Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosim o pomoc s vyberem...

Ahoj potrebuval bych poradit...Chtel bych zacit s teraristikou.Lakaji me chameleoni ale myslim si ze na to jeste nemam...Takze bych od vas potreboval poradit jaky druh nejlepe nejake jesterky je vhodny pro zacatecnika.Chtel bych neco ziveho aby se to hybalo.Popripade nejake info o zvireti dekuji za odpovedi:-)

loading...

i agama osadní je velmi vhodna. je levnejší, čilá, aktivní

Máte na mysli skutečně agama agama? Levnější je relativně, pogony se dají v sezoně sehnat za hubičku. Provozně je pak agama agama dražší, chtějí opravdu solidní UVB zdroj a vysokou intenzitu světla (v tomto jsou určitě náročnější než PV). Navíc se jedná o většinou docela choulostivý import, odchovy jsou velmi sporadické a aklimatizace nebývá úplně snadná, vzhledem k jejich aktivitě. Takže já bych to neviděl jako úplně nejlepší cestu ja začít s teraristikou...

Ja bych zase doporucil nejake scinky - do mensiho terka treba Chalcides ocellatus, je krasny, nenarocny, ale zase to neni nijak akcni zvire, na druhou stranu lehce zkrotne a bere zradlo z ruky. Chalcidu je hodne, nekteri jsou fadnejsi ve zbarveni - bedriagei, jiní hodne pestří - sexlineatus, Chalcides chalcides zas nema skoro nožicky:) a nejsou ani nijak drazi.
Do velkeho treba Tiliqua?

Tiliqui jdou taky ale přece jenom už to chce dávat si trošku pozor. Když tě chytnou za prst není to taková sranda jako když tě omylem chytí pogona - louskají šneky jako nic. Párkrát mně už omylem chytli, když jsem jim dával z ruky a jednou mi ukousla kus polštářku z ukazováku. Taky by mohl být trošku problém s krmením. Sice berou konzervy, granule atd. Ale to v přírodě není, že. A hlavně se to projeví na jejich zdraví. Moje trio tiliqí krmím převážně achatinama které pro ně chovám, směskou ovoce a zeleniny, sem tam potkaní holata nebo myšata co mi zbydou, konzervy dávám jednou za Uherský rok - spíš vůbec. Jinak jsou tiliqui skvělí, vcelku nenároční chovanci kteří se dají snadno ,,ochočit´´ a brát i ven. O to že berou krmení z ruky nemluvě. Jedna samice když otevřu terárko vystrčí hlavu ven, položí si ji na lištu po které jezdí sklo a sleduje co dělám.