Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jakou filtraci

Jakou filtraci bych měla dát do akvaterária ve kterém je pouze 5cm vody?! Je na to nějaká speciální nebo stačí ta, co se dává do akvária?! Voda mi tam stojí a želvičká má povlak na krunýři. Děkuji za odpovědi!!

záleží na objemu vody, jinak já ybch tam šoupl nějaký malý akvarijní filtřík. Dělají se třeba i filtry Duetto, které jsou ploché a dají se přisát na dno - pro nízkou hladinu vody ideální. Předpokládám, že želva je ještě prcek, když má takto málo vody, tudíž bych to viděl na Duetto 50 (do 50ti litrů vody), případně zredukovat průtok, pokud je objem vody výrazně menší.

V čem je to prospěšné? Myslím, že některé druhy želv ocení spíše menší sloupec vody, některé jsou zase vysloveně plovoucí. Třeba u několika druhů klapavek jsem zkoušel různé sloupce vody a přijdou mi nejspokonější, když se ze dna můžou nadechnout nez plavání. Samozřejmě, třeba u dlouhokrček (Chelodina) je dobré mít vodu hlubokou, neboť ty si rády zaplavou, ale nutit plavat malé odoráty ve velkém sloupci vody mi nepřijde dobré.

V čem je to prospěšné?

Plavání podporuje rozvoj svalů i kostry, podporuje i např. dobrou peristaltiku střev = lepší trávení. Prostě aktivnější pohyb je vhodný.

Myslím, že některé druhy želv ocení spíše menší sloupec vody

Ano, mluvím o želvách, které jsou dobří plavci, tedy o především o nejčastěji chovaných chrysemyskách a pseudemyskách.

Třeba u několika druhů klapavek jsem zkoušel různé sloupce vody a přijdou mi nejspokonější, když se ze dna můžou nadechnout nez plavání.

Ano, to jistě, to nejsou žádní velcí plavci.

S tím určitě souhlasím. Asi je ale lepší vždy upřesňovat o jaké želvy jde.

Zrovna nedávno jsem v ZOO Praha koukal kde mají Cuory amboinensis. Mají je v hluboké nádrži s prakticky nulovou souší. Což u želv, které zrovna nějací excelentní plavci nejsou a čím starší tím si radši na souši pohoví není moc dobrý životní prostor. Nevím zda je tam mají kvůli nedostatku místa jinde či omylem, ale bylo mi jich tam dost líto.