Krmení mimo terárium
Ahoj, chtěl jsem krmit korálovku mimo terárko, kvůli bukovým štěpkům jako substrát. Možná zbytečnost, ale jistota je jistota. Minimálně na odzkoušení, jak vůbec takové krmení v plastovém boxu, který jsem koupil, probíhá. Je to box, nebo malá přepravka o rozměru 40x29x18cm a hádek má 55cm. Jenže had je v boxu jako vyměněný, tomu bych se ani nedivil, ale zmlasala mě ta videa na youtube, kde je had vevnitř a hned po vložení myši už jde po ní. V mém případě se had snaží spíše najít cestu pryč a o myš se v boxu vůbec nezajímá. Jak Vaši hadi ze začátku přijímali potravu mimo terárko, stalo se Vám něco podobného? Nemůže to být velikostí boxu? Díky moc Dan
čau, hele buď naprosto v klidu. Také krmím korálovku mimo terárko a se stejnou reakcí jsem se už mockrát setkal. Pokud krmíš holátkama což asi ano není důvod se obávat, myška nemá jak hadovi ublížit. Hada můžeš nechat s holetem klidně přes noc, zkus to a uvidíš. Přeju mnoho úspěchů s chovem.
Tak jsem rád, že nejsem sám. Jen to krmím už menšíma skákavkama. Jak jsi řešil to nežraní mimo terárium? Prostě nechat hladovět a nabízet dokud si nevezme?
jj, presně jak říkáš. Bud sem nechal hada s holatkem pres noc, nebo jsem pockal az hadík dostane větší chuť (hlad) Nevím jak lépe to řešit ale v mém případě to zabralo.
Já dám hadovi krmení vždy v terárku a pak ho už i s holetem , které začíná polykat nebo je v něm zakouslí, přendám do krabičky či boxu. Dělám to tak v terárkách s novinama, štěpkama i rašelinou.
Když jsem chtěl poprvé krmit gutku mimo terárium, tak myška po ni mohla i běhat a nic se nedělo. Nakonec ji tedy snědla ale trvalo to asi hodinu, než se do ni pustila (za tu dobu stihla myš doslova posrat celý box). To samé se opakovalo u E.T.Friesek. Je to ale normální. Vytáhneš hada a šoupneš ho zase do neznámého prostředí. Další krmení už bylo... no řekněme čistější, protože myška stihla udělat jen dva páry bobíků . No a další pokus už byl naprosto v pohodě. Teď už ani nekrmím v boxech. Vytáhnu hada, ten se drží na ruce, chytnu myšku do pinzety a držím na novinama, had ji změrčí a zautočí, někdy se i s ní spustí na noviny, většisou mě ale využívá jako větev a drží se mi a jen pulkou těla škrtí myšku - teprve, kdyz je mrtvá se spustí a jde se pustit do jídla. Potom zase pomalu hada přestunu do terárka, kde naprosto v klidu sleze z ruky do terarka a jde se napít. Naprosto v pohodě. Prakticky hady z terárka normálně nevytahuji, takže jsme rád, že si zvykal na takovýhle průběh krmení a není na ní znát žádný náznak stresu, takže jsem štastný.
ja krmim normalne v terarium...pri poslednim krmeni mel hadek drevene stepky u huby a po sezrani myski se sel "oplachnout" a pak vklidu zalezl do ukrytu
Tak já nekrmím v terarku z jiných důvodu, než nějaka malá šance, že had spolkne substrát a ještě mu ublíží. Někdy až žasnu jako množství bobků je ta myš schopna za par minut vyprodukovat a představa, že to mám v terarku, tak teda ne, děkuji. Příšerně to smrdí a nerad bych měnil substrát každý týden. A vzhledem k tomu, že mám terarka v pokoji, kde spím, tak by to nebylo zrovna příjemné (a to nepočítám svou alergii). Pěkně nakrmím mimo, hada vrátím a vyhodím noviny a je pokoj.
Díky moc za Vaše postřehy. Snad příšte krmení dopadne lépe
Já bych doplnil za sebe, že většinou krmím čerstvě usmrcenými hlodavci, kteří už žádné bobky neudělají. Buď je podám s peánu (vyprovokuji) a nebo u spousty hadů stačí jen mu myš nebo potkana hodit před úkryt nebo částečně do úkrytu a většinou tam za pár minut už není.
Omlouvám se za měnší prznění původního dotazu, ale nedal by se sehnat nebo i udělat nějakej "killer´s kit" na principu CO2? Nějaká krabička s CO2 bombičkou (předpokládám, že klasický sifonovka stačit nebude), kde bych mohl bezútrpně usmrcovat krmné hlodavce? Ten plyn asi nepůjde jen tak sehnat, co? Totiž jedné lampropeltisce myši zabíjím (jak kdy) a pokavaď se člověk dobře netrefí, tak má potom tejden výčitky svědomí - teda já bohužel jo. Teď rozšiřujem hadí chov, takže mě to v budoucnu nemine častěji.
Neboj víc praxe - méně neúspěšných zásahů.
Používám tzv. Škachův ÚD /úder dvojitý/ (za ocásek a v rychlém sledu 1. úder o hranu bedny v místě vazu myši a hned v zápětí 2. pojistný) a jen výjimečně nejsem úspěšný.
Kamaráde,byl jsem na tom stejně a tuplem,když jsem musel pozabíjet více kusů najednou.Furt to dělám nerad,ale když musím,tak musím.Dřív jsem byl schopný i komára odehnat(teda pokud mě něťafl),takže to bylo ze začátku opravdu peklo.
tak to si budu pamatovat a beru si z toho ponaučení
Pepé:
No jasný, halt si budu muset zvyknout a trénovat "grif" i když takhle to zní docela cynicky. Hole ale zabít pořád nedokážu...nevím proč. Pokud by byla možnost někde splašit plynovej boxík, tak bych do toho určitě i zainvestoval, páč levný to asi nebude.
Jestli je tady nějaký neonacista, tak bych docela rád viděl, jak se musí tvářit, když tady čte o plynových komorách pro myšky :D
Ja osobne teda hlodavce nezabijim davam je jim zive oni si snimi velmi lehce poradi sami a pokud jde o ublizeni pokud ho mys,potkyn atd kousne tak se okamzite pretoci telem tak aby uz kousnout nemohl anebo dam neco pred tlamicku toho dotycneho hlodavce a on se zakousne ale to je je jen ma skusenost nevim jak je to unejakych mensich druhu tam je to asi bespecnejsi
Samozřejmě každý používá svůj vlastní ÚD.
už dost!cheche
Co takhle mražení hlodavci? U zeleniny existují už studie, že mražením dochází k znehodnocení některých vitamínů nebo minerálů (nejsem si jist), dá se něco takového předpokládat i u hlodavců nebo všeobecně o mražených krmných zvířatech? (jako např. u ryb ztráta thiaminu apod.) Opět se moc omlouvám za OT.
No z toho mám také hrůzu. Se mi posmívá jeden nejmenovaný člověk, protože mi vyhrožuje, že jednou budu muset také zabíjet myši, či potkany. Jsem strašná cíťa. Včera jsem poprvé krmila mladé amurky, vzaly si jen v terárku. krabička je stresovala, a na ruce se též bály. Stejně je budu muset na ty krabičky naučit a já zas to zabíjení.
Proč? Dá se přece krmit i živýma a v teráriu..
.....a proč potlačovat přirozenost?
No protoze se da takto predejit eventuelním kousnutím hada hlodavcem-proto zabíjení.To krmeni mimo Terarium-odděleně.SLYSELA jsem a Cetla,ze by se hadi sami o sobe meli krmit odděleně.vcera ty amurky byly schopné si vzájemne vytahovat mysata z pusy.ale kazdopadne zatim maji dostatecne velke Terarium,kdyz si kazdy vleze do jineho rohu s úlovkem,tak bych se nebála.a živými bych take rada krmila.v přírodě si take vse loví sami.vzhledem k tomu,ze jsem uplny začátečník,tak posloucham a čtu rady,a soupu nohama
Tohle mi přijde vážně přehnané. Předcházet eventuálnímu kousnutí hada hlodavcem. To rovnou nebudu dávat do terarka žádné větvě a nechám ho v placetém terárku o výšce třeba 1Ocm - co kdyby náhodou nešikovně spadl a něco si udělal? Dáme pryč žárovky, aby se had nespálil. Pořídíme napájedlo pro hlodavce, aby se předešlo eventuálnímu utopení. Krmit budeme jen hlodavci, kteří řádně prošli zdravotním testem (rozbory krve atd) - náhodou bude nemocný a co potom, že? Nechat hlodavce třeba přes noc s hadem je samozřejmě hloupost - ale krmit ho mrtvou potravou? To z toho hada chcete udělat doslova tlusté, líné prase, co se nehne ze svého oblíbeného místa a když bude čas krmení, tak jen otevře pusu, aby mu myšku mohl páníček pěkně nasunout do chřtánu? Jen ho nechte, ať si svou potravu zaslouží - je to ostatně jeho jediná řekněme skutečně aktivita - a že ho kousne, škrábně? A co? Aspon si příště dá pozor a bude se v technice lovu zlepšovat. Moje malá gutka ze začátku odnášela krmení běžně nějakým malým šrámem - to už je ale dávno minulost.
Jenže ne každý má možnost krmit živými. Je to asi i pohodlnost,ale je pro mne snažší mít v mrazáku holata,skákavky... než každý týden jít po zverimexech abych kopil jedno hole. Mít toho víc a mít chov hlodavců asi bych taky krmil živými nebo čerstvě zabitými.
Maku,To znělo přehnane,ale přehnanou péči a starosti fakt neoplývám.jen Uvazuji,az jim hodim nekdy v dospělosti dospělého potkana-nějakého hajzlíka,co bude následovat.z mysi strach nemam.To at si loví a škrti sami.Je To opravdu vec názoru a zkušenosti.kazdy chovatel preferuje neco jineho.ja To poznam sama,co bude pro me a hady nejlepsi.A Terarium je plne vybavené.pry jsem dobry aranžer.
Mě to přijde celkem v pořádku neriskovat zbytečně zdraví svých hadů. Nehledě na to, že terárium není příroda, kde nezáleží na tom, když se jednomu jedinci nezadaří a přijde třeba o oko a infekcí i o život, tak kdo někdy vyndaval nasr... potkana od nasr... carináty (nikdy se ti to nestalo?), tak už ví, že je snazší na ní hodit toho potkana klepnutého, když ho nebude chtít, tak ho snadno peánem vyndám. Navíc pokud rozděluji krmení mezi víc hadů v teráriu, tak to je taky zjednodušení.
Tím nechci říct, že nekrmím živými, jen to různě dle potřeby kombinuji.
nezabíjím krmné hlodavce, a to ani pro krajty zelené, kde se to doporučuje v 10 případech z deseti, nikdy se nestalo, že by se některý had nechal kousnout na citlivé místo, jako je oblast hlavy, očí. Mám to štěstí , že mám místnost na chov hlodavců , vlastně je to kotelna a tak nemusím ani schánět holata a různé velikosti myší. naopak mám problémy s udáním toho co moji hadi nespořádaj, naštěstí regulují chov myší i vrubozobci, který maj největší zábavu pokud ta myška ještě plave. Jinak co se týče zabíjení , je asi nejhumálnější usmrcení s pomocí CO2 a to nejen krmných hlodavců, ale i chovaných zvířat, s tím se každý chovatel dřív nebo později setká, / nevylěčitelné zlomeniny, rachytida, závažné nemoci, kdy se budete muset rozhodnout a odhodlat k utracení/. Jinak CO2 seženete kdekoli kde prodávají technické plyny, ale cena za lahev byť pronajatou je vysoká, jako řešení může být možnost nechat si natočit CO2 do prázdné kyslíkové láhve / lze zakoupit v akvaristice/, někde lze i do prázdného hasičáku.
Využiji tohoto vlákna k otázce. Krmím-li mimo box/terárium, zkrátka jinde... Jak mohu s hadem po nakrmení manipulovat? Mohu ho zase normálně (i s potravou v těle) přendat rychle do boxu, kde ho nechám trávit? Nebo i ta chvilková manipulace může být na škodu a on potom myš zase vyvrhne? Doufám, že je můj dotaz srozumitelný.
Díky moc
To záleží na tom jakej to je had (druh, povaha). U salámistů je to jedno. Když to bude trochu stresák tak už to může po manipulaci vyhodit. A v případě, že je to lautr stresák tak se mimo terárko/box kde je zvyklej ani nenažere....
Je to pár kobercovek (NZ 2013), 1,0 vypadá spíš jako kliďas, ale kousl by do všeho kolem. 0,1 je spíše bojácná a snaží se skrýt. Po setmění je aktivnější než samec. Nevím zda to pomůže k odpovědi, ale je to první krmení, co jsou v mé péči.