Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nízká aktivita.. Leiocephalus schreibersi...

Ahoj.
Tyto ještěrky jsem si pořídil jako své první asi před rokem.
Bohužel ani za tu dobu jsem asi nedokázal vytvořit optimální podmínky.

Ještěrky vypadají zdravě. (sameček byl nemocný od serenčat co jsem nachytal v přírodě) ale dostal se z toho.
Ale přesto mají ještěrky velmi nízkou aktivitu jen asi 3 hodiny.
Momentálně ještě míň ale to bude tím .. že jsem je asi před 4řmi dny probouzel po zimně.

V reálu to funguje tak .. že ráno v 5:30 zapínám světla (musím jdu do práce)
probouzejí se v 9:00 do 12:00 Poté se zahrabávají do písku.Z práce se vracím v 15:30.
Proto je vídám jen o víkendu (krmím jen živou potravou nic jiného si nevezmou)

Teplota 30 pod lampou 46
UV a i UV b (A možná málo)
vlhkost 45-60

Možná je to u tohoto druhu normální...
Nejaktivnější jsou v červenci ale ani tak to není víc jak 4 hodiny.

Děkuji za každou radu.

BTW.Vyhledávač jsem použil ale nikam mě to neodkázalo....

Měla jsem s těmito leguánky podobný problém. Před pár dny jsem ale předělala terárium a teď jsou aktivní už kolem 8 hodin denně. Původně bylo terárium 80x45x50 zařízeno silnější vrstvou pouštního písku (tak 7 cm), pár kamenů a větev. Jako osvětlení SolarGlo a bílá zářivka a ještě topný kámen.
Předělání terária se týkalo změny substrátu - pouštní písek jsem v poměru 1:1 smíchala se zeminou ze zahrádky :-) a z kamenů uděla skalku s jeskyněmi. Další změna se týkala zvýšením vlhkosti, rosím každý den večer a to pořádně (takový menší deštík).
Efekt byl v podstatě okamžitý. Leguánci se asi se skalkou cítí bezpečněji. Samec, který bral nohy na ramena jen jsem se víc přiblížila k teráriu, mi teď žere i z pinzety :-)

tento rok jsem mel z leguanku opravdu velkou radost..
Ne jen ze krasne prospivali .. a ocekaval jsem kazdým dnem vajicka..
Ale také se konecne nechali ochocit.

Toho samce mám ze vsech plazu nejdele a oto bylo horsi muj dnesni navrat domu z prace.
Do pokoje nechavam otevreno kvuli psovi .. ale nekdo (asi bracha) nechal otevrene venkovni dvere ... a vbehla sem kocka.
Terarium vybrala a ja uz nasel jen mrtve jestery..
Je trapne se tady takto sverovat .. ale opravdu me to sebralo.

Tak snad jen .. dejte si bacha .. neni to jen radost ale hlavne starost a to je asi to hlavni co mi vadi ..
Je to me selhaní

zamek na terarium když není široko daleko žádné títě?? Otravná zbytečnost

No, tak docela stačí (pokud máš šoupačky) dvakrát zahnutý silnější drát (mezi skla a pootočit) nebo jednoduchý obrtlík (pokud máš dvířka na panty), má to jen výhody - otevření takřka stejně rychlé a jednoduché a nevyleze ani nic z terárka ani nic do něj... vím o čem mluvím:-)