Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akvaristika

Ahoj , chtěl bych se zeptat jestli je nějaká piraně která dorustá delky maksimalně 10 cm a nebo jestli je nějaka takova podobná masožravá akvarijní rybička , která je maximálně do 10cm?

je dost podobných teter, čistě masožravé jak většina z rodu Serrasalmus je máloco, pravděpodobně se ti jedná přímo o Serrasalmus nattereri, ale především nevím o ničem čistě masožravém a takhle malém, ale o akvaristiku se zajímám jen hodně okrajově.
Především tě můžu ujistit, že není vůbec sranda udržet čisté akvárium s masožravýma rybama, natož pokud bude akvárium malé, což je nejspíš tvůj případ. Jinak pokud pořídíš S. nattereri jak prcky, budeš málo krmit, tak v malém akvárku nikdy nedorostou, ostatně jako většina ryb.

Tak všežravců je hromada, koneckonců platí nepsané pravidlo, že nejlepší krmení pro rybu je ryba:-) Jen ta velikost do 10 cm bude možná trošku potíž. Jak velké máš akvárium? Protože pěkný potvory jsou třeba vrubozubci (Astronotus ocellatus), ale jsou to obludy, podobně jako piraně a osobně bych to viděl na 200 l a víc. To samý platí o sumcích z rodu Pangasius - ryby žerou nesmírně rádi, ale za 2 roky jsou schopni "udělat" třeba 40-50 cm. Takže mě napadají tak čtverzubci (Tetraodon fluviatilis apod.), kteří zas nejsou úplně snadní na chov. Zádrhel, co?:-)

Každopádně počítej s tím, že ať vybereš jakoukoliv dravější rybu, musí být na samotce - jinak nečekají na sušený krmivo:-)

Jo, ještě mě napadli z menších druhů štikovci, ale vzhledem k velikosti zas ty ryby neloví a nežerou, jen okusují ocasy, kdykoliv můžou. Osobně myslím, že malou rybu tvých požadavků nenajdeš. Jinak zkus taky www.rybicky.net

Protože pěkný potvory jsou třeba vrubozubci (Astronotus ocellatus)

O těch jsem četl ve spojitostí s rybýřstvím. V jejich domovině je prý nemožné chytat ryby na vlasec, protože pokaždé když na něj tyhle rybky narazí, ho bůhví proč ( asi jen tak z plezíru ) překousnou:-). Co jsem viděl jejich zuby, tak si nemyslím že by jim to dělalo sebemenší problém....

Myslím, že páreček živorodek štičích by tě uspokojil až dost, akorát ta spotřeba rybek je až dost velká (denně několik pavích oček nebo jiných drobných rybiček) a vločkové nebo nějaké jiné sušené náhražky nechtějí), snad by se naučili na kousky rybího masa, ale celá rybička je celá rybička.

Tak mouchama (spis octomilkama) se radi ladujou treba nekteri halancici (zazitek je pozorovat halanciky ctyroke, jak potravu sbiraji z hladiny). Uz samotna ryba je velice pekna. Dalsi dravec, ktery ma podobne potravni naroky jako ty zivorode sticky jsou ostnaci (treba rod Badys vypada tak trochu cichlidoidne), hodne zajimavy je (tusim cesky taky ostnac) jednovousy (Polyacanthus monocirrhus) nebo ruzne polozobanky...U nekterych se da sehnat i cesky odchov...

skús si zohnať nejakú labyrintku a la Ctenopoma,Anabas ,väčšinou sa jedná o ryby cca 10-15cm dlhé a dá sa o nich hovoriť ako o dravých rybách,alebo si niekde na jazere nachytaj malé slnečnice,v nevykurovanom,dobre okysličenom akvárku sa dajú dobre chovať,v zajatí v menšej nádrži nepresiahnu 10-12 cm a v dospelosti sú krásne vyfarbené

úplně běžné jak okouni nejsou, jediné místo kde jsem je chitil(krom madarska a spol:-) ) je jediný potok u Hluboké n.vlt. (ani nikde kolem v dalších rybnících jsem je nevidel,ale na vylovy sem tam nebyl). Kdybys je chtel muzu se po nich mrknout,v akvu sou nádherný :)