některý věci bych fakt nemohl).

Cinani ale fakt snedi uplne vsechno - opet, nebyl jsem tam :( Ale kamarad povidal, ze na mnoha mistech je problem chytnout vetsiho bezouse ci obratlovce, protoze je vyjedeno...

Ad USA - potesils :) Samo, ze republikani vzdycky nadelaji skody, ale, je to sic divne, ale take v historii vetsinou upevnili statut USA, coz nam pan Krovi nejak podelal :) No, kazdemu se nevede... Holandsko je fajn, ale blbne s EU a to docela dost. Svobodni jsou hodne, ale uz to neni to, co to byvalo. Ono taky, vedle Frantici a z druhe strany Germani... :) MAm rad jeste Brity a to moc :) Jenze oni nejak moc nemusi privandrovalce - sice tam ma sanci kazdy, to jako ze jo, ale britem se nikdy nestane, ani do desateho kolena :)

VH

Jak to tady tak čtu, mnohem víc než dotažený svátky jako je halloween a valentýn, mi vadí právě to čecháčkovství. Je sice fajn zachovávat naše zvyky a tradice, ale za jakou cenu? Na jednu stranu chcete svobodu, ale v tu ránu posíláte děti v halloweenskejch maskách do prdele, tohle mi s odpuštěním fakt příjde trochu buranský. Ať si každej slaví co chce, ani ten Santa mě nijak nepálí, u nás v rodině bude vždycky Ježíšek a když sousedovi přinese dárky Santa, nebudu jím opovrhovat. Tím nechci říct, abychom přijímali za svoje cizí svátky, vůbec ne, úplně by stačila trocha tolerance. Přijmutí čehokoliv cizího je u nás hroznej problém, stačí aby cizinec přišel do naší hospody...

Následujícími řádky nechci nikoho urazit, ale je jasně vidět, kdo prožil, když jsme se cpali do řitního otvoru našim sousedům z východu, kteří na nás zkoušeli dědu mráze místo ježíška, nám vlastní církební svátky se slavit nesměly atd. V dnešní době poslušně a radostně přijímáme santu a podobné nesmysly ze západu a to dobrovolně. Je každého věc v co a čemu věří, ale jsme samostatný stát a národ, s vlastními svátky a tradicemi, tak proč přebírat tradice od jiných kultur, ať už dobrovolně nebo z donucení. Já osobně jsem strašně rád, že máme ježíška a ne obtloustlého dědka, který si houpe malé děti na koleni. Stejně tak jsem rád za dušičky a popravdě, ty děti v přiblblých maskách bych vyrazil taky. Od toho máme další krásný svátek a tradici - masopust a s ním spojené maškarní bály.

Ono je to těžké za doby komunismu se nesmělo nic co nebylo dovoleno a co bylo dovoleno to se muselo. Dnes máme demokracii a můžeme vše. Bohužel málokdo na to má. Můžeme cestovat kam hceme ale kdo poletí za 100 000 do Austrálie? Dnes si kupují lidé dárky za tisíce a nikdo z toho nemá radost a tradice vánoc je jen v přetahování kdo nakoupí za více. A s tím souvisí i to proč se sem cpou ty přiblblé tradice jiných zemí. Dříve by si nikdo metrovou dýni nekoupil. Zase jsme dříve neseděli u internetu a nepsali jak je něco naprd a něco dobré. Neměli jsme mobili ale uvažme je nám lépe od doby co nosíme telefon který nás otravuje i když to nechceme? Vše má své pro i proti a musíme zvažovat co je dobré a do jaké míry nám to pomáhá. Rozhodně nám ale nepomůže zapomenout na ježíška vzít si domů santu ten nám asi více dárků nepřinese.

Jezis, ty si to vazne nepamatujes, co? Ma na to ten, kdo se snazi! A uz davno neni cesta do Australie za 100, ale da se za 30. Hele, lidi byli spokojeny a jsou spokojeni stejne - jen media ... Ta nam to davaji krasne sezrat. Ja si ziji svuj malej zivot - ctim Vanoce, ctim narozeniny pratel, davam darecky i mimo ne a nerad jakekoliv omezovani - ve vsem :)

Neporovnavejme drive a ted - vetsina z nas si to uz nepamatuje. Spis bych koukal na to, jak zlepsit to, co mame a zacit u sebe... VH

Sel jsem ted sazet kytky a u toho jsem premyslel - co je to cechacstvi? A co je to polacstvi, aglicatstvi a pod.? Ja bych rekl, ze je to spis omezenosti lidi a nenazyval bych to takhle. Ja, i kdyz az tak uplne cistocistej Cech nejsem :) (ale kdo z nas je...). Ja Hallowina moc rad nemam, decka bych asi neobdaroval pisingrem, ale vyhodil bych je slusne :)Ale je fakt, ze vyhazuju i koledniky na Velikonoce, anizto me budeji :) VH

Jasně, nic takovýho jsem nezažil a jsem z to rád. Osobně jsem za naše svátky, kulturu a i tu hrdost rád, také nechci jinou, novou. V dnešní době lidi cestují, stěhují se a s nimi i jejich tradice, kultura a svátky. Ty děcka o kterých byla řeč mohli být právě přistěhovalci. Předpokládám, že bys po přestěhování do cizí země dál slavil naše svátky a nepřešel na jejich. Zrovna tak se chovají oni. A i kdyby to byli Češi jak poleno, je to jejich věc. Je to o přístupu každého z nás, někdo tradice dodržovat bude, někdo ne. Taky bych nerad, aby nám tu časem Ježíška nahradil Santa. Důvody pro přebírání cizích svátků můžou být různé, více, či méně pochopitelné, ale ve většině případů to nemám lidem za zlý. Děcka v maskách bych také nepotěšil, halloween neslavíme a nic pro případné "koledníky" nechystáme, ale snad se to dá vyřešit i slušně, ne?

Věřím, ale pořád mám dojem, že Češi jsou v tomhle mistři. Občas mi prostě příjde, že se na spoustu věcí koukáme dost krátkozrace. Jak jsem psal příklad s cizincem v naší hospodě, nemusí to být ani cizinec, stačí jiný životní styl, oblečení, barva pleti, cokoliv. Nové věci těžko přijímáme. Mě se třeba nikdy nestalo, že by na mě po příchodu do hospody kdekoli ve světě, někdo divně civěl a stranil se mě, spíše naopak.

Nikomu nevycitam, jakym jidlem se cpe a jake svatky slavi, je to čistě jeho věc. Pokud bych se někam odstěhoval, tak samozřejmě slavím a uctívám dál naše tradice, ale neobtěžuju tím místní domorodce. To samé já očekávám od jiných. Naštěstí žiju na vsi, kde se pořád udržují staré české tradice, od masopustu, přes velikonoce až po Mikuláše s čertem a andělem. Ale jak uz jsem napsal, nesnesu, aby mému dítěti uz ve školce někdo vymýval mozek vydlabanou dýní na podzim, a obtloustlým dědou v červeném, v období vánoc. To je bohužel fakt, který se děje a který prostě nezkousnu!

Zydy: No jo, jenže ten dnes známý americký svátek nemá se starým keltským svátkem Samhain, vůbec nic společného.Právě proto je to hnus a neslavím ho v tom dnešním stylu.Naše klasické dušičky (památka zesnulých) jsou samhainu mnohem bližší.Keltové v tento den např. prostřeli stůl pro i zemřelé,zapálili ohně, svíčky a vzpomínali na své blízké.Nějaká ta oběť bohům byla samozřejmostí.Byl to svátek klidu a rozjímaní.Kdyby američani nedevastovali staré zvyky ve jménu komerce, neimplantovali svojí demokracii násilím po celém světě, nedrancovali přírodu doma i v zahraničí, možná by byli v celém světě národem mnohem oblíbenějším.

Jeeee, další belbej dotaz - kde jste došli k těmhle info? Jsou to všechno pouze domněnky a často nepodložené odbornem :) Teda, neříkám, že mi to není blízké si občas za fantazírovat, ale všechno má své hranice :) Zajímavé knihy jsou knihy dr. Bauerové když jsem si je přečetl po letechj, kdy jsem se něčemu přiučil, tak mě u leččehos zůstal rozum stát :)
VH

Tak já nevím, ale když už to jednou je i v učebních osnovách, tak se na to muselo nějak přijít, nebuď ke všemu nepřívětivý, když tomu třeba nevěříš nebo o tom nevíš - celá tato diskuze nevede konce - a) volný proud vědomí, která nás někam stále přehazuje a za b) nezájem stran o nějaké přijatelné řešení :-D

Jsem :) Máš pravdu :) Veřejně se omlouvám :) Řešení to fakt nemá a trochu jsem to přehnal s radikálností. To se stále učím zbavit a nejde mi to :) Keltství je hezká věc, ale mám z toho pocit jak z hraní si na indiány :) Koneckonců, na JM bychom mohli ctít třeba Římany. Ale co musím říct, tak si naši keltští předkové vybírali moc pěkná místa k životu. Ta místa mají fakt hodně do sebe. Já mám nejraději Vladař, to je fakt perfektní a řekl bych až posvátný kopec. VH

Keltství je hezká věc, ale mám z toho pocit jak z hraní si na indiány

To je trochu rozdíl Kultura Keltů pochopitelně ovlivňovala kulturu ostaních národů, ale pochopitelně i oni přijímali kultury ostatní. Největší keltský svátky - dušičky či pálení čarodějnic přetrvaly po staletí i když každá kultura tyto pohanské zvyky si upravovala. Nevidím důvod o tom pochybovat a hledat fakta.
K těm Vánocům, je zajímavé jak se hlásíme k tradicím přitom Vánoce v té podobě jak je známe ekistují tak 2 století a stále se vyvíjí. Například na Půlnoční posledních 10 let chodí jen opilci.
Co mi ale vadí víc než pedofilní Santa je úpadek stravovací kultury po vstupu do EU je v některých oblastech problém nalézt hospodu kde mají hotovky:beer:

:) Hugo, pravdu díš... Asi jsem psychydelicky nevyrovnaná osoba :)

Asi to je v mém celkovém pohledu na svátky - neumím je uznávat, asi nemám v sobě tu úctu, nevím.

Na půlnoční tady posledních deset let chodí jen mladí lidé a kupodivu se nechlastá... Ale to je jižní Morava :)

VH

Záleží co je to za svátky, svátky mající tradici Vánoce, Velikonoce snad slavíš? Nebo ty čarodějnice i když je to jen pohanský obyčej a ne svátek. Pochopitelně státní sváky, které se mění podle režimu je těžko slavit a vůbec pochopit jejich význam, ale důvod k napití to je když už se nemusí do práce.
Např. Den české státnosti nevím zda se oslavuje sv. Václav nebo Boleslav. Protože nebýt zlého bratra Boleslava tak možná dnes žádné Česko ani Čechy nejsou, ale tchán je Vašek tak proč to neoslavit. A co teprv místní vesnické oslavy jako je pouť nebo hasičák:beer::beer::beer:. Jinak nejhorší svátek na oslavu byl vítězný únor. Zima jak v morně "a Gotwald mluvil". Paralelně Keltové mají v tu dobu taky nějaký svátek ale určitě při oslavě tak nezmrzali.

Tak aby bylo jasno!

Mě nosí dárky manželka. Žádnýho zkrvavenýho chlápka s křížem na zádech doma nechci. Na jednu stranu prudíte, že americké vánoce jsou komerční, na druhou si neuvědomujete, jak jsou ty "tradiční" chytře postaveny na svátek slunovratu. Žádnej Ježíš se 24. nenarodil, to jen církev stvořila největší boudu v dějinách lidstva. ale popravdě mě moc nepřekvapuje, že to lidi žerou do dnes, je to v nás docela pevně zakořeněný a bezduše to předáváme dalším generacím....

Co se týká Helloweenu, tak to vychází z keltského zvyku Svátku všech svatých - All Hallows Day. Myslím, že ke keltům máme blíž než k jinejm, ale to s tím moc nesouvisí - jde o to, že je úplně jedno, jestli tomu říkáte dušičky nebo helloween, dávno už se neslaví takovým způsobem jako řekněme před pár sty lety a za pár set let se budou slavit zase úplně jinak (žeby se vrátila doba vaření fazolí a obětí duchům?:))) Časy se mění a člověk míní, nebo jak se to...

Ad McD - já s ním nemám problém když už není nic jinýho otevřeno. Když si můžu vybrat, nejdu tam, anžto porce je v poměru k ceně dost nepříznivá. Ale maj otevřeno fakt dlouho a když už si tam něco dám, chutná mi to.

Jinak sním asi fakt všechno krom hrozinek. I psa bych snědl, ale zatím mi ho nikdo nenabídl (vědomě). Prostě mi chutná:-)

Tohle Arutho neustojíš sám, tak se k tobě přidám. Protože se mě tvůj názor fakt zamlouvá. Sice Ježíška slavíme ale zejména pro to, že by děti a vnoučata nepřežila.
Ať si každý slaví co chce, třeba sněhurku s trpaslíkama, hlavně že je rodina pohromadě a je co do huby.
Mě osobně všichni tito tři panáčkové celkem splývají, je možné, že je to tím, jak člověk během života slavil Ježíška, dědu Mráze, zase Ježíška a teď by měl asi slavit Santu(i když my zarputile slavíme Ježíška). Všichni tři mě stojí stejnou hromadu peněz.
Barboru slavím nadšeně, páč zbydou nakvetlé a napučené větvičky a to mají želvy moc rády. Hellou(atd) nesnáším, protože je škoda krásných tykví(očouzené se nedají zkrmit). :-D

Mohl by mě prosím někdo objasnit proč konkrétně jsou produkty McD tak podřadné a nezdravé atd?
Mě připadá houska, maso, sýr a zelenina jako celkem vyvážená strava, zvláště pak ve srovnání třeba s párkem v rohlíku(nebo co to v tom rohlíku vlastně je)
Nebavím se o chuti a ceně.

Ještě si dovolím přidat k seznamu pečené vepřové koleno, naopak bych tlustě škrtl :.(želví polévku :.(a kaviárem se cpát mě připadá nemorální zřejmě proto, že mě výrazně nechutná, asi nemám dostatečně fajnovou hubu :-p

Heh, ještě jsem našel pár věcí ke kterým stojí zato se vyjádřit:

Jak tu někdo tvrdil, že současnou podobu Santa clause stvořila cocacola, není úplně pravda. On Santa claus vznikl z postavičky jménem Saint Nicolaus, aneb Svatý Mikuláš a ten, pokud je mi známo, je i v našich slovanských kruzích vyobrazován jako bělovousej děda v červeným hábitu. Že jeho mundúr časem poněkud zmodernizoval mi připadá naprosto normální jev. Ono moderní děti by hůř vnímaly vážného církevního hodnostáře v rouchu než rozesmátýho dědka s flaškou coly v ruce. Stejně tak kněz v taláru jim přijde divnej, ale kněz s vvýzorem ala Neo, v černým kabátku s kolárkem, je akceptovatelnej:-) A propos - Svatý Mikuláš roznáší pravoslavným dárky dodnes, takže to není jenom nějaká americká pošahanost.
Jinak ze všech roznašečů mi přijdou nejsympatičtější francouzský Noel a právě již výše zmiňovaný Zděs Moroz, co má krasnyj nos od popíjení vodky, anžto jsou to postavičky ne zcela církevního charakteru. Ale ve výsledku je to jedno, jak napsal Khor, každej ten pán nás stojí dost peněz aby děcka měla radost, já si soukromě buřičsky slavím slunovrat a všichni jsme spokojený:-D

Za další - všiml jsem si, že se tu některé názory naváží do američanů, že nemají historii apod. No a co? Země vznikaj, země zanikaj, a myslím, že historie a tradice nestaví jednoho nad druhýho. třeba takovej džihád je pěkná a velmi stará tradice a moc lidem se nelíbí:-D A proč se sakra nikdo nenaváží do největší britské trestanecké kolonie všech dob, aneb kontinentu XXXX?:))
Je sice fakt, že amíci jsou v lecčems divní a nepochopitelní (nevyhnutelně muselo přijít po příjezdu Otců poutníků k inbreedingu:-D), ale faktem zůstává, že co se tolik diskutované svobody týká, jsou na tom nesrovnatelně líp než my Evropané, zvláště co jsme unionizovaní Evropané;-)

Jinak pánové, vidím, že bysme si rozuměli - guláš, kolínko, bůček a k tomu:beer::puff:

Za další - všiml jsem si, že se tu některé názory naváží do američanů, že nemají historii apod.- tak oni američani - je to směsice potomků různých přistěhovalců- vadí mi jejich nadřazenost nad ostatním světem, od rozhodování koho, za co a kde napadnem, podle nás se vše bude řídit...jo a co se týká té demokracie, dneska možná, ale jejich dědové ještě zdírali "negry "na plantážích a pořádali hony na "rudochy" aby si urvali, ukradli kus toho vlastnictví!!!!

co se týká té demokracie, dneska možná, ale jejich dědové ještě zdírali "negry "na plantážích a pořádali hony na "rudochy" aby si urvali, ukradli kus toho vlastnictví!!!!

Naši (evropští) dědové a pradědové taky nebyli žádní svatoušci nebo máš pocit, že první a druhá světová válka byli jen takové demokratické škobrtnutí. Dál do historie ani nekoukám, tam by toho bylo.

vadí mi jejich nadřazenost nad ostatním světem, od rozhodování koho, za co a kde napadnem, podle nás se vše bude řídit

To už velmoci dělají. Samozřejmě reagují ve svém politickém zájmu. Ale nesrovnávej Ameriku s jednotlivými Američany.

je to směsice potomků různých přistěhovalců

Odkud si asi své zvyky a chování přivezli? I českých potomků je tam habaděj.

krokodýle,no válku bych s tím moc nesrovnával, za 1, ve válce je politika,city, napadená strana se může bránit, nebo o to pokusit... indiáni se sice bránili taky ale v důsledku jejich zaostalé výzbroje.. to byl spíš masakr od bělochů, bez ideologie, prostě chamtivost, nadřazenost 2,to že to velmoci dělají je pravda, ale je to správné?, a ti jednotliví američani pomalu v drtivé většině souhlasili s válkou v Iráku... jen tak mimochodem se nepotvrdil ani jeden důvod 3, já vím že jsou tam i čeští potomci, ale ruku na srdce, co tam emigrovalo za lidi- elita národů to určitě nebyla a genetika je genetika.

Njn, holt se vypracovali do pozice kdy maj dostatečně velkou moc a podle toho se chovaj - což ale není u jinejch velmocí jiný, že...jenom většina lidí spíš akceptuje strkání americkýho nosu než třeba čínskýho či ruskýho...a proto to vypadá, že jsou všude;-)
co se týká otroctví - myslíš, že to bylo jinde jiný? Třeba francouzské, holandské a britské kolonie v Africe? Myslíš, že se všichni hned s domorodcema bratřili? A co Austrálie, myslíš, že domorodci vítali Brity s otevřenou náručí a nabídli jim sami, že jim můžou "obsadit celou zem", že jim nebude vadit, že se z nich stane drtivá národnostní menšina, jako tomu bylo u Indiánů? A o mixu národů bych zrovna v srdci Evropy, kde se vystřídali všichni co tu kdy žili, bych moc nevykřikoval:-) holt na tom nebudeme o úplně moc líp...o trošku jo, ale o moc ne...

Nějak se zapomíná na jeden z nejpůvodnějších světadílů, kde bylo a dosud je otroctví velice oblíbené, na Afriku.
Panáčkové kšeftují sami ze sebou od dávnověku až dodnes, jediné co je myslím mrzí, je to, že zahraniční obchod je zakázán. Kdo se trochu orientuje v historii tohoto překrásného a krutého kontinentu, jistě ví o čem mluvím.

Jinak ať si zde slaví každý co chce a jí co chce, ať si každý uznává co chce. Každý z nás v něco věří (nemyslím jen víru). Snad každý máme svůj rozum, abychom věděli, co chceme mi sami uznávat a co ne. ;-)

Jinak ať si zde slaví každý co chce a jí co chce, ať si každý uznává co chce. Každý z nás v něco věří (nemyslím jen víru). Snad každý máme svůj rozum, abychom věděli, co chceme mi sami uznávat a co ne.

Jo, jsem pro, jak už jsem psal, je demokracie (nebo bychom chtěli, aby byla) a to si představuju tak, že práva každého končí tam, kde začínají práva druhého, když se podle toho budem chovat, všechno bude v pohodě.;-)
Jen k té Americe, neměli bychom ji tak kritizovat, vždyť současná americká kultura je jen přestěhovaná evropská a k tomu kus africké.;-)
Všude jsou lidi blbí i chytří a něco mezi tím napříč celým světem.
Podle toho co vím, tak jsme stejně všichni příbuzní - potomci východoafrické Lucy, z které kupodivu zřejmě pochází naprostá většina dnešní světové populace, takže máme vlastně všichni společnou praprapra.....bábu.;-)

Všude jsou lidi blbí i chytří a něco mezi tím napříč celým světem.

To mě přivádí k myšlence jestli jste viděli Absurdistán? Když skončil přítel mi celkem polekaně položil otázku: "Ale takhle daleko to zajít nemůže, že ne??" Tak co myslíte vy:?::puff: Já mu řekla že s tímhle tempem kdy už děti ani pomalu neví co je knížka, napsat jsou schopný maximálně SMS to zas tak nepravděpodobný není...(samožrejmě s nadsázkou, i když asi malou :-D )