Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akvaristika

Ahoj , chtěl bych se zeptat jestli je nějaká piraně která dorustá delky maksimalně 10 cm a nebo jestli je nějaka takova podobná masožravá akvarijní rybička , která je maximálně do 10cm?

je dost podobných teter, čistě masožravé jak většina z rodu Serrasalmus je máloco, pravděpodobně se ti jedná přímo o Serrasalmus nattereri, ale především nevím o ničem čistě masožravém a takhle malém, ale o akvaristiku se zajímám jen hodně okrajově.
Především tě můžu ujistit, že není vůbec sranda udržet čisté akvárium s masožravýma rybama, natož pokud bude akvárium malé, což je nejspíš tvůj případ. Jinak pokud pořídíš S. nattereri jak prcky, budeš málo krmit, tak v malém akvárku nikdy nedorostou, ostatně jako většina ryb.

skús si zohnať nejakú labyrintku a la Ctenopoma,Anabas ,väčšinou sa jedná o ryby cca 10-15cm dlhé a dá sa o nich hovoriť ako o dravých rybách,alebo si niekde na jazere nachytaj malé slnečnice,v nevykurovanom,dobre okysličenom akvárku sa dajú dobre chovať,v zajatí v menšej nádrži nepresiahnu 10-12 cm a v dospelosti sú krásne vyfarbené

úplně běžné jak okouni nejsou, jediné místo kde jsem je chitil(krom madarska a spol:-) ) je jediný potok u Hluboké n.vlt. (ani nikde kolem v dalších rybnících jsem je nevidel,ale na vylovy sem tam nebyl). Kdybys je chtel muzu se po nich mrknout,v akvu sou nádherný :)