Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Foto substrátu + názor

Hoďte sem prosím nějaké fotky substrátu "jedlová kůra" nebo "Jungle Earth".
Popř. bych rád uvítal co si o čem myslíte. Odpovědi typu : Na ho*no, dej tam hlínu, ta je levná atd atd psát nemusíte. Je to pro BC. díkas

Rašelina je kyselá zemina vzniklá rozkladem rašeliníků za nepřístupu vzduchu. Prostě taková tmavá zemina, používá se buď čistá nebo ve směsích s jinými zeminami a pískem hlavně v zahradnictví. Je to dobrý substrát, akorát pokud přeschne, tak je prašná a špatně znovu nabírá vodu.

Tak opět oživuju zapomenuté vlákno. Před 2 týdny jsom pod hroznu dal rašelinu. Od té doby se podkladu silně vyhýbá. Na buk. štěpkách se vyvaloval, zahrabával se do nich a teď dělá všechno možné, jen aby nepřišel do kontaktu s rašelinou - leze jen po terasách (tam nikdy dřív nelezl) a větvi... Mám asi divného hada :-D