Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cvrcci v byte

Dobry den, chci se zeptat driv sem na to nebral potaz nekde me zdrhl cvrcek a cvrkal jenze zda se me ze bud me zdrhaj nekde z terarka coz se mi nezda protoze sem ho prekontrolovaval nekolikrat ale cvrkani pribyva a dneska sem chytl dalsi dva cvrcky. Existuje neco co by je lakalo a hubilo? Pripadne pridejte nejake vase zkusenosti nebo zazitky s timto problemem, dekuji. Krome vypusteni chameleona na tyden po byte :-D

Na uprchlé cvrčky platí dva způsoby boje - tedy kromě přímého utkání jako je vrh mobilem, či Homérovými sebranými spisy - v zásadě je to fyzický odchyt, nebo chemická válka ]:)
Tedy -
ad 1: na místa, kde se shromažďují (což bývají teplá místa v bytě, jako třeba prostor pod topením či zadní část ledničky), instaluj oboustrannou lepicí pásku - někteří jedinci se takto chytí (možná postačí i obyč. mucholapka). Další možností je vysoká nádoba s hladkými stěnami (sklo) a možností vlézt dovnitř (hadr či něco podobného zvenčí) s lákadlem v podobě ovoce s kvacnicemi, nebo třeba piva :-)
ad 2: lze smíchat stejným dílem borax, fluorid sodný a hroznový cukr - směs umístit tak, aby se k ní nedostaly děti či domácí zvířata!!! :!: Cvrčci by po požití tohoto koktejlu měli poměrně rychle hynout - ale ještě jednou pozor - uhynulý hmyz pak nepředkládat terarijním zvířatům!!! :x:
No a nakonec - když mi došla trpělivost a měl jsem lokalizováno místo výskytu nočního cvrkala, okamžitě pomůže prostý "Biolit", nebo jakýkoli jiný insekticid proti lezoucímu hmyzu - rychlé a účinné :-D

Na chytání uprchlých cvrčků můžu vřele doporučit kotata.Nejlepší způsob co znám a zaručeně fungující,bez chemických přísad.Spolehlivě hubí vše co se hýbe 24 hodin denně.Jediná nevýhoda je ta,že když uteče nějaký chovanec,tak ho bud sežerou a nebo utrápěj.

ahoj, dneska jsem chytla jednu cvrkajíci potvoru na motoru i ledničky, krmím banánovýma cvrčkama pralesničky, takže jsou dost malí, ale tenhle potvora vyrostl tak, že už začal cvrkat, většinou jsem zabila pár zdrhlých prcků ale ne dospělce-je možné, aby se i v bytě rozmnožili? asi ano(květníky od rostlin-dobré hnízdo) nebo ne? každopádně máme celý byt obsypaný jedem na mravence, který mimo jiné působí i na švábi, takže cvrkům by měl taky chutnat, takže je to tedy je-rozmnoží se nebo ne?děkuji

Pokud mohu vstoupit do diskuse. Na tyto uprchlíky jsem vždy používal a používám i nadále, BIOLIT proti lezoucímu hmyzu. S opatrností aplikuji tam kde si myslím, že budou uprchlíci cestovat.
Takže okolo prahů, zdí, koupelna, wc atd. Tento přípravek na naneseném místě vydrží funkční (tuším) další tři týdny.
Mám zde i nějakého toho sklípkana, šváby, červy atd a nikdy se těmto chovancům nic nestalo.
Ale jak říkám, trochu opatrně. Ne, že bude mít člověk ruce od postřiku a půjde potahat pavouka.

Bananaku se bat nemusite, ti se nenamnozi, jak bylo psano vyse. Trochu horsi je to s domacima, ale take se vetsinou nepovede. Jenom dlouho vydrzeji :)

Ad Biolit - bacha na nej a plazy...Ale strikam s nim sbirky hmyzaku, co mam v jedne mistnosti s terarky a vse ok (i svaby tam mam). Postup, co doporucuje LUMA je rozumny a jediny pouzitelny.
VH

zdar:-D není nic lepšího jak nějaký "solista"po 22hod.
jinak-za velice dobré považuji takové plast.kolečka s dírkami,ale na název si nemohu vzpomenout(ale dodám)je proti mravencům,žlutá krabička:-[
sbírky-za sebe nikdy jsem moc Biolit nemusel,pořád používám INVET do každé krabice.
Stačí uřiznout filmovku na standart výšku krabice,udělat pár otvorů.Do filmovky vložit Invet,krabičku zavřít,dát ji do rohu a přišpendlit2-3ks č.3přes víčko.

Já používám na uprchlíky tyto pastičky :-) Prodává je jeden pán na Ostravské AquaTeře a stojí kolem 20Kč. Je papírová a vevnitř má lepivý povrch s návnadou uprostřed, nicnetušící hladový cvrček si vleze dovnitř a jak se snaží utéct, tak se přilepí víc a víc :-D Je to naprosto bezpečné, bež žádných chemikálií a když najdete cvrka v pastičce živého, tak ho můžete opatrně odlepit a klidně ho zkrmit, žádné lepidlo na něm nezůstane.

[p1030220d.jpg]

[p1030221q.jpg]

Ale zůstanou, pokud je člověk trpělivý a opatrný, tak při nejhorším přijde jen o tykadlo :-D v opačném případě nebudu raději následky ani popisovat, bylo by to jen pro silnější nátury ]:) Já jsem zatím byla vždy opatrná a vše skončilo šťastně a bez utrpení (když nepočítám následné sežrání ještěrkama) :-D

Wow.. tak tohle byla nejhorší noc mýho života.. Odpoledne se mi do pokoje dostal cvrček a přes den ho bohužel neopustil.. Tak jsem tu zoufalá seděla na posteli, bála jsem se zhasnout a jít spát, prostě hrůza. Pak jsem si přečetla na internetu, že jdou po TEPLE a SVĚTLE. Tak jsem trochu rozsvítila lampu na druhém konci pokoje a za pár minut už si to štrádoval po závěsu, šmejd jeden :-D Tak jsem běžela vzbudit nadšeného taťku, který ho do závěsu zabalil a vyklepal z okna ven. Snad už tu není, pro jistotu ale spím v chráničích na uších :-D

Já nacházím v pokoji cvrky furt, buď nedovřu krabičku a zdrhnou, nebo se protáhnou mezírkou v šoupačkách terárka. Nějak to neřeším, chytnu je a dám do krabičky nebo ještěrům. Občas se jeden dostane o patro níž k babičce :D Nebo o pár pokojů vedle do koupelny.

Zdar.Zrovna před týdnem jsem koukal,že v Obi prodávaj takovej lapač hmyzu.
Stálo to cca 150kč a je to asi hlavně na létavý hmyz .. ale chystám se to otestovat na cvrčky a případně švába.

Měl by se dostat dovnitř ale už ně ven.
V létě to dám na strom a bude žraso pro felzumky ^^
Má li to někdo otestované a ví že je to k ničemu tak varování potěší.

Já taky cvrky neřeším, většinou je najdu v koupelně, mezi bramborama, nebo mrtvé :) Horší to bylo s octomilkama, ty mi zdrhaly mezi sklama u šoupaček, cvrci se neprotáhnou, a stejně zdrhali. nakonec jsem to zjistil. Při sundávání víka od boxu na přechovávání krmného hmyzu a následného umístěnídelku na postel, se některý drží větrací mřížky, a pak hurá pryč :)

Tak to ja si doma pestuju pavouky:) vysadil sem je na strategicky mista, kde se mi shhromazdujou utekly cvrcci a funguje to paradne... i maly pavoucci jsou schopny chytit dospelyho cvrcka:) ne ze bych mel teda plnej pokoj pavouku,ale mam zamerne dva pod posteli,jednoho ve skrini a jednoho pod topenim a je to zatim nejlepsi zpusob odchytavani uteklyho hmyzu kterej sme zkousel...
Ruzny ty lepivy pasticky fungujou jen cvhili nez se na ne nachyta prach a kolikrat se z toho velkej cvrcek ií dostane sama treba tam jen necha nohu.... ty chemicky hubidla + kyprici prasek jsem taky zkousel a nic moc...