Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spravné vybavení teraria pro krajtu královskou?

Zdravim vás. minulý zýden v sobotu jsem si na tera burze zakoupil maldou krajtu kralovskou cca 65 cm dlouhou.
Pro zatím jsem ji dal do terária 70x30x40, než poporoste. povrch je jedlová kůra, jako prolejzacku jsem zvolil veliký a rozvětvený kořen o který je opřen větší kus kůry jako úkryt. Samozřejmě nechybi vodní napáječka kam se had vejde celý-když se stočí. Jako vytápění jsem zvolil topnou přílepnou desku na dno terárka-z venčí, a lampu mam položenou na mřížce terárka jakoby nad vyhřívaným povrchem.teplota v terárku je cca 27pres den a v noci 22-3 stupňů, a vlhkost okolo 70%.Chtěl jsem se optat jestli je to tak v pořádku a nebo něco chybí? Ohledně hada...je schován neustále v úkrytu a vůbec nevylejza vyjmečně vystrčí hlavičku-to i ve tmě. Ještě jsem se dočetl, že teď mají krajty období odpočinku a moc nežerou, tak se chci optat jestli mohu nabídnout myš nabo ještě pro jistotu počkat? díky za odpověď.
Změna předmětu, původně: Spravné vybavení terarija pro krajtu královskou? (krokodýl)

Myslím, že to je zcela vyhovující, snad jedině ještě jestli tam najde i místo, kde by se mohla vyhřát až ke 30 st. (předpokládám, že pod žárovkou nebo nad deskou ano).
Myšku nabídnout můžeš, jednak období půstu už se blíží ke konci a jednak některé krajty si s tím hlavu nelámou a žerou pořád, akorát se neděs, kdyby si hned napoprvé nevzala, přeci jen si ještě zvyká a navíc to období půstu...
Schovávání v úkrytu je zcela normální, obzvlášť pokud je ještě ve svém novém prostředí krátce. Přes den se bude zřejmě běžně schovávat i později.
Pozor na tu vlhkost, moc to nepřeháněj, obzvláště mimo období svleku je to zbytečné a může to spíš uškodit.
Později pro dospělou krajtu (nad 90 cm) bych doporučil větší plochu dna, cca 80-120 x 50-70 cm.

Vzhledem k tomu, že asi nevíš kdy byla krmená naposledy, tak bych to už zkusil, jen bude ještě otázka jak je učená na krmení, jestli přes den, nebo večer za tmy. Já mám tu svou naučenou v odpoledních hodinách za světla a
vezme úplně v pohodě. Je důležitý i ten úkryt aby měla, je to predátor který napadá kořist z úkrytu, když tam nebude může být stresovaná a pak i odmítat potravu, vlhkost je zas důležitá aby neměla problémy se svlíkáním.
Jedna polovina může být teplejší se žárovkou, pod ní dej teploměr abys zjistil tu správnou teplotu(buď dáš žárovku pak níž nebo vejš) a druhá polovina chladnější a vlhčí(asi těch 60%, 70% a více mají zelení hadi), já tam mám třeba mech, ten mi udržuje vlhkost. V terárku bys měl mít stále teploměr a vlhkoměr, je to ten nalepovací a koupíš i pěknej za dobrou kačku. Občas mu dopřej/zkus i jinou potravu- maskomyš, křeček. Ohlídej si i parazity, jestli po něm něco neleze, Krajta není bůhví jak velkej rochnič ve vodě, ale pokud by byla neustále ve vodě, tak si tím pomáhá od parazitů, ale některá si i do té vody vleze dobrovolně a ráda se vyčvachtá :-)
Mě se topný kámen neosvědčil, proto mám tu žárovku. Větví moc nemusíš, krajta je spíš více na zemi, než aby neustále šplhala. Při zakalení můžeš vlhčit o trochu víc, ale pozor na plíseň podestýlky, já mám taky jedlovou kůru a v pohodě, krásně to voní :-)

Upozorňuju, že tohle je jen můj názor ze svých zkušeností, nikomu ho nevnucuju a nejsem žádný velký chovatel, ale budu rád když se přidáte se svýma zkušenostma.
Snad jsem ti trochu poradil, tak hodně úspěchů a bezproblémový chov
[YXAFsPCSZ1.jpg]

Myslím,že na to co jí chybí přijdete postupně,podle toho jak bude čilá.Naše Adélka leze ráda po větvích a tak jsme postupně terárko upravili.Ale důležité je všechno pevně přichytit,nezapomen, že bude dost těžká,tak aby se neporanila.Na ukotvení větve jsme koupili silikon,ten nezapáchá a nebude jí dráždit.Doporučuji vše koupit v obchodě,je to bezpečné,bez plísní a parazitů.Hiodně štěstí při chovu.Radka

ahoj ja mam regiusek 5kusu 1,1 7lety par a 3 yonglingi jsou to super hadi hodny nedavno mi samice snesla vejce byl jsem stoho na vetvi ale radost me potrestali protoze me selhal inkubator nic horsiho se mi snad jeste nestalo ,je u nich normalni ze mi samec prestane zrat v zaři a do konce ledna nezere:-)do koupele moc nechteji ale jak je neco noveho tak to lezou okamzite ocichat jsou to mimoradne zvjedave krajty )omluvte text

Zdravim...Ted jsem se tu docetl ze konci obdobi sucha a ja ho teprve navazuji tak jak to stim obdobim SUCHA a DESSTU je.Prosim poradte.Chtel bych casem zkusit odchov tak bych se nrad dozvedel po par rokach ze sem to dodrzoval spatne a uz to nepude vratit :-/ prosil bych to dukladne vysvetlit jelikoz sem o tom uz slysel ale nekdy obdobi SUCHA ZACINALO v sprnu a jindy zase brezen tak prosim poradte jak to tedy je