Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Týrání zvířat

Hodinu přemýšlím jestli vložit dotaz, protože mám strach, že mi nikdo neuvěří. Dnes kolem třetí odpoledne mi žena vracející se z nákupů vyděšeně hlásí:"Hele, venku je nějakej kluk a má kolem krku hada"¨. Vyletěl jsem z baráku a po chodníku kráčí klučina, tak dvacetiletej a fakt má "šálu" z Boa c. Vlastně ani nevím jak se to celé seběhlo, ale hada jsem mu vzal. Skočil jsem do auta a pádil do kanclu kde mám terka. Hada jsem zběžně prohlédl a šoupnul pod žárovku. Tomu klukovi jsem vrazil vizitku s tím, ať mi zavolá až dostane rozum. Co ale teď? Vlastně jsem někomu něco ukradl. To se pochopitelně nesmí. Jak jsem měl postupovat? V tom záchvatu vzteku jsem rád, že jsem mu hada jen vzal...:x:

Dík za podporu, mám kapku výčitky z tý "krádeže" , ale nemohl jsem jinak. Máte někdo nápad jak v podobný situaci reagovat aby nebyla porušena litera zákona? Koho kontaktovat- policii,nejbližšího veterináře,inspektora ž.p.? Co když ten vůl mezitím odejde domu? Mám ho držet na ulici násilím a čekat než někdo přijede? To nelze-(omezování osobní svobody).Umíte si představit policajta jak na mě čučí, co jsem to za pitomce,kterej otravuje kvůli nějakýmu podělanýmu hadovi? Ach jo,ať to beru zleva, zprava...čert vem výčitky.

vubec se netrap, udelal si spravne, myslis si to ty i my ostatni, policati by to asi moc nechapali, ale to uz je jejich problem, zachranil si tyrane zvire, a to ze ho nekdo vystavoval umyslne jinym podminkam nez je k chovu potreba tyrani je podle me, bud v klidu a cekej co ten manik

jenze tou kradezi zachranil zivot zvireti ktereho majitel tyral

To je sice hezké, ale zákon pomatuje i na tu krádež... Tak snad to nebyl nějaký pěkně barevný hrozňa v ceně nad 5000... Myslím, že bys k soudu za dotyčného nešla, viď?

jenze u nas ve state pro to asi moc pochopeni nebude...

Možná dostane jen podmínku;-).

U toho hada bych to viděla na posmrtnou křeč, u ryb teda nevím. Shlédnutí podobných věcí ze mě dělá evropocentristu a rasistu:( (I když ne že by u nás lidé nebyli schopní horších věcí z mnohem méně nižších pohnutek, jako je naplnění vlastního žaludku.)

No, uprimne - jak jinak a rychleji toho hada zabit? Dekapitace je celkem ok. Neznam teda modernejsi technologie zabijeni kurat na jatkach, ale pokud si pamatuju dobre veci z obdobi pred par lety, tak nektera ta kurata by zpusob smrti mohli teniure na videu jen zavidet.
U toho kapra je to neco dost jinyho. Tam v podstate jde o to, aby zustal zivy co nejdele.