Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Alternativy krmeni pro uzovku cervenou

Ahojky lidicky,
prosla jsem si Vasi celou poradnu ale stale jsem nenarazila na moznosti krmeni i necim jinym nez myskama.
Asi to bude stupidni otazka a i kdyz jsem vcera precetla vse co tu kdo napsal a k tomu jeste knihu, tak jsem se i tak nedozvedela, cim krmit kdyz nejsou holata ani mysata ale na skakavku je moje mlade jeste opravdu male. Bohuzel jsme dali na radu kamarada a on nam tvrdil ze ve meste je jen jeden zverimex kde holata prodavaji, tak jsem tam zasla a ejhle-pry je vubec nevedou. Mam jako prozatimni reseni zvolit treba nejaky hmyz nebo dospelou mys naporcovat?
Prosim, prosim, poradte, nechci to mrne nechavat dlouho o hladu.:-(

Kedže nemáš holíčatá tak odporúčam porcovať aj podrastenejšie alebo dospelé myši, alebo holíča mastomýš alebo potkana.
Treba dávať pozor na ostré hrany hostí. Napr ked kŕmiš nožičkami tak nech tam nevytŕča kosť.
Dalšia vec, ak je had moc malý tak mu môže robiť problém stráviť veľkú tvrdú kosť, preto odporúčam velké kosti odstrániť pri moc malých hadíkoch.
Až už zabiješ myš(odporúčam zabiť odrezaním hlavy). Tak ju kompletne naporcíruj. Napr: zadná noha, predná končatina, chvost, kúsky chrbáta, kúsky hlavy. Vnútornosti vyhod. Takto z jedného zabitia jednej myši budeš mať viac dávok na kŕmenie.

no ona ma asi 40 centimetru, v sobotu jsme si ji prinesli domu a hnedle nakrmili jednim holatkem, chovatel rikal ze uz basti 1-2 holata mysi nebo potkanu tydne, takze predpokladam ze jednu naporcovanou mys bude mit tak na tyden. Takze odstranim kosti a pak pisnu jestli pozrela :)
Diiiiky

ona ma asi 40 centimetru

v sobotu jsme si ji prinesli domu a hnedle nakrmili jednim holatkem

takze predpokladam ze jednu naporcovanou mys bude mit tak na tyden.

1 myš na týden je až dost, možná hodně malé odstávče. Doporučuji krmit jednou týdně množstvím odpovídajícímu 2-3 holatům. Myslím, že by v pohodě zvládla i osrstěné myše (1-2 týdně). U odstávčat doporučuji jako nejrychlejší "nekrvavé" usmrcení chytit za ocásek a tužkou (nebo nějakou tyčkou) přidržet (lehce přitlačit) myš za hlavou k zemi a krátce "trhnout" tahem za ocásek, dojde k přerušení míchy. Nejlépe to jde u malých myšek, u větších už je jistější chytit za ocásek a švihem zlomit vaz o nějakou hranu bedny nebo zabít úderem o tvrdou podložku. Nožky myší je nejlepší vykloubit a v místě kloubu oddělit, tak se neobjeví žádné čouhající kůstky.

:) diky za rady, dnes jsme ji nakonec dali malou skakavku, je teda narvana az k prasknuti, ale snad to ve zdravi prezije. Ted odpociva pod kurou co je pod zarovkou a vypada docela spokojene:-), jen doufam ze to na ni nebylo moc a ze nam vydrzi do rana, fight to byl teda dlouhej:-/

No celkom hned urcite nie a ked si vezmes castost krmenia a rychlost rastu malych mysi nieje to naj volba..Myslim ze by bolo lepsie holata zamrazit,aj ked 40cm had si uz podla mna musi s odstavcatom v klude poradit..Pride mi to (v pripade ze sa jedna o potravu jedneho,dvoch hadov) neekonomicke kupovat klietku(300),napajacku(50),substrat(50),aspon dva druhy zradla(100) koli holatam ktore aj tak rychlo vyrastu a co potom s nimy ked si s nimy este had neporadi??Lepsie by bolo najprv skusit nakrmit mrazenym a keby slo vsetko ok tak ich namrazit "do zasoby"...

Tak a je to vse v suchu, ta nase potvurka nam basti jako diva, uz se nam 3x svlekla a svlecky ma krasne a vcelku. Je to takovy nase ditko, je pritulna a neni ani trosku utocna :-). Akorat nam malinko utekla :-D- zdrhla nam do monitoru, takze jsme museli vypnout a rozmontovat :-D, ale je v naprostem poradku. Dekuji vsem za rady.