Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosim o pomoc s vyberem...

Ahoj potrebuval bych poradit...Chtel bych zacit s teraristikou.Lakaji me chameleoni ale myslim si ze na to jeste nemam...Takze bych od vas potreboval poradit jaky druh nejlepe nejake jesterky je vhodny pro zacatecnika.Chtel bych neco ziveho aby se to hybalo.Popripade nejake info o zvireti dekuji za odpovedi:-)

i agama osadní je velmi vhodna. je levnejší, čilá, aktivní

Máte na mysli skutečně agama agama? Levnější je relativně, pogony se dají v sezoně sehnat za hubičku. Provozně je pak agama agama dražší, chtějí opravdu solidní UVB zdroj a vysokou intenzitu světla (v tomto jsou určitě náročnější než PV). Navíc se jedná o většinou docela choulostivý import, odchovy jsou velmi sporadické a aklimatizace nebývá úplně snadná, vzhledem k jejich aktivitě. Takže já bych to neviděl jako úplně nejlepší cestu ja začít s teraristikou...