Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem substrát nebo koberec

Dobrý den.Chtěla jsem se zeptat jestli je dobré mít místo substrátu v terárku koberec. Když jsem ji dostala tak tam měla právě koberec.bylo mi řečeno že to je to nejlepší co může mít tak teď nevím podle toho co tady čtu jestli je pro ni lepší substrát.předem děkuji za odpovědi.

No jasne to sa tam hemzi jednym mudrcom vedla druheho. Pracovne tam chodim dost casto (nie, nepracovat na zachodoch v mcdonalde), takze vcelku viem ako to tam chodi, aj ked je pravda, ze ja sa tam stretam skor s tou inteligentnejsou castou, ale bezni ludia su tam dost ehm... blbi.

Otvorene hovorim, ze je tam vacsi pocet blbcov ako v akejkolvek krajine EU. No a co si myslel tym, ze kor u nas, tak to necham bez povsimnutia ok? zlata ceska rucicko.. ]:)

No neviem ci im je to neprijemne. V prirode maju asi podu a konare vystlate makuckym paperim, vsak? :-) Co sa tyka cistenia, staci to vybrat a osprchovat.

P.S.: aby som overil ten pocit neprijemnosti, tak som sa vyzul a postavil som sa bosymi nohami na kus rohoze co mi zostal. Napriek tomu ze mam 90 kil cistej vahy, necitil som na nohach nijaky neprijemny alebo bolestivy pocit, bolo to skor ako masaz chodidiel. Takze si nemyslim ze by to bolo hadom neprijemne. Naopak si myslim ze to moze byt dobre napriklad pri zvliekani.

Ale taky si myslím, že to bobrý není

Já bych řekl, že to není špatný, vypadá to jako guma a o tu se neodřou, určitě to nebude nijak moc tvrdé. Netvrdím, že konkrétně tenhle typ je nejlepší, spíš bych použil tzv. umělý trávník. Pro hygienický odchov mláďat i dospělců třeba hroznýšů je obecně koberec docela vhodný.

Guma to nie je, je to - ako hovoril moj maly brat - humela mota. Ale nie je to nijak zvlast tvrde, strihal som to kuchynskymi noznicami, ked som po tom suchal rukou tak som necitil ziadne ostre hrany. Co sa tyka vlhkosti, tiez si myslim ze jej bude dost, spodok je totiz celistvy a na nom sa drzi trochu vody ktora sa pomaly odparuje - podl amna lepsie ako premacany substrat. Navyse je to naozaj hygienicke a opticky to vyzera lepsie ako servitky alebo noviny. Urcite by osm to nedal do teraria najekej Morelii viridis ktora potrebuje vyssiu vlhkost, ale pre menej narocne hady to podla mna nebude zla volba, pre mladata iste nie.

Přesto,že jsem zastánce koberce můžu říct,že po vyzkoušení tohoto podkladu jsem ho odstranil především proto, že se prudce snížila vlhkost v teráriu.Klasický koberec vlhkost drži. Ale na přepravu,krmení nebo svlékání(především pro toho,kdo krmí mimo tera je to dobré. Ale opět podotýkám vše je každého osobní věc na odskoušení. Určitě hadovi neublíží.

Toto maju zatial v plastovom boxe kde dlho nebudu. DO velkych terari chcem dat 2 vrstvy - dole by bola tato a na tom klasicky koberec. Kedze by ten koberec bol "vo vzduchu", pripadne vylucky by pretiekli dole. Aj ked je pravda ze ked clovek poctivo pozera a cisti terarium tak by to nemal byt problem. Kazdopadne ked uz nic ine, aspon to odksusam.

Neviem Bico podla mna zbytocne kombinujes, ked si uz odmyslim moje zatazenie na prirodnu simulaciu, tak aj uz len z hladiska pohodlnosti by som tam treskol substrat. Toto vsetko mi pripada ako sa skrabat lavou rukou na pravej strane. Ved na substrate mam hovno aj moc vyhodene za 5 sekund nabranim na lopatku pekne vsetko zlepene a zhrudkovane. Tak naco by som si to komplikoval nejakymi kobercami atd, kde hlavne moc bude pachnut a vykali sa spatne cistia. Naozaj nechapem. To je pre vas vyhodnejsie vsetko vypratavat a prat, ako pouzit lopatku a dvoma tahmi je vsetko vycistene?

Aj ako pise anakonda, ved urobi 100 ukonov na uplne trivialnu vec. Ale ved zas nemusim vsetko chapat... :-/

No evidentně jsi to nepochopil. Nezapomínej na to u jakého příkladu to bylo uvedeno. Ano udělám řekněme sto úkonů, ale jednou týdně, kdežto, když to budu dělat podle tebe, tak jich za týden udělám tisíc a substrát v bednách za čtrnáct dní nebude. To nemluvím o tom, že většina mých zvířat, zvláště mláďat, vyžaduje extrémní vlhkost, takže tam každý substrát časem zplesniví.

Ale ja som to pochopil, ze to je pri mladatach, len mi stale pride rychlejsie a efektivnejsie vyhadzovat po troske, ako ich tam nechat tyzden srat a potom to naraz prat. V takom pripade to nieje zrovna ani hygienicke, ked sa tyzden prehanaju po vykaloch, ked uz teda ide aj o tu hygienu. Nuz ale ako komu vyhovuje no...

Vetrana raselina a zemina neplesnivie ani pri vysokych vlhkostiach, okrem toho, raselina to nedovoluje zo svojej vlastne podstaty. Plesnivie vzdy bordel, ale v tom pripade je jedno na akom podklade.

len mi stale pride rychlejsie a efektivnejsie vyhadzovat po troske, ako ich tam nechat tyzden srat a potom to naraz prat.

Tak pokud je to u jednotlivých kusů hroznýšovitých hadů, tak ta potřeba je, jak sám víš dle četnosti krmení maximálně 1x za týden až dva (u dospělých i větší intervaly), takže tam není problém ten koberec hned vyměnit a je zas na nějakou dobu klídek. U užovek si to moc představit neumím, to už bych dal přednost hoblinám.

nieje zrovna ani hygienicke, ked sa tyzden prehanaju po vykaloch, ked uz teda ide aj o tu hygienu.

Chápu to tak, že "anakonda" nepere vše najednou jednou týdně, ale mění podle potřeby, většinou se to ale sejde po krmení stejně ve zhruba stejný čas.