Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýš neroste...

Omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale už skoro 2 měsíce mám doma mládě BC narozené v srpnu. Jde mi o to, že za tu dobu co ho mám vůbec neroste (možná o 1-2 cm) a ještě se ani nesvlékl. Zatím spíš jen mohutní - tloustne. Dostává 2 menší myši za asi 1,5 týdne. Vždy až po vykálení. Měří asi 62 cm a váží asi 125 gramů. Ještě dodám že je to samice. Je ten jeho růst/nerůst normální? Mám zkušenost jen s užovkama a ty v tomhle věku rostli jako z vody...

Pro mat-fyz..
Já je taky nepřekrmuju.
A mám také nomináty Pucallpa.
A to prokazatelně .Jejich rodiče jsem viděl jak přiváží ze zahraničí dospělé a měli už oba přes 3 metry...:-D
Krmím i třeba jednou za měsíc a půl i déle.Zvířata jsou aktivní,osvalená a v kondici
Já mám pocit že má samice přes ty tři metry půjde do dvou let taky.
Maso to je to jo.
Zvlášť při shánění potravy....::)
Mám ještě i čisté BCI Nicaragua - zvlášť samice vypadá spíš jeko chřestýš co do barvy.Samec už byl v domovině asi říznutej Hondurasem tak jeho zbarvení je typičtější....;-)

Tak v tomto strarém vlákně otravuji opět... problém je víceméně stále stejný. za 3 měsíce je BC delší asi jen o 5 cm a vůbec se mi nesvlékl :?::!: . to mu dávém jednou za 2 týdny 2 velké myši. Podmínky v tera snad má dobrý. Už jsem kvůli vlhkosti vyměnil štěpky za rašelinu... Na to, že mu je 5 měsíců by se měl svlékat častěji ne?

Ahoj ja mam podobny problem s jednym albino samcom a 100% het samicou obidvaja su od jedneho chovatela maju asi tak 7 mesiacov a ties sa mi dost zvlastne zvliekaju intervali medzi zvlekmi boli okolo 9 tyzdnov,ale rastu celkom v pohode teras maju okolo 75-80cm.Krmim ich kazdych 10-12 dni vsedko je v pohode len to zvliekanie nemaju tak casto ako ma bit na tak mlade hady.

Mates_RR: a videl si ho zakaleneho? Kamaratovi sa takto 2-3 mesiace nezvliekal hortulanus az zistil ze pod novym zvlekom ma este ten stary. Mal tam trochu nizsiu vlhkost a hortulanus sa nezvliekol. Kedze kamarat ho nevytahuje tak si nic nevsimol. Objavilo sa to pri dalsom zvleku ktory sa mu moc nedaril. Tak mu s nim pomohol a vtedy si vsimol ze je tam este 1 vrstva. Dal hortulana do vanicky s vodou a stiahol z neho aj ten starsi zvlek. Hortulanus ma hned inu farbu :)

buďte rádi že nerostou:-D můj 1 a půl roku starý samec má už k 1,8 m a to mu už i morčata přestávají stačit... a to pořád roste jak drak i když žere jedno morče jednou za měsíc ne- li víc, aspoň že samička je zakrslá a užovka je nežravec, šetří mi kapsu:-D

Mates RR: Prosim tě buď uplně v klidu, však on se ti už zanedlouho svleče...když roste pomalu, tak ani nema potřebu se tak často svlekat ;-)
Jeden muj hrozna (stejně starej jako je ten tvuj) se mi svlekl skoro až po třech měsicich...ale normalka se mi teda svlekaj plus minus po šesti tydnech.

P.S.A co to maš vubec za hroznu? V nějakem vlakně jsem si vsiml, že pišeš BOA CONSTRICTOR CONSTRICTOR :?: