Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Foto substrátu + názor

Hoďte sem prosím nějaké fotky substrátu "jedlová kůra" nebo "Jungle Earth".
Popř. bych rád uvítal co si o čem myslíte. Odpovědi typu : Na ho*no, dej tam hlínu, ta je levná atd atd psát nemusíte. Je to pro BC. díkas

To je pravda, mně by připadal pořád jako v karanténě. Je jasný, že když chováš spoustu hadů, tak je ta údržba pak přece jen jednodušší, ale jak vždycky říkám, na pohled to vůbec není hezký. Pak záleží, za jakým účelem to zvíře máš. Já osobně jako objekt na pozorování, hezký dekorativní doplněk nebo tak něco XD Mám pod hadem rašelinu a jsem s ní spokojená.

Korálovky a gutky mám na rašelině

Poněkud nepřirozené, ne? Já měl vždy korálovky (mimo tropických) a guttaty na písčitých substrátech.
Pro zadavatele: BC chovám buď na rašelině (u BC bych asi překousl i lignocel:-D) nebo na hoblinách, je to praktické a i levné a především rašelina vypadá i přirozeně, na druhou stranu v určitém ne největším prostoru nemám ambice vytvořit pro těžké hroznýšovité hady nějaký přírodní výsek, ale spíš prostor, který jim poskytne, co potřebují.

Dobře, děkuji. Ale chci krmit v teráriu, takže Lignocel a tomu podobné škrtám. Teď mám bukové štěpky a kdyby neplesnivěli a aspoň trochu držely vlhkost byl bych spokojenej. A navíc pozoruji často hada, jak se snaží zavrtat. Ta rašelina to je jako hlína (co se týče vlastností) ? Není tam stejný háček jako u Lignocelu s krmením? Neplesnivý? A jak se chová při styku s vodou? Plíseň? bahno?

Rašelina je kyselá zemina vzniklá rozkladem rašeliníků za nepřístupu vzduchu. Prostě taková tmavá zemina, používá se buď čistá nebo ve směsích s jinými zeminami a pískem hlavně v zahradnictví. Je to dobrý substrát, akorát pokud přeschne, tak je prašná a špatně znovu nabírá vodu.

Tak opět oživuju zapomenuté vlákno. Před 2 týdny jsom pod hroznu dal rašelinu. Od té doby se podkladu silně vyhýbá. Na buk. štěpkách se vyvaloval, zahrabával se do nich a teď dělá všechno možné, jen aby nepřišel do kontaktu s rašelinou - leze jen po terasách (tam nikdy dřív nelezl) a větvi... Mám asi divného hada :-D